şükela:  tümü | bugün soru sor
61 entry daha
  • genel anlamda doğru ve fakat yetersiz tavsiyelerdir.

bir de benden dinleyin.

öncelikle erkek olarak partnerinizin sizden önceki partnerlerinin tamamına, herhangi bir efor sarf etmeden, hemen hemen her alanda fark atamıyorsanız, burada yazılanları uyguladığınız anda şutlanırsınız. o yüzden bunları uygulamadan önce kendinizi ve birlikte olduğunuz insanı analiz ederseniz iyi edersiniz. sevgiliniz sizden önce örneğin ralf tezman ile birlikte olmuşsa, siz bu taktikleri eksiksiz uygulasanız dahi götünüzde patlar. isim bu olmak zorunda değil, sevgiliniz başarılı bir sporcuyla, popüler bir sanatçıyla, başrol olmasa bile tanınan bir oyuncuyla, sizden daha yüksek statüye sahip herhangi biriyle birlikte olmuşsa (veya işi, evi, ailesi, sosyal çevresi itibariyle bu potansiyele sahipse) bir bok yapamazsınız. istediğiniz kadar yakışıklı olun, istediğiniz kadar başkalarıyla flört ettiğinizi onun gözüne sokun, sizi anında şutlar. çünkü başkaları tarafından da arzulanıyor olsanız dahi değeriniz o kadın için, göstereceği efora değecek kadar yüksek değildir.

(bkz: hipergami)

karşınızdaki kadını aptal sanmayın.

"taktik olmadan strateji, zafere giden en uzun ve yavaş yoldur. strateji olmadan taktik, kaybetmeden önceki palyaçoluklardır" der sun tzu, savaş sanatı'nda. daha vakur, daha akıllıca hareket etmek gerekir. siz bunları henüz içselleştirememişken uygulamaya kalkarsanız, bu palyaçoluklarınızın işe yaraması için karşınızdaki kadının tam anlamıyla bir gerizekalı olması gerekir. gerizekalı kadın yok mu? elbette var. hedefiniz onlarsa bilemem.

demiyorum ki bu taktikler hiçbir işe yaramaz. elbette yarar. fakat öncelikle gerçekçi bir stratejiniz olmak zorunda.

öncelikle kendinize verdiğiniz değeri gerçekçi bir gözle yeniden değerlendirin. 7/10 dediğiniz değer öyle herkesin ulaşabildiği bir değer değil. bu kadın için de geçerli elbette. yüzde vermek çok doğru değil. sallamaktan farkı yok bunun.

normal şartlarda üniversite mezunu, ingilizce bilen, 28-35 yaş arası, bir firmada satın alma departmanında çalışan, ayda 5.000 tl civarı para kazanan, evi olmayan ve fakat kredisini ödemeye devam ettiği orta halli bir arabası olan, ayda 1.500-2.000 tl arası kira ödediği istanbul'un orta halli bir semtindeki evinde yalnız yaşayan, futbol izlemek dışında 1-2 tane hobisi olan, spor yapmayan ve fakat çok çelimsiz veya çok şişman da olmayıp azıcık bira göbeği olan arkadaşım, 7/10 değilsin, 4/10 veya 5/10'sun. bunlar o kadının birlikte olabilme ihtimali dahilinde bilinçsizce belirlediği default kriterler zaten. bunun altında olduğunda sen bir erkek değilsin ki. eğer çok yakışıklıysan bir jigolo, varlıklıysan bir atm, hiçbiri değilsen de bir kadın arkadaşsın onun gözünde. bu taktikleri uygulamak seni 6/10 yap-mazzz!

sen öncelikle 7/10 hatta 8/10 olmaya çalışacaksın. ne yapacaksın bunun için?

çalışacaksın! 1 veya 2 yabancı dil daha öğreneceksin. yüksek lisans yapamıyorsan bile mesleğinde ilerlemenin yollarını arayacaksın. seminerlere katılacaksın. daha çok para kazanacaksın. daha iyi bir otomobile sahip olacaksın, daha lüks bir evde yaşayacaksın. gücün yetiyorsa o evi satın alacaksın. hobilerini hem sayıca arttıracak, çeşitlendirecek hem de bazılarında ortalamanın çok üzerinde ilerleyeceksin. daha sosyal olacaksın. spor da yapacaksın düzenli olarak. bakımlı olacaksın. el bakımını, ayak bakımını, cilt bakımını ihmal etmeyeceksin. her zaman şık ve klas giyineceksin. saçlarına dikkat edeceksin. dişlerini fırçalayacaksın. güzel parfümler kullanacaksın. saatin, ayakkabın, aksesuarların kaliteli olacak. etkili konuşacaksın.

