şükela:  tümü | bugün
  • insan yaşamının bir gerçeğidir.

ismini hatırlayamadığım bir filmde güzel bir replik vardı: "bana güzel bir kadın göster, bende sana bokunda boğulmuş bir erkek göstereyim." şeklinde.

bu konuda en güzel analizlerden birini rus yazar, sevgili mihail yuryeviç lermontov, zamanımızın bir kahramanı isimli eserinde yapar;

"suskunluğun merak uyandırmalı bir kadında. konuşman ise merakını asla doyurmamalıdır. her dakika heyecanlandırmalısın onu. senin için herkesin içinde on kez kendi düşüncesinden vazgeçecektir ve bunun bir fedakarlık olduğunu söyleyecektir. yaptığı bu fedakarlığın karşılığı olarak da sana acı çektirecektir. sonra kalkıp sana katlanamayacagını söyleyecektir. üzerinde bir üstünlük kurmayı başaramazsan, ilk öpücüğün arkasından bir öpücüğe daha hakkın olmaz. doyasıya kırıştırır seninle. 2 yıl sonra da annesinin isteği üzerine maymun suratlalının tekiyle evlenirverir ve mutsuz olduğunu, yalnızca bir kişiyi sevdiğini ve onunla hayatını birleştirilmesine kaderin izin vermediğine kendini inandırmaya çalışır."

hayatta doğru kadını seçmek ve onunla evlenmek çok önemlidir. kadın erkek ilişkilerinde karşı bireyin sadece yakışıklı ya da güzel olmasına bakmayın. önemli olan o insanla birlikte yaşamdır.

kadınlar doğuştan bazı özelliklere sahiptir. örneğin kadınlar çok soğukkanlı insanlardır. ilişkilerde her zaman daha mantıklı düşünürler. erkek için eğer bir gelecek yanlış ise onu doğru yola sokmak her zaman için olası bir yoldur. ve erkek için birçok yazarın da belirttiği gibi, her geleceğin inşası farklıdır. kadın için gelecek bir doğru üzerine inşa edilmelidir ve o gelecek bugünden itibaren bir anlama sahip olmalıdır.

bu konular elbette çok sofistike konular. insanların en hassas olması gereken konular. umarım her insan hayatında kendisine uyumlu bireyi bulur.
  • katiliyorum . kadinlari dogru secmek lazim. yoksa ileride basiniza buyuk dert alirsiniz. omur boyu cekilecek işkence degil. bosansanda ayri dertler pesinizden geliyor. mantikli dusunup yerinde karar vermek gerekir. hayat acimasiz guzellik gecici.
  • sasirtici olmayan istatistiki verilerle uyusan durum.
  • bu öneriye kesinlikle katılmıyorum. insanlar diyorum bakın kadınlar bile demiyorum sevgiden önce saygı duymalı herkese. naçizane tavsiyem sadece tanidigiz kadınlar ile bütün kadınları yargılamayınız.
  • doğru. erkekler de sevmedikleri kadına acımıyorlar yalnız. hatta insanlar olarak sevmediğimiz insana acımıyoruz toptan.
  • ../

sevdikleri erkeklere acıyorlar mıydı? ya da biz sevdiklerini mi sanıyorduk?