şükela:  tümü | bugün
 • babalarına benzeyen adamlara.
 • kedisine (ya da kedilerine)
  (bkz: kediye seni seviyorum demek)
 • ısrarla onlara şiir okuyan,
  saygı ve anlayış gösteren,
  kadın ruhundan anlayan,
  ince ve anlayışlı erkeklere aşık olduklarını söyleselerde,

  nerede hödük,kro,kaba ve güdüleri uğruna kadınların iki bacak arasındaki uzuvu elde etmeye çalışmaktan başka hiçbir amaç gütmeyen,güdülerini bastırabilmek ve o hissi doyuma ulaştırabilmek için,
  önüne çıkan bütün kadınları bir çiçeğin dibine izmarit basar gibi harcayan hayvanlara aşık oluyorlar.

  böyle düşünmeme sebep oldukları için yine de özür dilerim ama;
  ne kadar ağlarlarsa,o kadar seviyorlar.

  sevdiğim şair onur ünlü'nün de dediği gibi;

  "kadınlar şairlere aşık olur ama müteahhitlerle evlenir"
 • 'kadınlar erkeklerin sevgisine aşık olur' diye bir şey duydum çocukluk zamanlarımda. sonra bunu gerçek hayatıma uygulayayım dedim. lise sona doğru aşık oldum olmadı. pratikte bozuk bir önermeymiş. sonra hayata küstüm insan bir kere aşık olur diye diye dövüldü. sonra başka birini sevdim. işe yaradı.

  evet kadınlar sevgiye aşık oluyormuş ama tamamen saf bir sevgiye ve aşka.

  evet insan bir kere aşık olurmuş.
 • filmlere aşık olur,
  dizilere aşık olur,
  dizelere aşık olur,
  romanlara aşık olur,
  resimlere aşık olur,
  tınılara aşık olur,
  bedenlere aşık olur,
  aşklara aşık olur,

  sonra bunların hepsini o adamdan bekler.
 • cevabını bilmemek için gerizekalı olmak lazım... kadınlar kendi hayallerine aşık olurlar ve bu hayallerde başrol oynatabilecekleri insanlara aşıkmış gibi davranırlar. aşka düştüklerinde aptallaşmalarının, dönem dönem ikileme düşmelerinin, kafalarında sürekli soru işareti taşımalarının sebebi de tam olarak bu sorundur. yine bu sayede, olası ayrılık durumlarında, önce hayalleri kaybetmenin hüznüyle dağılırlar, sonrasında ise yeni casting seçimlerinin ardından hayat ışıklarını geri kazanırlar.
 • gerçek aşksa eger yaşanan kadın sadece o adama aşık olur. ne parasına, ne kariyerine, ne dış görünüşüne ama aynı zamanda hepsine de aşıktır. ona ihtiyacınız oldugu için yaşadıgınız duygu degildir aşk. ona ne kadar ihtiyacınız yoksa ama aynı zamanda ne kadar onsuz kalamıyorsanız işte odur aşk.
  tanım: kadınlar arkadaşlıgından keyif aldıgı, kendini güldüren, dünyanın en güzel olmasa da en özel ve en degerli kadını oldugunu kendine hissettiren ve cinsellikten zevk aldıgı erkeklere aşık olur.
 • kadinlar,
  o ana kadar yaşadığı ortam her neyi içeriyorsa onu altüst eden,
  ona sanki yer ikiye bölünmüş te birden tuhaf bir lunaparkın içine düşmüş hissi veren,
  her dediğine karşı çıkmayan ama çoğunu yapmayan,kendi doğruları olan, burnunun dikine giden, bu yüzden düzeltilmesi gereken ama düzelmeyen,
  kendinden en az 2 puan yukarda olan ve bu nedenle kendisine yavsamayan, ortalamanın üstünde olan ve herhangi üstün bir özelliği ile %25 lik dilime giren adamlara aşık olur.
 • masanın üzerine fırlattığın araba
  anahtarına
  garsonla(kadını) muhattap etmemene
  kıçına başına bakmana
  giydiği her seye minimum bir kez laf sokmana
  askerlik anılarını abartarak anlatmana
  çakma gurme edalarına
  elinde her saniye telefon olmasına
  her şeyin fiyattından yakınmana

  değil.
 • kadınlar sizin yaşam biçiminize aşık olur. bakın aşık olmak ile etkilenmek arasında fark var. etkilemek için tip,para gibi fiziksel şeyler yeterli olabilir. bi kadının size aşık olabilmesi için ise sizin yaşam biçiminizin kadının buna dahil olması için sebepler sunması lazım. yani kadın sizin yaşam biçiminize dahil olmak için can atmalı. günümüzde bi çok insan bomboş yaşadığı için aşık kadın görmeniz çok nadirdir.