tüm bunları yaptın mı?

tamam, şimdi kadınları ve erkekleri tanıma zamanı. bunları yapmadan kadınları tanısan dahi kadınlar seninle birlikte olmak istemeyecekler. onları kandırmakla yapabileceğin tek şey en iyi ihtimalle onları yatağa atmak. istediğin buysa be my guest. ama madem daha istikrarlı bir ilişki istiyorsun -ki istikrarlı bir ilişkiyi gerçekten isteyip istemediğine, ihtiyacının gerçekten bu olup olmadığına emin olmalısın öncelikle- öncelikle kendi değerini yükseltmek zorundasın. değerini yükseltebileceğin en yüksek seviyeye yükseltip erkekleri, kadınları ve kendini tanıdıktan sonra hala bir ilişki istiyorsan yapman gereken şey basit.

hiçbir şey!

çünkü artık zaten yeterince sosyalsin. değerini arttırmanın parçalarından biri de buydu. artık zaten etrafında kadınlar ve erkekler var. arkadaş çevren geniş. klas bir adam olarak tanınıyor, biliniyorsun. artık senin özel bir çaba göstermene gerek yok. senin mevcut özelliklerin zaten kadınlar için çekici.

karşınızdaki insanın size hayranlık duymasını sağlayabilecek kadar yetkin olmalısınız bazı konularda. bu sadece karşınızdaki insanı değil, çevrenizdeki herkesi etkileyebilecek boyutta olmalı. sizi farklı kılan, sizi diğerlerinden üstün kılan bir özellik olmalı bu. geliştirmiş olduğunuz bir özellik olmalı. başarılı olmuş olmalısınız. birlikte olmuş olduğunuz insan pek çok anlamda sizden öğrenecekleri olduğunu bilmeli. size saygı ile karışık bir hayranlık duymalı. bu durum arzuyu da tetikler zaten.

stratejiniz olmadan taktik uygulamaya kalkarsanız başarılı olamazsınız. abd'ye gerçekçi bir biçimde kafa tutmak istiyorsanız önce en az rusya kadar güçlü olacaksınız! yoksa ışid de cihat ilan ediyor.

ben bunları uyguluyor muyum?

sanırım evet. önemli bir kısmını.

ancak bir fark var. ben bunları uygulamadan önce bunları düşünüp bunları uygulamalıyım diyerek hareket etmiyorum. zaten sosyal çevrem geniş. zaten etrafımda bana yazan kadınlar var. ben zaten onlarla sohbet ediyor, konuşuyorum. 1 yıllık bir ilişkim de bir yandan devam ediyor. yedekte kimseyi tutmuyorum. onlar kendileri yedekmiş gibi bekliyorlar. bilinçli olarak telefonlarına cevap vermemek gibi bir huyum yok. aramalarına veya mesajlarına cevap vermiyorsam ya görmemişimdir ya da müsait değilimdir. onunla zaman zaman eğlenceli (onun da eğleneceği ve kendi şapşallığına güleceği) şekilde dalga geçiyorum, doğru. ancak asla başkalarının yanında değil! onu kırmak, incitmek, aşağılamak zor bir şey değil ki. önemli olan ekstra bir efor sarfetmeden, mevcut halinizle saygısını ve mümkünse hayranlığını kazanmak. sizden öğrenebilecekleri olduğunu fark etmesini sağlamak. egosunu siz kırmayın. siz öyle bir yükselin ki, kendisi indirsin o egoyu, kendi isteğiyle. sizden sonra sizin kadar kaliteli biriyle olamayacağının farkına varmasını sağlayacak kadar kaliteli ve klas bir erkek olun. yükselin! kendinizi geliştirin! sizden sonra birileriyle birlikte olduğunda ilişkilerinden tatmin olamayacağı, hep aklının bir köşesinde sizinle olan ilişkisi kalacak kadar geliştirin kendinizi.

işte o zaman kaybetme korkusu hep canlı kalır.

çünkü ancak o zaman bu korku gerçekçi bir temele dayanır. geçici, basit ve sahte manipülasyonlara değil.
143 entry daha