şükela:  tümü | bugün
178 entry daha
  • haddini aşmadığı müddetçe makyaj yapan, bakımlı kadınları, allah var, severim. hangi inançtan olursa olsun kadın bakımlı ve zarif olmalı. fakat bir kilo makyaj boyası sürüp dozajı kaçırmamak kaydıyla. bir kadın, yüzünden çok ellerine ve ayaklarına bakım göstermeli. yani makyaj biraz aldatıcı gibi duruyor. önemli olan görünmeyen yerlere gösterilen ihtimamdır. piercing, hızma vesaire de çok çirkin duruyor. hele hele dövme. herkesin kendi hayatıdır, tercihidir, kınamıyorum fakat hem erkeğe hem de kadına yakışmıyor. en hassas ve özel yerlere küllî ehemmiyet ve bakım gösterilmelidir. oralardır yani. rimel, far, ruj, iyi hoş ama bundan daha önemlisi hijyendir, temizliktir. parfümde de aşırı gitmemek lazım. ağır kokan parfüm süren kadınlar da biraz itici oluyor. mesela topuklu yahut değişik türde yapılmış ve çok kalın duran enteresan ayakkabılar giymek de bir nevi makyaj oluyor kadınlara göre. halbuki insan rahat olduğu kıyafetleri giymeli. makyajını yaparken de aşırıya kaçmamalı.

sözün özü; ben bugün hâlâ bekârsam ve kadınları sevmeme rağmen evllilikten yahut kız arkadaşım olmasından kaçıyorsam, bunun bir çok sebebi var. mesela bir adam zevcesine git ayaklarını yıka, kokuyor dedi diye, mahkeme adamın karısına tazminat vermesine karar veriyor. bence hiçbir aklı başında erkek, karısına insan içinde bunu demez. bence haberler bize çarpıtılarak veriliyor. kadınları koruyayım derken, erkeklik onuru rencide ediliyor.

yani bir koca, nikahlı karısına bunu der ama misafir içinde demez, dememiştir. insanları evlilik müessesesinden soğutan haberler bunlar.

sadece bu değil. bunun gibi bir çok misal var. türk mahkemeleri kadından yana oluyor ve erkeği sömürüyor. bu olacak iş mi? sonra da kadın hakkı diye böğürüyorlar.

bir erkek, makyaj yapmayan karısına, sen ne biçim kadınsın, git makyaj yap dese, kim bilir ne yapacaklar. kaldı ki, bir çok kadın makyaj yapmayı sevmez, samimi bulmaz. yani bir insan makyaj yapmayabilir, yapabilir. güzel bir sözle söyleyerek evli çiftler birbirinin gönlünü almalıdır. evli değil ise de ilişkisi olduğu kız arkadaşına karşı anlayışlı olmalıdır. yani zırt desen boşanma sebebi oluyor. ben buna itiraz ediyorum. en ufak şeyler topluma yansıtılmamalı. yansıtıldığı için de türkiye islâm ülkesi (!) olmasına rağmen en çok boşanmalar burada oluyor. böyle bir islâm yok. islâmda kadın kendine bakacak, erkek de karısına. başkası için süslenmeyecek. dışarı çıkarken illâ makyaj yapacaksa da aşırıya kaçmayacak. bu incelikleri bilmediğimiz zaman erkek erkek gibi, kadın da kadın gibi davranamıyor. davrandığı zaman her iki taraf da mağdur oluyor. geçenlerde bir haber izledim, kadın boşandığı için mutluyum diyordu. aynı şeyi, başka bir erkek de daha önceden yapmıştı. gel de evlen! ben bekâr hâlimle olan biteni ibretle seyrediyor ve bir kerre daha bekârlığıma şükrediyorum.
1 entry daha