şükela:  tümü | bugün
 • kadınların gün yapıp, buluştukları, elişi yaptıkları mekan. swh
 • eskişehir de kızılcıklı da açılan serdivan isimli yer. bir ilkin temsilcisi.
 • taksim'de melekler kahvesi'nin karşısında bulunan yer. cafe de femme olarak da bilinir. içinde masadan başka pek bir şey olmasa da insanlar fal baktırmaya buraya giderler ve tatil günleri günün her saati sıra vardır. günlerinde ve sabah saatlerinde gitmek uygundur çünkü bu saatlerde öğrenciler yoktur, sıra olmaz.
 • herkesin onunde bi kahve fincaniyla sira bekledigi daraltici mekan,falcisinin cok iyi oldugu soylense de bi kafeden cok falci evine benzemesi itibariyla insanda kosarak uzaklasma hissi uyandiriyor kadinlarin kahvesi illa bu sekilde mi olmali sorusu ise fazlaca sinir bozucu
 • taksim'dekinde demet isimli falcının kahve fincanına bakmadan,sadece yüzünüze bakarak pek çok şeyi tutturduğu yer.ama falınızı demet'e baktırmak istiyorsanız kafadan 3 saat beklemeye hazır olmanız gerekmektedir.lakin fena bir sıra olmasının yanında,kendilerini demet hanımın asistanları olarak tanıtan bayanların araya sırada olmayanları soktuğu anlaşılmıştır.
 • demet isimli bi kadin fal bakar dogru ama kahveye bakmaz, tikleri ve benleri vardir.. "fincani acmiycak misin" diye sorarsaniz azarlar..
  bi kagida bi sürü harf yazar, yazdigi harfler her üç kişinin isminde yer alan cinstendir.. içinde "s,r,a" harfleri olan biri seni aldatmiş filan der.. "t harfli biri var" der evet dersiniz "a da var bunun içinde di mi" der evet dersiniz.. böylece her seyi onaylatmiş olur.. kahve falinin cogunlukla ne kadar osuruk bisey oldugunu da burda onaylatmiş olursunuz böylece..
 • eskişehir'de de kadınlar kahvesi varmış.kadınlar sabah ev işlerini bitirir bitirmez kahvede soluk alıyorlarmış.bazı erkekler ellerinin hamuruyla erkek işine bulaşıyorlar diyorlar,biz evde börek açıyor muyuz tarzında memnuniyetsizliklerini dile geitriyorlar.hatta belçika'da bir hanımefendi bu kadınlar kahvesini incelemeye gelmiş.ayrıca belçika'ya gittiğinde bu modeli orada uygulamak istiyormuş.
  insan düşünüyor geceleri de sokak başlarında kadınlar ellerinde tesbihle dolaşsa ve eşlerine hadi eve geç oldu dese ne olur?örnek baya abes oldu ancak kadın ve erkek değilde olayları insan olarak değerlendirirsek daha doğru olur belkide
 • beyoğlu şubesinin tam anlamıyla bir geneleve benzediği mekan. yani hayatımda hiç genelev görüp incelemişliğim yok ama yaklaşık böyle birşeydir diye tahmin edebiliyorum. pembe-lila karışımı duvarlar, pis masalar, ağzında sigarayla fal bakan röfleden yanmış saçlarıyla acayip kadınlar. tuvaletlerde tuvalet kağıdı yerine bir paket açılmış kağıt peçete. sırada bekleyen bir sürü genç kız. kasada uzun saçlı ağzında diş olmayan korkunç bir adam. öyle bi ilginç.
 • çalışanlarının orada takılan bir kedi ile belaya kaldıkları mekan. ben ki kedilerden hazzetmem bir lokantada cafede yemek yiyorsam etrafımda dolanmasından hiç hoşlanmam. ama orada herkes kahve içmiş oturuyor kedide kendi halinde sevgi istercesine masaların etrafında takılıyor ki sırnaştığıda yok. hem müşteriler hem çalışanlar bi hallenip kedinin peşine düştüler. ensesinden hayvan gibi tutup fırlatması mı dersiniz kedinin kendinden küçük koliye tıkıştırılıp hapsedilmesi mi dersiniz. ben bile kedi sevmeyen halimle bu yapılanlardan rahatsız oldum. kediye ulaşmak için müşteriyi ittiren üzerine abanan müşterinin sandalyesinin köşesinde kediyi kıstıran kıza söyleyecek hiç bir lafım yok kedinin saldıracağı yoksada saldırırdı heralde can havli ile.