163 entry daha
  • ".... ama ağlatanaysa aşık olur!"
  • beraber güldükleri erkeklerden hoşlanıring.
  • bu kendine güldürme durumu erkeğin şapşallıkları olmamalı, zeka içeren espriler olmalı, bakın burası çokomelli...

veeee bir çokomelli tavsiye daha evet güldürmek önemlidir ama güldürmenin de çok çeşidi vardır, mesela kendisine acı acı güldürmemeli... acı acı gülmek hayalkırıklığı içerir...
  • ne kadar garip, doğada doğumu yapana kur yapılıyor. elde edebilmek için elinden gelen her şeyi yapıyorsun. doğumu erkeklerin yaptığı, deniz atı'nın kuzeni olan gökkuşağı karınlı borubalıklarında dişi olan erkeği etkilemek için ne hareketler ne şekiller yapıyor.
  • kadınlar sempatik, kendini bilen ve özgüveni yüksek erkeklerden hoşlanırlar.
  • bir içi boş, altı doldurulmayan önerme daha..
    işin aslı tam olarak öyle değil;

kadınlar kendini güldüren erkekleri genel olarak fayda zarar ilişkisi yönünden değerlendirip, yanında vakit geçirmekten hoşlanırlar. yani çoğu kadın en azından bu konuda pragmatist bir yaklaşım içerisindedir. buradaki (bkz: hoşlanma) kelimesi genelde romantik duyguları betimleyen bir kelime değil, "hoş çocuk" daki (bkz: hoş) tan öteye gitmemektedir.
    aksi bir durum olsaydı "bu öküzün bu kadının yanında ne işi var?" cümlesini bu kadar sık kullanmamamız gerekirdi.

gecenin sonunda genellikle kadınlar karşısındaki komik adama gülmüş , yanından ayrılınca da direkt olarak öküz adamla birlikte olmuşlardır.

kendilerini güldüren, eğlendiren erkeklerin yanında zaman geçirmek, içinde bulunduğu dünyanın içsel sıkıntılarından arınmak için doğru bir tercihtir çoğu zaman, ama onunla olmak için yeter bir sebep değildir.

bu kadar karmaşık bir yapıya sahip olan canlılar için böyle tek düze basit çıkarımlar yapmak göldeki suyu kaşıkla boşaltmadan öteye de gitmemektedir. ve bilinir ki; bazı kadınlar vardır karşınızda yaptığınız esprilere umarsızca kahkaha atarken asıl amacının başka bir erkeğin ilgisini çekmek olduğu, ve aslında bu kahkahaların desibelini o yüzden yükselttiği.
    saf oğlan ise "bana güldü, verecek" beklentilerine balıklama atlamıştır çoktan.

günümüzde kadınlar çıkarlarına uygun erkeklerden hoşlanır. karşı cinsi etkilemek için sirk maymununa dönüşmemek bu bağlamda büyük önem arz eder. yakışıklılık gibi bir kıstas daha vardır. genelde görsel esprinin önüne geçer bu da unutulmamalıdır. konu uzamasın;

son olarak kadınları güldürelim ama öldürmeyelim.
  • yanlış bilgi hoşlandıklarımıza gülüyoruz
  • çoktan mazi olmuş bir insan davranışı. yalnız sene olmuş kaç hala "zekadan etkileniriz" klişesini papağan gibi söyleyenler var. 30 yaş altında olup (30 yaş üstü de ben uğraşamam bana hazır kurulumu yapılmış paket sun kafasındalar) konuştuğum neredeyse her kadın tipe ve maddi konulara bakıyor. hatta sazan gibi tipine bakıp, çalıştığı o büyüük firmaya bakıp oyuncağı oldukları erkekler bunları bir güzel tokatlıyor. para kaptıran da tanıdım, hamile miyim diye aylarca testle mestle uğraşan da tanıdım. çünkü kullanılıp atılınca akılları başlarına gelip kapımızı aşındırıyorlar. acıyorum bazen ama saçma sapan kriterlere baktıkları için sinsilik de sezdiğimden dolayı bu acıma kısa sürüyor. fare kapanındaki peynire gittin işte masum değilsin.

