şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • aksini iddia eden bir kisiye dahi rastlamadigim dunyada, ortaya cikan sacma bir feminizm atari.

elbette almak zorunda degilsin. kilo vermek zorunda da degilsin. guzel olmaya calismak zorunda degilsin. toplumun belirledigi "guzel kadin" imgesine benzemeye calismak zorunda hic degilsin.

tam olarak neye karsi verilen bir mucadele bu, cozemiyorum acikcasi.

edit: mesaj atan kadinlarin cogu "o zaman neden killi kadinlari begenmiyorsun" diye soruyor. sen killarini alip almamak konusunda %100 ozgursun. ben de hangi tip ozelliklerini barindiran kadinlari begenip begenmeyecegim konusunda ozgurum. bu kadar ahmak nasil oluyorsunuz anlamak mumkun degil.
  • aslında doğru cümle.
    hiçbir kadın kendi isteği haricinde kıllarını almak, kişisel bakım uygulamak zorunda değildir.
    ama kişisel bakımını eksik tutan kadını da erkeklerin beğenmeme hakkı vardır. ben şahsen tüyden bile rahatsız olan, gıcık erkeklerden değilim ama bıyıklı bir kadını da beğenmem açıkçası.
  • insanlar bazı şeyleri çok komplike hale getiriyor. olay çok basit. kadınlar almak zorunda olmayabilir kıllarını. sen de bu kadınları beğenmiyorsan işine bakar geçersin. kimse kimse ile uğraşmasa ve tercihlerine saygı duysa dünya daha çekilebilir olur. herkes bir şeyleri dikte etmeye çalışıyor.

talihsiz edit: bu entry biraz daha uzundu özet geçilmiş hali. başlık popi olunca tekrar karşıma geldi. entrynin tamamı bir rezalete kurban gitti ve bir daha geri gelmedi. karşıma geldikçe, uzun entrylerimi aklımda kaldığı kadarı ile editliyorum. bu durumdan muzdarip pek çok yazar arkadaşımız var. basit bir açıklama ile olay geçiştirildi ve kapatıldı.

(bkz: 19 mart 2018 ekşi sözlük rezaleti)
  • bu kıl tüy mevzusunda bebek gibi ten isterim ısrarcılığındaki erkekleri anlıyorum da almak istemeyen kadınlara çemkiren diğer kadınları hiç anlamıyorum. ablacım madem kıl pis bir şey, madem kişisel bakım ve hijyen başlığında ele alıyorsun bu konuyu o zaman erkeklerle nasıl yatağa giriyorsun bu adem oğullarının her yanı kıl farkında mısın? sen o güya temizlenmek için özene bezene aldığın vücudunu nasıl o pis kıllı bedene sürtüyorsun o foseptik atığını (!) nasıl yalıyorsun. bence millete çemkireceğine sen git önce bir kendine dürüst ol; de ki, erkekler bundan hoşlanıyor bende çiftleşebilmek ve doğal seçilimde türdeşlerimin önüne geçmek için yolduruyorum kendimi. hiç ayy.. pis.. ıyyk ..ayaklarına yatma.
  • seni beğenmek yada bakmak zorunda değiliz hatta sikimizde bile değilsin. maymun gibi istediğin yerde istediğin şekilde gezebilirsin.

edit: imla. öyle bir hışımla yazmışım ki gözüm dönmüş adeta.
  • almayın kardeşim, bana ne?

yukarıdakini söyleyip bırakmam lazım ama dayanamıyorum.

bir kısım kadınlar kıllarını almazsa cinsel çekicilik ve cinsel rekabet gücü azalacaktır. bunu kabul etmek istemezler. ama bir kampanya yapıp tüm kadınları ikna edebildiklerini ve kıl almamak konusunda bir mutabakata vardıklarını varsayalım. bu eylem cinsel çekicilik üzerinde -görünürde- bir etki göstermeyecektir.

bazı kadınların doğal olarak kılları azdır. bunların çekicilikleri bu ortamda yüksektir. cinsel rekabet baskısı muazzamdır. bazı -kıllı- kadınlar mutabakatı çok da bozmak istemedikleri için ama yine de rekabette öne geçmek istediklerinden cımbızla belki birkaç kıl almaya başlayacaklar.

kıl almayan kadınlar bir süre sonra hemcinslerinin daha az kıllı olduğunu fark edecekler. onlar da yavaştan kılları götürmeye başlayacak.

bir süre sonra mutabakattan eser filan kalmayacak. günümüzdeki dengeye tekrar ulaşılacak.
  • kadınların kıl alma mecburiyetinde olmamaları durumu.

değilsiniz, evet. almayın, biz de kıllı kadınlarla sevişmek zorunda değiliz.
    zorunda olmama durumunu şova dönüştürüp mağduriyet yaratmak zorunda da değilsiniz ama yapıyorsunuz.
  • güzel kadınların bu tarz isyanları hiç olmuyor nedense. dikkat edin bunların hepsi birer çirkin kezban.
  • kıllarınız üzerinden prim kasmak zorunda da değilsiniz.

kılları kendini erkeğe beğendirme itemi olarak gören zihniyet bu harekete destek olur. oysa kılları kişisel hijyen olarak görmek lazım.
  • kesinlikle değilsiniz, çok doğru. insanın kendi bedenine nasıl baktığı tamamen kendini ilgilendirir.

lakin koltuk altı, kasık bölgelerindeki kıllar daha çok koku yapar, o yüzden alınması hijyenik açıdan daha doğrudur, bir erkek olarak ben de aksatmadan alıyorum bunları.

bacak-kol kılları derseniz, tamamen keyfi bir olay o. aktif basketbol oynadığım dönemde bacak ve göğüs kıllarımı alıyordum ben de daha ferah hissettirdiği için. şimdi de göğüs kıllarımdan kurtulmaya çalışıyorum. buna da karşı çıkan birçok kadın tanıdım "erkek dediğin kıllı olur" diye, ama nihayetinde kararı veren benim, kimseye laf düşmez. tabii benim de kıllı göğüslü erkek seven kadınlara ya da kıllarından rahatsız olmayan erkeklere bir şey söylemeye hakkım yok, tamamen kendi bilecekleri iş. aynı şey burada da geçerli. evrimsel, içgüdüsel ya da toplumsal nedenlerden dolayı olabilir, lakin ben de bacaklarında kıl/tüy olmayan kadınları daha çekici buluyorum. varsın bu da benim sığlığım olsun, kimseye zorla bunu dayatmadığım sürece benim zevklerim kimsenin meselesi değil.