• lysistrata oyunun türk tiyatrolarınca daha çok kullanılan ismidir.

bazı tiyatro grupları bu oyunu lysistrata adı ile sahnelerken, bazı tiyatro grupları daha anlaşılabilir ve oyunun bütününü anlatan bu ismi tercih etmektedir.

netaş tiyatro topluluğu da bu sezon kadınlar savaşı'nı oynayacak. oyunun ilk gösterimi 5 nisan salı saat 19:00'da, 2. gösterimi ise perşembe akşamı saat 19:00'da.

daha detaylı bilgiler grup sitesinde mevcut.

(bkz: http://www.netastiyatro.com/)
  • türkiye'deki kadınlarla, doğu bloku ve avrupa ülkelerindeki kadınların mesleki ve sosyal hayatını yüzdeli örneklerle karşılaştıran. bir attila ilhan kitabı*
  • antresahne'nin sergilediği, aristophanes'in lysistrata adlı eserinden uyarlama bir oyundur. 5 ocak da olan oyunu izledim. mall of antalya sahnedeydi. oyun gayet güzel ve keyifli bir oyun. dekor kostum vs olsun antik yunan tavrını vermeye çalışmışlar. tek perdelik bir komediydi. oyunda ufak tefek aksilikler olsada geneli iyidi. seyirci olarak ben keyif alarak izlediğim ve bol bol kahkaha attığım bir oyundu, keza salonda olan herhangi bir seyircinin de zıttını düşünebileceğini veya iddia edeceğini düşünmüyorum.

oyundan bir kaç gün sonra bile arkadaşımla birbirimize oradaki espirileri yapıp gülüştüğümüz oluyor. tavsiye ederim kesinlikle pişman olmazsınız.

(biz, biletleri biletix den almıştık.orada kadınların savaşı yazıyor oyunun afişinde ve sosyal medyada kadınlar savaşı olarak geçiyor, biletix'in azizliği mi, yanlış yazım mı, bilemiyorum?).
  • (bkz: lysistrata)
hesabın var mı? giriş yap