şükela:  tümü | bugün
  • bunun referandumu da yapilsa yuzde 51 alir. referandum ve demokrasi diyen beyinlerinizi bir dusunun once.
  • hali hazirda saat 22:00 de tek basima acil e geldim.oleyim zaten doktor da erkekti,oldurun beni aq.diye onayladigim dusunce.
  • eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmesinden korktuğum öneri.

yasal zorunluluklardan değil ama ''başka'' zorunluluklardan ötürü, bu durumun yaşandığı gerçeğini ne yazık ki kabul etmek durumundayız. ve yine ne yazık ki; evet, şu an böyle bir referandum yapılsa hiç de asımsanmayacak bir güruh tarafından ''evet'' mühürü ile taçlandırılır..

güler misin, ağlar mısın? bir kadının, belli bir saattten sonra tek başına dışarıda olması; kimi, hangi sabeple rahatsız eder? o kadının güvenliği midir, endişe kaynağı? peki bir kadının tek başına dışarda olmasında güvenli olmaya durumum sebebi; başka kadınlar mıdır? yoksa erkekler mi?
    hani; '' bu saatte sokaktaysa, kesin yolludur.. aranıyodur'' mantığında olan ve ''yollu'' dahi olsa bir kadına isteği dışında yaklaşıp tek kelime dahi konuşamayacağının bilincinde olmayan erkekler.. onlar mı?
    kendi eşleri, kardeşleri, kızlarının da belli bir saatte tek başına sokakta olmasını istememelerinin sebebi de; onların da kendi zihniyetindeki hemcinsleri tarafından, yollu sanılmaması o zaman. namuslu kadın oturur evinde. ne işi var gece vakti bi başına sokaklarda değil mi?

zihniyet kabızları sizi..!
    onların bu pis düşüncesi yüzünden çoğu kadın kafes hayatı yaşıyor bu ülkede.. o iğrenç libidoları; ''bir kadın gece gece dışardaysa o'na herşeyi yapabileceği'' düşüncesini beyinciklerine yerleştirdiğinden, bir ayrım görmek isterler. bu tarz kısıtlamalar, sapıklıklarını vicdanlarında legalleştirmek açısından önemlidir onlar için..
    kendi namuslu kadınları onlarsız bir yere gitmediği, gece dışarı çıkmadığına göre; diğerlerine istediklerini yapabilirler(!) zaten bunun için o satte tek başına dışardalar(!) değil mi insanmsı mahlukatlar?!

bakın ne diyeceğim size;
    siktirin ordan!
    konuya da tam cuk oturdu küfür. zihniyetinize çok yakıştı.
    allah, iğrenç dünyanızın gerçeklerine kalacağımız bir ülkeden korusun bizleri! sadece ''acaba''larda kalsın böyle ihtimaller!
  • ileride gerçekleşmesi zor görünmeyen istek. bugün insanlar bu zihniyetin değişimi için mücadele ediyor. örümcek beyinlerinizden kurtulmanızı ümit ediyorum.
  • vay be. biranın saadeti bile bizden daha baki. en azından 22'den sonra kaçak satanlar oluyor. neyse biz de her zamanki gibi gizli saklı, geceleri de sokakları da meydanları da istiyoruz, deriz.
  • erkekler çıkmasın, hem kadınlar hem sokak hayvanları rahat eder, diyerek topukla karşıladığım tezdir..

bi buçuk yıldan fazla sonra gelen edit: ne yazık ki tezimize kadınlar ve sokak hayvanları yanında sabi subyanı da dahil ediyoruz artık. lakin bunun genişleyeceğinden şüphe de duymuyoruz. arabalarınızın egsoz borularını arada kontrol etmenizi öneriyorum. burası "burası" işte. burası bu kadar.

dört yıldan sonra gelen edit: kadınlar, kadınlar gününde devlet eliyle dayak yiyor..
    bu ülkeden kaçan kurtulur.. hiç umut yok.
  • babam gibi 60 yaşındaki insanların ağzından çıktığında ya da sadece onun ağzından çıktığında "beni düşündüğünden" diyebildiğim saçma sapan itham.
  • tek dışarı çıkmasın.hatta hiç çıkmasın nasıl?
  • isyan ettiren kafanın söylemi.
    allah hepinizin belasını versin, dini, inancı sapıklığınıza, doyumsuz fantezi dünyanıza, aç ruhunuza, ahlaksızlığınıza, aşağılık düşüncelerinize alet edip masum insanları yaftaladığınız için allah belanızı versin. utanıyorum sizinle aynı dine mensup olmaktan, aynı coğrafyada yaşamaktan.