şükela:  tümü | bugün
  • eniştem ile teyzem almanya'ya ilk gittiklerinde (1972) teyzem çocuklara baktığı için çalışmıyormuş. alman komşuları bir gün enişteme ve teyzeme ne iş yaptıklarını sormuş teyzem de çalışmıyorum evdeyim diyince alman ' neden hasta mısınız?' diye sormuş. her almanın benzer tepkilerinden sonra teyzem çalışmaya karar vermiş. şimdi de tamamen kendi parasıyla aldığı çeşme'deki evinde keyif çatıp alman milli marşını yürekten söylüyor :)

demek ki bu almanların ekonomisi bundan bozuk.
  • benim okuyup meslek sahibi olmamda , ne anne babama, ne kocama muhtac olmadan dunyanin obur ucunda bile rahatca kendi parami kazanip kendi ayaklarim uzerinde durmamda emegi gecen ebeveynlerime, ogretmenlerime ama en cok da kendime sukran duymami saglayan aciklama.

calisip kendi parami kazanmasaydim ve su adam gibi birinin kizi ya da karisi falan olsaydim, onun tum bu sapkin goruslerine sonsuz itaatle boyun egmek zorunda kalsaydim, gercekten dunyada cehennemi yasamak deyiminin hakkini fazlasiyla vermis olurdum.
  • bir ortadoğu faresi beyanatı.
  • (bkz: ahmet mahmut keynes)

"bir allah'ın dediğini yapsalar düzeleceğiz yaow"

lol what?

allah'ın dediğini afganistan'da falan yapıyolar benim bildiğim ama herhangi bir en zengin ülkeler, en varlıklı ülkeler, en müreffeh ülkeler listesine tersten bile giremiyorlar. suudi arabistan bile tüm turizm ve petrol kaynağına rağmen allah'ın dediğini yapmayan abd, çin, japonya, norveç etc'nin gerisinde. çünkü modern iktisat allah kitap dinlemez yeraltı kaynağın yoksa terlik kemirttirir adama.

ekonomi mekonomi bunlar karışık işler mahmut sen gazali mazali güzelle oradan aklının ermediği şeylere burnunu sokma.
  • (bkz: islamda kadının yeri)
    (bkz: ahzab suresi 33. ayet)

--- spoiler ---

evlerinizde oturun ve daha önce câhiliye döneminde olduğu gibi açılıp saçılmayın, namazı güzelce kılın, zekâtı verin, allah’a ve resulüne itaat edin. ey peygamber ailesi! allah’ın istediği, sizden kirliliği gidermek ve sizi tertemiz kılmaktan ibarettir.
    --- spoiler ---

kaynak: diyanet

edit:
    1- bu ayetten "kadınlar çalışmasın" anlamı nasıl çıkarılıyormuş. home office çalışmayı düşünememişim, pardon.*
    2- peygamber eşleri için yazılmış. o zaman "bu ayet günümüzde geçersizdir" diyebilir miyiz?
  • çaldık çırptık
    rant kapılarını açtık
    amına koyduk ortalığın ondan ekonomi bozuk demek yerine
    boku kadınlara atmayı tercih eden iblis ortağı beyanı.
  • enflasyon ve damat diyemediği için kadınlara yüklenerek yapılan açıklamadır.
    bunların kadınlara olan düşmanlığı nereden geliyor lan?
  • cübbeli piç.
  • karısı kızı hasta olduğu zaman hastane de illa kadın doktor bakacak diye götünü yırtar bunlar. (kendi karısı-kızı haşa ve kella asla bir işte çalışmazlar. günahtır. fesatlıktır çünkü.)

bunlar böyle şerefsizdirler işte.

tanım: nenehatunlar sayesinde bugün bağımsızca yaşayabilen zavallı bir örümcek kafalının, deli saçması beyanları.
  • islam gelmeden önce (bkz: cahiliye dönemi) yaşanmıştı araplarda. şimdi de siyasal islam'ın getirdiği cahillerle yaşıyoruz. bi bitmediniz...