şükela:  tümü | bugün
  • biz erkekleri tanımlamak için bir kaç kelime yada cümle yetecekken, kadınlar için bir kaç paragraf sadece onlar hakkında yazılacak ansiklopedinin girişi olabilir.
    çünkü karşınızda her an ve şartlarda farklı tepkiler veren farklı duygular yaşayan bir tür var ki bazen bir günü diğerine bile uymayabilir. bugün dünya başına yıkılmış olabilirken ertesi gün hiçbirşey olmamış gibi hayatına devam edebilirler.

asla tartışmaya girmeyin zira karşınızda, "senin fotoğrafını telefonumun ekran resmî yaptım" dediğinizde teşekkür etmek yerine "hangisini yaptın?" diyecek bir tür var.
    binlerce defa "beni seviyor musun?" sorusuna verdiğiniz binlerce cevabı binlerce defa beğenmeyecek bir tür.

misal yeryüzünün en büyük paradoxunu kadınlar yaratmıştır. kaplumbağa- tavşan paradoksu, saat paradoksu falan bok yemiş yanında.
    bir kadın güzel bir kadını göstererek "sence bu kız güzel mi?" diye sorduysa sıçtığının resmidir. bu paradoksu cevaplayacak babayiğit yoktur.

bu gezegendeki tüm memeliler, yaşadıkları çevre ile içgüdüsel olarak bir denge kuruyorlar. ama kadınlar öyle değil, bir insanın hayatını giriyor ve tüketene kadar yok edene kadar kalıyor. canlı kalabilmesinin tek yolu başka birini bulmak. bu gezegende bu şekilde yaşamını sürdüren bir organizma daha var. ne olduğunu biliyor musunuz? virüsler...
  • hemcinsini olumune savunur gibi gozukurken sirtiniza bicak saplamaktan bir an bile tereddut duymazlar. ozetle, tehlikelidirler.
  • ezici çoğunluğunun (bkz: hipergami) evlilik yapmaları. yıllar önceye ait ilişkilerindeki olayları ve detayları unutmamaları, kafaya takmaları, ilk fırsatta koz olarak kullanmaya çalışmaları. partnerine, kendi isteklerini dikte etmeye çalışmaları ve bunu sinsice yapmaları.
  • -bir erkek kadınının gözlerine baktığında başka bir kadını görüyorsa, kadın bunu anlar..
  • kendilerini güldüren erkekleri ağlatırlar.
  • siz zannediyorsunuz ki sadece türkiyede erkekler kadınlardan çok çekiyor.
    hayır efendim, bakın bernard shaw amcamız ne demiş bu konu hakkında;

"hangi liman olursa olsun, yeter ki bizleri erkeklerin kadınlardan korunduğu bir islam ülkesine ulaştırsın."
    (doktorun dilemması)
  • -kadınlar; aşık olana dek en iyi psikiyatristirler.
    aşık olduktan sonra en iyi hasta olurlar.
  • bazılarının erkeklere karşı olan saldırganlığı bir türlü bitmez. dünyada kadın hakları konusunda çok ciddi adımlar atılması bir gerekliliktir, kadın erkek eşitliğini sağlamak insanlığın ilerlemesi için çok elzemdir lakin "tüm erkekler doğaları gereği taklitçi, yalancı ve yıkıcı" demek de ırkçılıktan farksız, faşist bir bakış açısıdır. bana hayatımdaki en büyük yalanları hep kadınlar söyledi mesela, nasıl olacak? ben diyor muyum "tüm kadınlar yalancıdır?" diye. yaşadığı kötü tecrübeyi bir cinsin, ırkın, türün tamamına mal etmek çok acizce bir davranıştır.
  • ne yazık ki her moda olan şeyi iyi ya da kötü diye bakmaksızın, ilerisini düşünmeksizin sırf mevcut konudan uzak kalmamış olmak için yapmaları.

rihanna, kardashians, beyonce, jennifer lopez, nikki minaj gibi bir sürü ünlü koca götlü kadının çıkardığı koca göt furyasından dolayı bakıyorum da herkes bir squat uzmanı olmuş. herkes daha önceki fındık götüyle şimdiki koca götünün fotoğrafını yan yana koyup bunu "success" yane başarı olarak gösterir olmuş. bu furyanın da sönüp gideceği zamanlar olacak, sonra o koca götlerinizle baş başa kalacaksınız hepiniz. erkeklere böyle bir görüntü çekici geliyor mu gerçekten merak ediyorum. yalnız değişmeyen bir kural vardır: yeterli bir süre geçtikten sonra herkeste olmayan şeylerin değeri hep artar. bence kıçınızı büyütmeye hiç uğraşmayın, hem ileride kıç piyasasındaki değeri düşecek hem de gerçekten çok iğrenç duruyor. bak aynı böyle duruyorsunuz.
  • herkes bırılerı ıcın summer, bırılerı ıcın autumn.

fıve hundred days of summer.

-do u also lıke the smıths?