• gençler. bu editimi buraya koyuyorum. uluslararası hukuk alanında leiden’da llm yaptım. insan hakları üzerine master tezim, çeşitli ngo’larda konuyla ilgili araştırmalarım var. insan haklarını, kadın haklarını meriçlerden ve kezofeminazilerden öğrenecek değilim. gidin ötede ağlayın.

hollanda’da cinsiyet eşitliği kapsamında getirilen yükümlülük. bir feminist olarak son derece destekliyorum. kadınlar sosyal iktisadi ve idari hayatın her alanında en az erkekler kadar aktif olmalılar. gerçek feminizm bunu iktiza eder, bu ataerkil düzeni yıkmak istiyorsak kadınlarımızı haklar ve yükümlülükler bakımından aktif hale getirmeliyiz.

kaynak

acilen türkiye’ye de getirilmesi gerekiyor. getirilmeyecekse zorunlu askerlik kaldırılmalı.

soslu fıstığımı aldım kendini feminist zanneden kezofeminazileri bekliyorum. neredeler acaba.

edit: “askerlik zorunlu değil, bedelli askerlik var” denilmiş. abi siz nasıl bir beyinsizsiniz yaw*

edit 2: kezofeminaziler damlamış hemen, yok dünyayı kadınlar yönetseydi endişelenmezdiniz de rererö bilmem ne. e işte gelin diyoruz; yönetin, orduda önemli yerlere gelin milletvekili adayı olun milletvekili olun. milletvekili aday adayı olmazsanız tabii ki mecliste kadın vekil oranı düşük olur. ama kezofeminaziler ne diyor? yok ben kadıköy’de boğa’nın önünde mor pankartlarla men haterlık yapacağım. * hayır, mor dayanışma toplantılarına katılayım diyorum, sen erkek olduğun için katılamazsın diyorlar.*

yemin ediyorum hayatımda gördüğüm en oksimoron güruhlardan biri kezofeminaziler.

edit 3: ya siz ne kadar gerizekalısınız ahahah. ne diyorum, ya kadın erkek herkes askere gitmeli ya da askerlik tümüyle kaldırılmalı. abi gidin ilkokul 1. sınıftan tekrar başlayın okumaya. *

edit 4: görsel
  • tanım: zorunlu devlet hizmeti olarak değiştirilse daha iyi olabilecek hadise.
    böylece hem eşitlik olur , hem insanlardan daha çok verim alınır. asker olmak isteyen öyle hizmet eder. mühendis olarak mezun olanlar devlet fabrikalarında 1 yıl üretime katkıda bulunur . devlette onlara tecrübe verir. bu şekilde ayarlanabilinir. isteyen 1 yıl hastabakıcılık vs yapar . tabi bu mesleklere gore dagılım yapılırken bazı başarı kriterlerini yerine getirmis olmalılar
  • uzun yıllar önce erkin koray tarafından dile getirilmiş istektir.
    link:
    (bkz: kızları da alın askere)
  • kadınların zorunlu askerlik yapmayıp erkeklerin ise yapmasına karar verenler kadınlar değildi .bu nedenle bunun suçlusu kadınlarmış gibi "feminazi" "bakalım feministler buna ne diyecek" gibi nefret söylemleri üretmek son derece acınası. zorunlu askerliğe ve silahlanmaya vicdani olarak karşıyım. ne kadınlar ne erkekler zorunlu askerliğe zorlanmalı.
  • erkeklere bile kalkmışken zorunluluk, kadınları tartışmak abesle iştigaldir.

(bkz: bedelli askerlik)
  • askerlik anılarını bir de kadınlardan dinlemeye başlarız. mazallah.
  • bizde olsa o taburları yıkarlar.herkesten izole kadın subay ve astsubayların komutasında olabilir ancak.
  • ben askerliğimi yaptım ama genç erlerin ve ast komutanların* sosyalleşmeleri adına ideal bir karar olur. yani ortamı biraz güzelleştirin be.*
  • erkeklere de zorunlu askerlik yok ki artık türkiye'de, kadınlara neden gelsin.sanki erkeklerin hepsi güle oynaya gidiyordu askere ,zorla yollayınca herkes gidiyor.sizin fazlalığınız değil yani.valla türkiyedeki erkekler buna ses çıkaramaz, oklar kendi tarafına dönmesin diye, kolay mı öyle :))
  • türkiyede kadınların erkeklerden daha vatansever olduğunu düşünmeye başladım dolayısı ile böyle bir şey bizde olsa seve seve gidecek birçok kadın olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap