şükela:  tümü | bugün
 • iş hayatının kendisi ne kadar doğruydu sorusu kadar eski değildir. önce oradan devam edelim. (bkz: tembellik hakkı) (bkz: çalışmak yorar)
 • kahve köşesinde değil belki ama bilgisayarının başında oturup bir yerlerini kaşıyan ve iş kadınlarını eleştiren bir erkeğin beyanatı. klavyeden nefret kusmaya devam ettikçe bu tapılası ve her bir yerinden beyin fışkıran erkekler, bu iş kadınları yüklerini yüklüyorlar. geri kalanlar da ağızları bir karış açık aval aval izlesin.
 • özetle "kadınlar sıkı durun az kaldı, hepinizi çok yakında kara poşetlere sarıp eve tıkacağız. evet arzuluyoruz bunu delicesine, çünkü sizden çok korkuyoruz" diyen embesil fetullahist siktigimist dusuncenin son zirvasi...

  ve hala bu dinci zevatı destekleyebilen kadinlari sokakta gorunce insan cildiriyor adeta. bir erkek olarak soruyorum size ey kadinlar: elinizdeki gucun, erkeklerin cogundan daha ustun meziyetlere sahip oldugunuzun hic mi farkinda degilsiniz??

  bir insan kendi ozgurlugunu sinirlamayi amaclayan ve bunu da gelecekte yapmaktan cekinmeyecek bir zihniyete nasil hizmet edebilir anlamak mumkun degil gerçekten de!
 • güzel bir makale konusu.
  pek cesur önermeler göremedim içinde, lakin yine de görüyor ve artırıyorum. http://i53.tinypic.com/2r5x53p.jpg
 • halen, üzerinde fikirbirliğine varılalı nerdeyse 100 yıl olmuş konuları gündeme getirmekten zevk alan, kendi yetersizliğini saklamak için, aklı sıra kendinden güçsüz olduklarını düşündüğü kadınlara laf atan acizlerden birinin tekrar gündeme getirmeye çalıştığı tartışma. öncelikle yazıyla ilgili birşeyi merak ediyorum. daha ilk cümlesinde ''ilo''nun bazı temsilcilerinin de içten içe sorduğundan bahseden bu arkadaş, bu adamların ''içten içe'' bunu sorduklarını nerden biliyor ?

  nasıl bir kapanmışsa gözler, erkek ve kadının birbirinden bağımsız varolamayacağı gerçeği bir türlü akıllarına dank edemiyor. tarihte bile bereketin ve doğurganlığın sembolü olarak görülmüş kadınlar ve aile kavramını korumak, devam ettirmek ve bunların gerçekleşmesi için gerekli ne kadar sorumluluk varsa yerine getirme görevi üstlenen erkekler... basit olarak tekrar yazıyorum. kadın ve erkek bir bütünün parçalarıdır, biri olmadan diğerinin işlevi yetersizdir hatta yoktur.

  bu durumda zaten tartışmıyor olmamız gereken kadın erkek eşitliği dahilinde, kadınların da erkekler kadar eğitimli olma, özgür olma ve çalışma hakları mevcuttur. halen diriltilmeye çalışılan feodal mantık ise bunun tam tersini söyler. bu nedenle, bu karanlık feodal dönemlere için için özlem duyan, kendi kararlarını almak gibi herkesin yapamayacağı ve özgür olmayı gerektiren bir sorumluluğa girecek cesareti bulunmayan bir takım korkaklar, yetersizlikleri nedeniyle, kadınların onlardan çok daha iyi şeyler ortaya koyabileceği gerçeğini böyle saçma argümanlarla gizlemeye çalışmaktalar.

  istediğiniz kadar ağlayın, sızlayın. birbirinden sadece bir kromozom fark olan iki eşit cins var. biri olmadan diğeri olmaz ve biri ne yapabiliyorsa, diğeri de, sosyal hayatta bunu yapma hakkına sahiptir.
 • 2- kadının asli hüviyeti evinin süsü olarak gelecek nesilleri yetiştirmek mi, yoksa hepimizin bir parçası olduğu haldır huldur iş hayatının bir parçası olmak, kendisini canavarların arasına sokmak suretiyle, giderek yıpranmak, sararıp solmak mı?

  ne yorum yapsam küfürlü olacak, ne desem gg olacak. kadının da bir insan olduğunun ve her insanın sahip olduğu haklara onun da sahip olduğunun farkında olmayan hastalıklı beyinlerinizle lütfen entry yazmayın, konuşmayın, düşünmeyin. gelecek nesilleri yetiştirecek olan kadınlardır, analardır saçmalıklarınızla birlikte azalmadan direk kaybolun. madem ki kadın o yüklerin altında eziliyor size göre, o zaman böyle saçmalamak yerine çocukların bakımında, evin temizliğinde kıçınızı kaldırıp o kadına yardım edin. yiyiyorsa tabi. tek bildiğiniz kadını köleleştirmek. başka bir bok değil.

  işbu entry kadını kendi malı gibi görüp, onun adına karar verebilme hakkını kendinde gören erkekler ve kendisi üzerinde egemenlik kurulmasını destekleyen kraldan çok kralcı kadınlar için yazılmıştır.

  zöge: zoruna gitmiş birilerinin belli ki
 • bunu tartışacağımıza iş hayatının hepimize girmesi ne kadar doğruydu bunu tartışsak belki daha güzel hayatlar yaşarız.
 • kadınları ve kadınların iş yaşamındaki yerini sorgulayan bir önerme, bir soru cümlesi de olabilir.

  bence hiç gerek yoktu.yani çalışıyoruz da ne oluyor.bok mu var? ben çok yoruluyorum mesela! evde otursam bütün gün kadın programı izlesem. daha iyi olurdu sanki... haa burdan çalışmayan kadınlar bütün gün kadın programı izliyorlar düşüncesi çıkmasın, yok yok öyle değil, ben kendi çalışmayan kadın portremi anlatıyorum.

  çalışmayalım bence, kadının iş hayatına girmesi hiç doğru değildi.çok pişmanım.
 • tembellik etmeyi seven hatunlar için ideal bir soru