şükela:  tümü | bugün
  • pazar akşamı olduğunda karısına; "yarın giyeceğim gömleği ütüledin mi?" diye vıdı vıdı yapmak yerine kalkıp kendisi ütüleyen erkektir..

bunun;
    "kadının atmasını beklemeyip kirlilerini sepete kendisi atan erkek"
    "kadının pişirmesini beklemeyip yemeği kendisi pişiren erkek"
    "kadının toplamasını beklemeyip sofrayı kendisi toplayan erkek"
    versiyonları da vardır..

pek ender bulunurlar..
  • sadece eli kolu değil, beyni de sakat olmayan erkek modeli, sevilir, ödüllendirilir.
  • insandır, insan.
  • muhtemelen içten içe kırılan erkektir. ister ki; sevgili eşi ütüsünü yapsın, dolaba assın. sabah olunca da gülen bir yüzle uzatıp, al hayatım bu gömleği giy, desin. o erkek de işe mutlu gitsin. işten dönerken de eşinin sabahki jestini hatırlayıp eşine o çok sevdiği çikolatadan alsın. kaldı mı böyle çiftler? bilmem.
  • bu hareketini alışkanlık haline getirmemesi gereken erkektir. sonra bir bakmışsın ütüye senin haricinde dokunan yok. bi bakmışsın tüm ev halkının ütüsünü yapıyorsun. ne demişler işi bileceksin işe gitmeyeceksin. çok lazım olursa gizli gizli ütünüzü yapın haberi olmasın. ütü yapabildiğiniz anlaşıldığı anda evin ütücüsü olursunuz.
  • sonucu yanık kıyafetler değilse, yanağından makas alınması gerekecek er kişidir. teşekkür de edilir.
  • kadin genetiginden haberi olmayan erkektir. kadinlar dogal olarak erkeklere yemek yapmaya, evlerini temizlemeye, ve utu yapmaya programlanmislardir. vucut yapilari da utu yapmak icin optimum esnekliktedir. ornegin kol uzunlugumuza bakalim beyler. kadilarinkine gore daha uzun ve hantal degil mi? bu guclu, tuttugunu koparan kollar yanlislikla utuyu cok bastirip da gomleklerimizi yakmaz mi? penisimiz mesela beyler, utu kablosuna takilip hangimizin utu masasini devirmedi? kadinimiza kizimiza iyilik yapalim, donlarimizi utuleyelim derken hangimiz 3. derece yaniklara maruz kalmadik?buna genetikciler 'o-h-a' kromozomu diyorlar. ucuncu dunya erkekleri disinda utu kadinin dogasindadir gozlemi yapabilen baska bir nufus olmadigini da hatirlatalim, boyle bir ustunluk var bizlerde. modern dunyada her enayi kendi utusunu yapiyor.
  • kadını büyük bir zevkten mahrum ediyordur. aynı öküz oğlu öküzler yüzünden kalkması gerekenden yarım saat erken kalkıp kahvaltı hazırlayamayan kadınlar var şu dünyada, düşünebiliyor musunuz? hatta bazıları o kadar ileri gitmektedirler ki kendi pisliklerini falan da temizlerler, iş bölümü yaparlar, diyecek kelime bulamıyorum sinirimden çatlayacağım.
  • kardeşimle aynı evi paylaşıyoruz
    benim kadar olan pantolon ve gömleklerini ütületmeye cesaret edemediğinden kendi ütülüyor canım benim yaa
  • kendi ihtiyaçlarını karşılamak için başkasına muhtaç olmayan insandır. yani "olması gereken"dir.

kıçını devirip "çay getirsene" diyen mahlukat anlamaz.