şükela:  tümü | bugün
 • erkeklerin birçoğu iğrenç, kötü ve aşağılıktır. tartılsa, erkek daha bayağı, o kötü özellikleri ezer geçer karşı tarafı. yani kadın ne kadar kötüyse erkek kadından bir tık kötüdür. veya erkek ne kadar üstün bir varlıksa kadın her zaman erkekten bir tık daha üstün olacaktır. erkeğin gücü olmasa kadın karşısında hiçtir. erkek olmama rağmen erkeklerden ve erkeklikten nefret ediyorum. (kendi iğrençliğim tartışma konusu bile olamaz. çünkü görmem, görmek istemem) en iyi benim hissiyle birlikte malum gerçeklerin altında ezildiğim için sıçıp sıvıyor olabilirim. karakterimin iyice bozulmuş da olabilir. ne desem hepsi aynı kapıya çıkacak; orası kesin.. neyse mevzu bu değil ki. mevzu, çürük elmaları çıkardığımızda geriye erkeklerden çok daha değerli bir cinsiyetin kalması. varlığınızın ne kadar güçlü olduğunun farkına varıp birlik olsanız erkek egemenliğini yıkıp geçersiniz de ayak uydurup, size verilen kalıbın içinde şekil alıp o kalıptan çıkmamayı tercih ediyorsunuz genel olarak. şayet kadın olsaydım asla kıllarımı almaz, makyaj yapmazdım. diğer kadınlarla yarışmaz, erkek erkek diye kudurmazdım. bırakırdım kudursunlar. hayvan herifler etiniz uğruna her boku yapmaktan çekinmez, elde ettikten sonra zamanla hiç eder. sonra kaybedince mal gibi ortada kalır, nevri döner, gözü açılır değerinizi anlamaya başlarlar. size muhtaç (tabii siz de öylesiniz de, erkeklerin ne kadar aç, muhtaç olduklarını bir bilseniz) şu erkek varlığını büyütmeyin allah'ın aşkına.. vallahi hak etmiyorlar. tamam düşmüyor böyle. düşsün diye de yazmıyorum. ki, sizden birileri yaktı canımı. canımı bu kadar yakabiliyorsanız çok değerlisiniz demektir. zayıf ve bekleyen olmayın. güçlü olun, kullanın erkekleri o yüce varlığınızla. bir gülüşünüz dünyaya bedelken nasıl olur da acı çekmiş, yara almış olursunuz? not: yazar burada kadının duygusuz, zevksiz olmadığını biliyor da, o duygular ve zevkler için erkeklerin neler neler yapacağını da bilip, kadının bu gücüne rağmen nasıl erkekten üstün olamadığını anlayamıyor. bir de aynı yazar, büyük ihtimalle üç gün sonra yaşadığı kafanın etkisinden kurtulup başka türlü saçmalayacaktır.
  (bkz: erkek müsveddesi)
 • (bkz: beyefendiye karı gönderelim)
  (bkz: inanma seni sikecek)

  edit: aslında öyle gülünüp geçiştirilecek bir başlık değil bu. troll olma ihtimali epey yüksek, yine de üzerine düşünüp iki kelam etmeye değer.
  son yıllarda bir kadın militanlığıdır aldı gidiyor. söylemler, eylemler... bu mevzuyu en çok tetikleyen unsurladan biri de yakın dönemde elemle takip ettiğimiz cinayetler, tecavüzler, çocuk gelin vakaları. evet, hemcinsi adına üzülen, isyan eden bireylerin varlığı çok önemli fakat bunu bir tabu haline getirmek, bu tür olaylardan nemalanıp durumu kendi lehine dönüştürmek adına üstünlük goygoyu yapmak militanlık değil, şaklabanlık. insanları birbirlerinden üstün kılan en önemli etken akıl değil midir? yahu anlamıyorum arkadaş.
  bir keresinde soruyorum yine böyle feminist zikzaklar atan birine, okumladığın, üzerine düşündüğün, benimsediği bir kadın edebiyatı var mı diyorum? buzağı gibi bakıyor boş boş. ee kadın yazarlar da var diyor...
  be arkadaş! sen neyi savunduğunu dahi anlamamışsın, kalkmış 'benim de anam kadın' diyen bakana bikbik ediyorsun. ee o halde bu anlayış, bu iktidar müstehak sana.
  demem o ki bir şeyi eleştireceksen, önce kendini geliştirmelisin. doğal tepkiler de vereceksin elbet, ama o şekilde bir şeyi değiştiremezsin. özünde sen zaten kıymetlisin fakat konumuz bu değil.
 • tartışılmaz bir gerçek.

  no doubt
 • erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabilen bir kadın yoktur diyor ve artırıyorum

  (bkz: düşüyor mu böyle)
 • iki cinsiyet de birbirinin altında veya üstünde değildir.*
  ikisi de eşittir...
 • bütün objektifliğimle birlikte haksız bulduğum fikir. fiziksel, bilişsel, ruhsal, her anlamda, erkek üstündür. nokta.