her neyse genelin dışındakiler de birkaç çeşit. mesela bir grup, asla erkeklerle yakınlaşmam kafasında kaç yaşına gelmiş sevgililik nedir bilmiyor. sonra da sorunlu bir hayata devam ediyor. bir grup, daha lisede çatır çatır sevgili değiştirmekten duygusuz ve hayattan zevk almaz hale gelmiş. bunun üniversite versiyonları her türlü şeyi yaşadıkları için hayattan zevk almamanın yanında bir de kendilerini kullanılmış hissediyorlar. sonraki ilişkilerine bol bol sabır diliyorum. bir grup ki bunlar genelde üniversite öğrencisi, etrafta poz yapan sahtelerden o kadar çok etkilenmiş ki kitap gibi konuşmaya çalışıyor. çok bilgili olduğunu insanlara tepeden bakmaya çalışarak gösterdiğini zannediyor. araya ingilizce kelimeler sıkıştırmak gibi saçma sapan şeyler yapıyorlar. işte bunlar da kendi içinde ikiye ayrılıyor. bir kol, cidden iyi kariyer yapıp insanlara kabus olan mutsuz, muşmula suratlı yönetici kadın olurken diğer kol da çok düşük seviyede birisine aşık olup ne kadar boş bir kibri olduğunu anlıyor ama iç dünyası tamamen enkaza dönüyor. son zamanlarda dillerden düşmeyen sapyoseksüellik konusu ise apayrı bir şey. onu ilgili başlıkta yazmıştım zaten. bu konuyu daha fazla uzatmayacağım, içim şişti.

böyle başlıklarda hemen türeyen ve laf salatası yapan tipler olur. "erkekler sanki çok şey! hıh" derler ve binlerce kişi beğenir. erkeklerin hayatları fiziksel çekime kanarak kayıyor genelde. onda da o kadına cidden aşık olup olmadık tavizler veriyorlar. bunun da temelinde muhtemelen sık sık tavan yapan seks arzusu var. yani kadınlar gibi "ay ben zekaya bakarım", "seks mi ıyyy o ne biçim bir söz" şeklinde sahtelikler yok. aşıksa gözü kör oluyor erkeğin. kadından da bağlılık ve sadakat dışında bir şey beklemiyor bu durumda. bunların dışında kadından maddi çıkar elde etmeye çalışıp kullanılan erkek ya yaşlıdır veya umutsuz vakadır. yani istisnadır. ben genele çok rahat yayabileceğimiz şeyler yazdım.

geçen biri yazdı, tipini beğenirsem konuşmaya devam ederim dedi açık açık. ben de hasta gibi çıktığım fotoğraf vardı onu attım. konuşmamaya karar verdi*. böyle net olması hoşuma gitti ama yalan değil. varoşluklarla uğraşmadan kökten çözüm. buranın kötü yanı da bu işte. biz ilişkimizin iyi yönlerini yazıyoruz. arkadaş selam verince direkt o hakları elde edeceğini zannedip geliyor. sonra pislik gibi davranıp yoklama yapınca anında kaçıyor. kötü yanlarını yazıyoruz "tüm kadınlar öyle diyil taam mı! fffs" diye mesaj geliyor. ciddiye alıp "senin yaşın kadar benim ciğerine kadar tanıdığım kadın oldu" demiyorsun işte. tüm kadınları geç hiçbir insan diğeriyle aynı değildir zaten. burada yazılanlar da çoğu zaman genel şeyler.

şimdi bu kadar saçmalama yeter. güldürme faslını geçersek ortak zevkler, ortak ilgi alanları gibi şeyler insanları birbirlerine yaklaştırır. frekansların tutması bu ortak zevkler veya taban tabana zıtlıklarla fark edilir. ardından taraflar birbirlerine kapılarını açarlar. yakından tanıma faslı başlar. günümüzde bir fotoğraf, bir telefon görüşmesi, bir satır yazı gibi minicik detaylar bile ilgi çekme ve tanışma sebebi olabiliyor. çünkü tüketim çağındayız ve internet de birilerine anında ulaşma fırsatı veriyor. "ne kadar çok denersem aradığıma ulaşma ihtimalim o kadar artar" şeklinde düşünen çok insan var. o instagramlar, 1 cm kalınlığındaki makyajlar, tuhaf saç ve sakallar boşuna değil. çünkü bir mala talip olursan fiyatı farklı olur, satıcı malını getirip sana satmaya çalışırsa fiyatı farklı olur. insanlar bunun farkında oldukları için teklif alma derdindeler. çok basit, teklif alırsan fiyatı sen belirlersin. işte en başta bu konu mazide kaldı deme sebebim de buydu. artık kadın, ulaşılmaz değil. erkekler de "ben onu güldürmeye niye uğraşayım ki?" kafasındalar. bana yazmayana yazmam, benimle konuşmayanla konuşmam, bana farklı hissettirmeyenle özel ilgilenmem. kadınlara da kokuşmuş bana şaklabanlık yapanla belki ilgilenebilirim mantıklarıyla mutluluklar dilerim.
  • kendilerini iyi hissettiren ve iyi sevişen erkekten hoşlanır , ha birde zengin olması önemli çünkü o da iyi hissettirir.
247 entry daha
hesabın var mı? giriş yap