şükela:  tümü | bugün
  • vurmadan önce oku editi; rehberinizde iş camianızdan samimi olmadığınızdan tutun da, instagram alışverişi yaptığınız, korsan taksi çağırdığınız, belki ekleyip unuttuğunuz envaiyi çeşit insanın olduğu bir mecra artık whatsapp. hızlı akümüle olan hayata adapteyseniz tabii. neyse efendim linkedin gibi bir platformda bunu can sıkıntısından yapmıyorken, burada yapıyorum demek azıcık tezatla iştigal ediyor. eser miktarda insan hakkında kitapçıklar okuduğunuzda sık sık pp değiştirmek ilgi çekmenin ya da bir mesaj vermenin belirtisidir diyor, görebilirsiniz. ve tekrar yineliyorum bu kötülemek ya da asagilamak icin kasılmış bir tespit asla değil. evrimin gereği adapte olmaktır. eskiden hintli kadınlar alınlarına sürdükleri boya rengi ile kizirdeliler taktıkları tuylerin rengi ve boyutu ile bunu dile getirirmiş gibi gibi.
    birde dünyanın öbür ucunda gecenin ikisinde bu editi yapiyor olmak, başlık açıyor olma işsizlik değil yazmak, paylaşmak sevdası da olabilir.

bekar kadınların özellikle whatsapp profil fotoğraflarını sürekli değiştirmeleri olacaktı başlık.

eskilere ben burdayım ve her zamankinden daha iyiyim mi demek.

ya da beni unutmana izin vermeyeceğim mi demek.

belki de ne kaçırdığını bir daha, bir daha gör mü demek.

yeni adaylarım ben artık yalnızım mesajı da vermiyor değil.

açıkcası bunu erkekler pek yapmıyor. mesela ben ezelden beri ayni profil fotoğrafını kullanıyorum ki onda da yüzüm yok. kimseye bir mesaj verme kaygımda yok.

sadece tecrübeme dayanarak şunu söyleyebilirim ki eskisi iseniz ve bloklanmamışsanız, size de subliminal bir mesaj veriliyor olabilir. ki ayni anda 3 kuş vuruluyor da olabilir.

size mesaj.
    unutamazsın beni.
    yeni adayların da dikkatine çekme. gibi gibi..

geyik editi; bir kadın icin iliski yarım kalmışsa ya da tadı damağında, rehberden silmez. kandırmayalım kendimizi. ayrıca eskide olsa değer verdiğiniz ya da potansiyel gördüğünüz birinin, ilgisini üzerinize çekmeye çalışmak kötü bir şey değil ki. mesajlarınıza anlam vermek zor.

öylesine editi; birde hayatlarında hiç stalkerlık yapmazlarmış gibi kadın yazarlarımızın beni suçlamaları tatlı bir ironi olmuş. iddia ediyorum sıkıntıdan değiştiriyorum yazdığınız cümleleriniz de çok da samimi değilsiniz. rehberimde 40 kişi var gibi argümanlarda yeni dünya düzeninde hiç samimi gelmiyor.
  • can sıkıntısından yapılan eylem. mesaj içermeyedebilir.
  • erkeğin sürekli kadının profil fotoğrafını takip ettiğini gösterir.
  • sadece rehberde kayıtlı kişiler güncel profil fotoğrafını görebildiği için eskiler eskiyi bilmeye devam edecektir. can sıkıntısındandır o.
  • yılda iki kere değiştirmek gerekiyor aslında.
    olması gerekendir aynı zamanda da.
    kış bitmiş gitmiş kalın kıyafetlerle profil fotosu mu olur allah aşkınıza.
  • sadece değiştirmek istiyordur belki de bir mesaj kaygısı gütmeden değil mi neden olmasın.
  • kadınlarla ilgili nefret ettiğim genelleme başlıklarına örnek olan başlıktır. whatsapp fotoğrafı kullanmıyorum. facebook profil fotoğrafım 4-5 senedir aynı. instagram’ım yok. aman allahım, yoksa ben kadın değil miyim?
  • alkollüyken de sık sık yapılan bir eylemdir bu, çok da üstünüze alınmayın yani genşler.
  • ben profil fotoğrafı kullanmıyorum, yüzümü görmeye değmezsiniz köpekler diyorum. *