• - bayanlara özel otobüs için yürüyoruz.
    + niye yürüyorsunuz kuzum otobüse binsenize.
    - :'(
  • şimdilik kadınlara özel yol olmadığı için nerede yapılacağını merak ettiğim yürüyüş. hayır durduk yere günaha girip aynı ortamda bulunacaklar hatta belki de yolda taciz falan edilecekler. inanılmaz bir cesaret ve özveri örneği olmuş.
  • valla bi erkek olarak bence uygundur.

sayın denyolar şunun farkında değisiniz; zaten hayat biraz "erkek egemen" lan. yani sizin sayenizde tamamen egemen oluyoruz.

amına kodummun beyinsizi, otobüs için yürüyebileceği gücü cumhuriyetten ve demokrasiden alıyorsun. yakında ayakkabı için bile yürüyemeyeceksin erkeğinden izin almadan.

sonuç olarak bence (ben hariç) herhangi bir insanı değersizleştirmek için yürümenizde bir sakınca yok. sonuçta siki tutucak olan yine sizlersiniz.

paradoksa muhtaçsınız yemin ediyorum ya.
  • bayanlara özel otobüsün var olması demek, şu anki standart yani karma otobüse binen kadınlara tacizin meşrulaşması demek oluyor. cinsiyetler ne kadar ayrışırsa, tacizler o kadar çözümsüzleşecektir.
  • ilkel zihniyet taşıyan bir bağyan olarak katılan herkesi taciz etmek istediğim yürüyüş.
  • sadece otobüs değil, bayanlara özel toplu taşıma için yürümek isteyenlerin sloganı. yani kadın metrosu, kadın vapuru, kadın dolmuşu falan da istiyorlar. sanırım bir sonraki level sadece başörtülü kadın toplu taşıması için yürümek olacak. bölücülüğü seven mitoz kafalar bu işi çarşaflı metrobüsü, sıkmabaş treleybüsü şeklinde de upgrade edebilir.

ama zaten bunu böyle ayırınca olay toplu taşıma olmaktan çıkıyor. kısmi toplu taşıma gibi abuk bir şey çıkıyor ortaya. toplu ama tam toplu değil.

ki halihazırda bireysel taşıma hizmetine izin de veriyor devletlümüz. taksi var yani. tek başına taksiye paran yetmiyorsa kendi zümrenden 3-5 kişi bul dolmuş-taksi yap, ya da ne bileyim sayıyı tamamla deplasmana gider gibi özel tur otobüsü kaldır. bunlar benim aklıma gelenler.
  • benim bir erkek ve kul olarak, vergilerimle oluşacak bu ayrımcılığa hakkımı helal etmemem kendilerini enterese eder mi bilmiyorum.

kendileri benden daha iyi bilirler belki.
  • dincilerin yaptığı her kadın odaklı eylemde olduğu gibi, yine erkeklerin çoğunlukta olacağı bir eylem olacaktır. valla en temizi dincilere ayrı otobüs hizmeti versinler, bide normal sapık olmayan, insana insan gözüyle bakanlara ayrı bir otobüs hizmeti versinler. ama bu dinciler yine yüzsüzlük yaparlar normal otobüse binmeye çalışırlar.
  • vatandaşın otobüze karı kız ellemek için bindiğini zanneden gerizekalı şakirtleri gösteren kampanya.

bak aptal kadın, o otobüse millet sabah erkenden kalkıp işine gücüne gitmek için biniyor. akşamları da aynı insanlar işten çıkıp yorgun argın bir şekilde o otobüsle evlerine ulaşmaya çalışıyorlar. kimsenin senin örümcek ağı bağlamış pıtışını fantezilerine dahil etmeye hali yok. içinizdeki kızına tecavüz eden, karısını iyileştirmesi için cinci hocaya peşkeş çeken, ikinci üçüncü karıyı alıp bunların hepsine ayrı ev açan, küçük yaşta kızla evlenen orospu çocuklarını ayıklayacağınıza böyle işlerle uğraşmanız çapınızı belli ediyor. inandığınız allah bizlere sizin olmadığınız bir toplumda yaşamayı nasip etsin.

amin.
  • "kadına kadın diyemediğiniz sürece isterseniz öbür gezegene kadar yürüyün, köleliğe mahkumsunuz" pankartı açarak destekleyeceğim yürüyüş.

edit: "bayanlara özel otobüs için yürüyoruz" idi orjinal başlık.
hesabın var mı? giriş yap