şükela:  tümü | bugün
 • trt 1 de yayımlanan gün başlıyor programında, birçok kadının şuursuzca savunduğu tez. kadının çalışmayıp, evinde çocuğuna bakması gerektiğini düşünen bu insanlar, kadını adeta bir köle, toplum için işe yaramayan sessiz çoğunluk yapmaya çalışıyorlar. "ben bilmem beyim bilir" diyen zihniyetin bir ürünü olan bu laf, en azından atatürk e, ki kadınlara çok önemli haklar vermiş ve kadın ile erkeği eşit yapmaya çalışmıştır, yapılan büyük bir ayıptır. bu tezi savunan bu kadınlar, peçe giydirilesi, evde değersiz biri gibi oturtulası, çocuk bakıcısı ve hizmetkar görevi üstlenesi kadınlardır. işin garibi bu kadınlar büyük ihtimalle böyle yapılacak olsa hiç de alınmaz, denileni yaparlar. türkiye de varolan özgürlüklerin çoğunun havadan gelmiş olmasının yarattığı bir sonuç olabilir bu. halk (ve tabii kadınlar) bu tür özgürlükleri için değil, devletinin özgürlüğü için savaşmış, bu değişimlere ikna edilmeye çalışılmıştır. halk tabii başımızdaki ne derse o doğrudur ilkesinden yola çıkarak da yapılan onlarca reformu kabul etmiş bile olabilir. en son seçimlerde diğer partilere oluşan tepki sonucu akp ye verilen oylar, demokrasi bilincinin yavaş yavaş millete yerleştiğini gösteriyor. işin ilginç yanı bunun zinayı tartışabilen bir partinin seçimiyle olmasıdır ki bu da apayrı bir konudur tabii.
  edit: bu entry yi zamanın ötesine taşıyanların ne düşündüğü de, ayrıca merak konusu oluyor haliyle.
 • işte bunlar hep neandertallik özelliği diyeceğimiz açıklama.
 • ondan sonra kadın doktor istediklerinde ne olacak?
 • ev senin babandır.
 • ağustos ayında öldürülen 49 kadının 8’inin kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi, 14’ü evli oldukları erkek, 8’i tanıdık/akraba, 7’si birlikte olduğu erkek, 3’ü eskiden birlikte olduğu ve ayrıldığı erkek, 2’si babası, 2’si eskiden evli olduğu ve boşandığı erkek, 2’si kardeşi, 2’si oğlu ve 1’i de üvey oğlu tarafından öldürüldü.

  .....

  kadınların 26’sı evinde, 2’si yolda, 2’si hastanede, 1’i işyerinde, 1’i kafede, 1’i eğlence mekanında, 1’i parkta, 1’i arabada ve 6’sı sokak ortasında öldürüldü. öldürülen kadınların 1’inin baraj gölünde ve 1’inin ise arazide cansız bedenleri bulundu. 6 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilemedi.

  .....
  haziran'da bu rakam 40, temmuz ayında ise 31'di.

  evler kadınlar için en tehlikeli mekanlar.
 • ahmet maranki'nin savunduğu görüş.. açık açık aynen böyle yazmış.. ve sözlerine şöyle devam etmis.

  "kocasının yanıdır! çünkü yaratıcı onu erkeklere emanet olarak yaratmıştır! kadın emniyette olmalıdır! korunmalıdır!.."

  https://www.abcgazetesi.com/…zak-tutulmalidir-41907
 • evi kadının üstüne yaparsanız olacağı budur.