şükela:  tümü | bugün
31 entry daha
 • belki de tecavuzculeri salivermislerdir , olmayan sey mi.
 • ıftiraysa cezasini cekmeli fakat;
  binlerce kadina siddet vakasina sessiz kalip, kadin erkegin hayatini karartinca 'ölüm', 'idam' diye bögüren yobaz ortadogulularla dolu ülke. ortadogunun merkezine gittikce aynı sucu isleyen kadinin erkeğe oranla aldigi ceza da misli misli artar, bunun sebebi bu örümcek kafalar iste.
  simdi, onun idami hakketigi senin o zavalli zihnindeki distopik düzende bu iflah olmaz zihniyetin ne hakeder diye soruyor musun kendine? kendince adaletsizlik var diye höykürürken, bunu mu buldun cözüm olarak?
  bir de bir vaka üzerinden kadinin beyaninin gecerli olup olmamasi gerektigini tartisan daha 'soft' bir ortadogulu grubu var.

  daha gecende burda kizini taciz eden hapse atilmadigi icin cinayet isleyen babayi savunuyordunuz, simdi bir olay yüzünden magdur olan insanlar bu durumlara düsmeye devam mi etsin? ne cabuk dönüverdiniz, hayret.
 • yüksek dozda gavatlık içermekte olan bir hadise.
 • bu iş gerçekten çok hassas

  olaylara belli noktalardan bakınca tepkiler oluşması normal ama bir de şu açıdan bakmak lazım, birçok tecavüzcü veya suçlu tutuksuz yargılanırken ya da erken salıverilmeleri kaynaklı tekrar suç işliyor, bu sefer de bu adamlar nasıl dışarıda diye yaygara kopuyor
 • eğer zamanında serbest bırakılsalardı “adalet ölmüş, hukuk yok” diyerek gündem oluşturulmaya çalışılacaktı. böyle de cahil ikiyüzlü şerefsiz bir kitle. herkesin memlekette en çok bildiğini sandığı şey hukuk ama emin olun hiçbir sikim bilmiyorsunuz.
 • adalet kendini düzeltemediği müddetçe, yargı önünde ne cinsiyet eşitliği ne de başka bir eşitlik mümkün olamaz. şu anki toplumsal algı, erkek cinsini tüm kötülüklerin sebebi olarak görmekte. bu durum adil yargılama koşullarını da baltalamakta maalesef. hem savcılar hem de hakimler, politik ve toplumsal baskıdan çekindikleri için suçu günahı olmayan insanları kafalarına göre hapsediyorlar. ve çamur at izi kalsın görüsü toplum içerisinde giderek yükseliyor. bu ülkenin adliyelerinde adalet aranmaz. adliyelerde birileri suçlanır sadece.
 • olur mu öyle şey! kadın her zaman haklıdır. belli ki mahkemenin bir hatası var. hem bunlar erkek değil mi? hepsi potansiyel tecavüzcü!

  --- spoiler ---

  “tecavüz mağduru olmayan bir kadın, bütün bu süreci göze alıp ben tecavüze uğradım demez.“
  --- spoiler ---

  (bkz: kafa siken feminist zırvaları)
 • iki erkek iftirayla 13 ay boyunca hapis yatmış ve kadınların yorumlarını okuyunca dünyayı kadınların yönetmediğine şükrediyorum. böyle bir vicdansızlık olamaz. hiç işlemediğin bir suçtan dolayı 13 ayın gidiyor, adın lekeleniyor, kadınların yaptığı yorumlar; "ama kanıt yokmuş, haber taraflı, siz cinsiyetçisiniz" vb. umurlarında değil gerçekten adamlar suçsuz muymuş boş yere mi yatmışlar içeride, zerre umursamıyorlar. hatta olay tamamen kanıtlanabilse, yani kadın evet iftira attım dese, iyi olmuş ders oldu, öyle bir şey yapacak olsalar bile artık yapmazlar diyecekler. amk ruh hastaları.
 • evlilik içinde bile tecavüz suç iken, erkek arkadaşıyla aynı odayı yatağı paylaşmış olmanın rızası vardır olarak değerlendirilmesi saçma geldi bana. üstelik olayda bir kişi daha var.
 • bildiğin üçlü yapılmış. yalnız kadın mazoşist olsaydı ve şiddete karşı fetişi olsaydı, bu arkadaşlar da rp gereği bir şeyler yapmış olsalardı tecavüzden hüküm giyeceklerdi. kıssadan hisse, sado-mazo fetişlerinizi gerçekten güvendiğiniz insanlarla yaşayın.
139 entry daha