şükela:  tümü | bugün
 • tam tersi de geçerli olan tesbittir.
  yoksa siz kadınların yaptıkları güzel şeyleri sadece kendileri için yaptıklarına inanan o saflardan mısınız?
  (bkz: kültür vasıtasıyla ulaşmak ve çeşitliliği kutlamak)
 • erkeklerin var gücüyle böğürerek küfür etmesi, yedikleri cipsleri ortalığa saçması, atletlerinin altından göbeklerini kaşıyarak bira içmeleri, geğirmeleri, pislik içinde yaşamaları, çoraplarını lambaya fırlatmaktan ve ampülü sallandırmaktan keyif almaları*, ayaklarını birbirine sürterek temizlemeleri genellikle kadının olmadığı zamnlarda yapılır. ancak bir kadınla birlikteyken erkek şıklığına son derece önem verir. şarabı açar ve kadının bardağını nazikçe doldurur, kadının gözlerinin içine bakarak son derece romantik olduğunu ispatlar. kadının yanında en kibar halini takınır.

  (bkz: ikimiz de erkeğiz o zaman yayılalım)
 • kendini geliştirememiş erkeğin saçmalığı.
  pis erkeğin sevişmek istediği kadına kendini temizmiş gibi gösterme çabasıdır bu medeniyet.
  böyle bir genelleme yoktur.
 • doğru bir tespittir efendim.

  şöyle ki; biz erkekler bilerek veya bilmeyerek çağlar boyunca kadınlar için uğraşıp didindik. sanıyor musunuz ki kadınlar olmasaydı aya gidebilirdik? gidemezdik. insanoğlu eşeysiz üreyen bir tür olsaydı ve tamamımız erkek olsaydık, ağaçlarda maymunsu maymunsu sallanmaya devam ederdik. neden inelim arkadaş, kasmaya ne gerek var? toplayıcılık müessesesi de devam ederdi, bakın avcılık bile demiyorum. bütün gün mal mal oturur zebra olsun, antilop olsun aslandan kaplandan kaçmalarını izler, en fazla zebraları tutanlar ve aslanı tutanlar olarak kamplara ayrılırdık. bana sorarsanız ateşi bulan abi ateşi üşüdüğü için bulmamıştır, yanındaki kadın üşüdüğü için bulmuştur. misal tekerleği bulan arkadaş ne hatun götürmüştür kim bilir. sonra mesela wright kardeşler kesin bir iki hatuna “geçenlerde iki adam bir alet yapıp uçtular ya, işte onlar biziz” tadında asılmışlardır.

  hatun sevdasına koskoca medeniyet kurduk ulan, sıçtınız azımıza. biz ağacımızda hayvanlığımızla mutlu mesut yaşayabilirdik. ama yok daha o zamandan başlamıştır kesin: ”hoarg, ben şu leoparın kürkünden gece elbisesi istiyorum” ne yapsın hoarg? mecbur oktu, mızraktı bişeyler bulacak yoksa olmaz, leopar bu boru değil. sonuç olarak konu şuraya bağlanıyor: “her başarılı erkeğin arkasında isteyen bir kadın vardır.”