• (bkz: yine birilerinin kalbi kırılmış)

bu yazılanların uygulandığı kız bu yazılanları uygulayan öküzle neden kalsın ki?

sonra gelip böyle ağlarsın işte yedekte kız tutacakmış sen bu kafayla bi tane bulursan haber ver kızı uyaralım.

edit: yani cinsiyet fark etmeksizin bir rekabet ortamı oluşturulması tavsiyesi veren bile var. siz nasıl ilişkiler yaşıyorsunuz ya! nasıl yani ben hayatımda biri varken başkasını görmüyorum bile görüyorsam zaten hayatımdakinin bir anlamı yok demektir. e anlamı olmayan birinin de hayatımda yeri olmadığına göre... rekabet ne!
  • rahatsız edici ama haklılık payı yok değil
  • cinsiyet fark etmeksizin uygulanabilecek bir yöntem. tahminimce sözlüğün geneli ağır tepki gösterecektir fakat bence yazılanların tamamı doğru. belki son madde biraz abartılı o kadar.

kritik 2 nokta var:
    1-) en başta dediğim gibi cinsiyet fark etmeksizin yapılabilinir. önerinin erkeklere yönelik olması mantıklı çünkü bunu zaten kadınlar bire bir uyguluyor. o yüzden kadınların tepki göstermesi tam anlamıyla riyakarlıktır.
    2-) bunu hangi taraf yaparsa yapsın yapan taraf güçlü ve mutlu olur.

not: eğer hayat karşı gerçek anlamda bir sırdaş ve kader arkadaşı arıyorsanız bu tarz bir karakter davranışına kesinlike başvurmamalısınız.
  • beyler ve hanımefendiler arkadaş ne yazık ki haklı kusura bakmayın.
  • tamamen götten sallama bir entry sonlarını falan okumadım bile, "gece yatarken ya onu kaybedersem" falan kısmında kaldım. aşk ile bağlanmak farklı şeyler. bir kadın "aman gitmesin lan ya kaybedersem onu" vs gibi bir düşünceye sahipse zaten, bu sadece bağlılıktır hani attachment dedikleri. birine ihtiyacınız olduğu için onu sevmezsiniz ne kırosunuz ya of.
    aşık olun, insanlığın gerektirdiği asgari iletişimi sağlayın yeter. amaaan amma biliyosunuz ya. of.
  • aklı başında, güzel, iyi kalpli hiç bir kadını haketmeyen bir yazarın açtığı başlıktır. kendisini kezofeministler paklar
  • belli bir zaman sonra kadının/erkeğin kendi gibi davranmasını engelleyecek davranıştır. bu durumdan rahatsız olan ve kendi değerinin farkında olan her kadın/erkek muhtemelen bu ilişkiyi sonlandıracaktır.

ilişkide kaybetme korkusu anksiyete haline dönüşmeden, minimal düzeylerde bulunması gereken bir olgu. hem kadının hem de erkeğin karşı tarafı çantada keklik olarak görmesi özenli ve düşünceli davranışları bitiren unsurlardan biri bence. fakat yukarıda önerilen saçma sapan maddeleri uygularsanız bu korkunun saplantı boyutuna gelmesi kaçınılmaz.

kaybetme korkusuyla kendini karşı tarafa göre şekillendirmeye çalışan ya da "üstüne titreme" olgusunu çok farklı boyuta taşıyan bireylerin gerçekte olduğu insan gibi davranması beklenemez. zarar görmeye başladığını fark eden taraf mantığını kullanarak hareket edebilirse bu anksiyete haline son verecektir zaten.

korkuyu bu kadar uç noktada yaşamak zamanla birbirinizi sevmeyi size unutturacaktır.
  • sultanbeyli'de tekstil işçisiyim. ayda nereden baksan 1000tl üstü gelirim var. buna rağmen karşı cinsle şansım yok idi. her maddeyi tek tek ezberime aldım. yarından itibaren ortamların yeni alfa erkeği benim.

şu naifliğe bayılıyorum yalan yok. adam madde madde yazmış yahu. helal olsun içinizdeki barneylere... gençler, her ilişkinin dinamikleri farklıdır. maddeleri okuyup gaza gelmeyin.
  • girişi doğru gelişme ve sonucu çok yanlış olan tespitler bütünü.

şimdi şu kısım doğru , yani bi kadında kaybetme korkusu yoksa o ilişki er ya da geç bitmeye mahkumdur. bunu bana hayatımda en çok sevdiğim ve ayrıldığımızda bana en çok koyan kız söylemişti. bana kaybetme korkusu yaşatmadığın için bitti demişti.

daha sonra kızın kaybetme korkusu yaşadığı başka bir ilişkim , ilkinden tam 3 kat daha uzun sürdü, bitme sebebi mesafeydi.

etrafımda gözlemlediğim kadarıyla bu tespit yüzde 99'a varan ölçüde doğru. yani kaybetme korkusu sağlıklı bi ilişkinin olmazsa olmazı. insanoğlu yüzde yüz elde ettiğini anladığı anda koyvermeye meyilli çünkü, kadınların genlerinde var bu.

ancak ilk entry'nin akabinde gelen sıralı maddeler tamamen absürd ve yanlış yönlendirmelerden ibaret. bunları yaparak sizi çok seven ve değer veren düzgün bir kızı bile 2 ayda elinizden kaçırırsınız. daha makul olun kaybetme korkusu yaşatacaksanız.

1) kesinlikle eski sevgilinizin yatakta ne kadar iyi olduğundan falan bahsetmeyin. ayrıca çok aç görünüp her fırsatta üstüne atlamayın. arada bir "bugün yorgunum sevişmesek mi, sabaha kalsın" falan diyebilirsiniz. cinsel olarak tavizsiz bir şekilde ona muhtaç olmadığınızı anlayacaktır zaten.

2) gözü önünde başka kızlarla flörtleşme olayı bir nebze doğru, ancak bu yedekte tutulan kızlarla değil de şu şekilde olur , örneğin bi mekandasınız, garson geldi , alımlı bir kızsa sipariş verirken menüyle ilgili esprili ve güleryüzlü birşeyler sorup garsonla 5-10 saniye fazladan konuşun ama bunu sürekli yapmayın, nadiren.. karşınızdaki kız zaten içgüdüsel olarak durumu çakacaktır beyinsiz değilse. aleni flörte gerek yok.

3) kıskanmayı ya da kıskandırmayı da ihmal etmeyin. kıskandırma olayının bokunu çıkarmadan 2 numaralı maddedeki gibi ufak anlarla yapabilirsiniz.

4) whatsappdan bişey yazdığında anında atlayıp cevap vermeyin. saatlerce de bekletmeyin.

5) durumunuz elveriyorsa bile pahalı hediyeler almayın. ne çok dandik ne de çok pahalı, orta karar her zaman iyidir.

6) ilk entry'dekilere uyarsanız kıza kaybetme korkusu yaşatacağınızı değil direk kaybeceğinizi unutmayın.

7) yukardakileri yaparken sevgilinize asla soğuk davranmayın. ilişkinizin doğal akışında nadir anlarda suyunu çıkarmadan yapın bunları.

unutmayın kendinden soğutmakla kaybetme korkusu yaşatmak arasında çok ince bir çizgi var..
hesabın var mı? giriş yap