şükela:  tümü | bugün
  • bir adet cübbeli ahmet beyanı.
    kadınlar çalıştığı için erkeklerin maaşları düşükmüş, ayrıca ekonomi de bu yüzden bozukmuş.
    halbuki sünnete uysak ekonomi şahlanırmış.

kadının çalışması fesatlıkmış, çok büyük günahmış.

video.
  • (bkz: islamda kadının yeri)
    (bkz: ahzab suresi 33. ayet)

--- spoiler ---

evlerinizde oturun ve daha önce câhiliye döneminde olduğu gibi açılıp saçılmayın, namazı güzelce kılın, zekâtı verin, allah’a ve resulüne itaat edin. ey peygamber ailesi! allah’ın istediği, sizden kirliliği gidermek ve sizi tertemiz kılmaktan ibarettir.
    --- spoiler ---

kaynak: diyanet

edit:
    1- bu ayetten "kadınlar çalışmasın" anlamı nasıl çıkarılıyormuş. home office çalışmayı düşünememişim, pardon.*
    2- peygamber eşleri için yazılmış. o zaman "bu ayet günümüzde geçersizdir" diyebilir miyiz?
  • islami konuştuğu için haklıdır.
  • üstte arkadaş ayetteki manayı tam anlayamamış :

ahzap-33
    hem vakarınızla(ağırbaşlılığınızla)evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. namazı kılın, zekatı verin. allah ve resulü'ne itaat edin. ey ehli beyt! allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor.

buradan ayetten kadınlar çalışmasını nasıl çıkardın sevgili dost ?

inanmamakta özgürsün de çarpıtma ayeti.
  • guldurdun be yavsak adam. gidiyor kadinlar inaniyor sonra bu maymundan gelememislere. ben kadin olsam anti-teist falan olurdum. feminist olur bunlara saldirilar duzenlerdim.
  • islam gelmeden önce (bkz: cahiliye dönemi) yaşanmıştı araplarda. şimdi de siyasal islam'ın getirdiği cahillerle yaşıyoruz. bi bitmediniz...
  • çaldık çırptık
    rant kapılarını açtık
    amına koyduk ortalığın ondan ekonomi bozuk demek yerine
    boku kadınlara atmayı tercih eden iblis ortağı beyanı.
  • "cübbeli ahmet" yahu şu adamın ismi bile zeka düzeyini belirtmeye yetiyor zaten.

giy cübbeyi salla dur işte. aklı olan da konuşuyor, cübbesi olan da konuşuyor.
  • (bkz: ahmet mahmut keynes)

"bir allah'ın dediğini yapsalar düzeleceğiz yaow"

lol what?

allah'ın dediğini afganistan'da falan yapıyolar benim bildiğim ama herhangi bir en zengin ülkeler, en varlıklı ülkeler, en müreffeh ülkeler listesine tersten bile giremiyorlar. suudi arabistan bile tüm turizm ve petrol kaynağına rağmen allah'ın dediğini yapmayan abd, çin, japonya, norveç etc'nin gerisinde. çünkü modern iktisat allah kitap dinlemez yeraltı kaynağın yoksa terlik kemirttirir adama.

ekonomi mekonomi bunlar karışık işler mahmut sen gazali mazali güzelle oradan aklının ermediği şeylere burnunu sokma.