şükela:  tümü | bugün
  • ya benim anlam veremediğim bir mevzudur bu. tanıdığım kadınların ve tanıdığım adamların tanıdığı kadınların büyük bir yüzdesinde (tam olarak hesaplamadım yüzdeyi ama pastanın büyük kısmında... of be pasta olsaydı iyi yenirdi haaa... ehem) görülmektedir bu davranış. şimdi mesela bir yerde bir şeyler atıştıracağızdır, siparişler verilir, bir yemek veya içecek konusunda teklifte bulunuruz nazlı yare, yemem/içmem der, sonra da sizinkinden otlanır. ya tamam onlara canımız feda, yeter ki istesinler... ama istesinler yahu garsondan, karşılıklı yiyelim aslanlar gibi, değil mi ya? sen niye benim patatesimden kolamdan alıyorsun ki diye insan serzenişe geçmek istiyor ama olmuyor işte. ayrıca evrensel bir olgu bu sadece bizim kadınlarımıza has değil. bir de öyle bir şey ki, "ya sana sordum, istemiyorum dedin" veya "istersen isteyelim bir tane daha" gibi bir söze de kırılıyorlar. bilmiyorum ağalar beyler, bana bencillik gibi gelmiyor bu, tekrar ediyorum, onlardan alçak bir yiyeceği sakınacak değiliz de, ne bu yani? doğru mu diyorum yanlış mı diyorum? neyse, yapacak bir şey yok yine, yeniden... canım benim ya, ne güzel otlanıyor tabağımdan bardağımdan. ne oluyor be, kendimle çeliştim iki dakkada. demek ki kadınları sevmek böyle bir şey!
  • sahip oldugumuz herseyi paylasmak isterler...icgudu...
  • kıllanılacak bir davranış değildir.
  • yemek sahibinin tabagindan tirtiklanan her lokmada yureginin yagini eriten bir iskence taktigi gibi gorunen lakin gayet samimice olan bir davranistir. huyu suyu bilindik masa arkadasiyla gidildiginde "nolur nolmaz, bi yerim diyenden kork bi yemem diyenden " hesabi iki porsiyon ismarlamak durumu garantiler. (aslinda,insanin karni tok bile olsa, o cizir cizir cizirdayan etin ve incecik kiyilmis sumakli, limonlu, pulbiberli, maydonozlu soganin kokusu, direk beyne gidip, uyumakta olan ne kadar yemek zevkiyle ilgili nuron varsa galeyana getiriyor, suc bizim diiil ki !
  • az yiyor gözükmek için yapılır bu davranış. maksat etraftakilere "aa kıza bak ne kadar zarif, bak hiç de bir şey yemiyor." dedirtmek içindir. ama aslında kimse onlarla ilgilenmediği için böyle bir düşünce de gelişmeyeceğinden kafalarında bok yoluna giderler. canı deli gibi yemek ister ama bu saçma sapan tavrı yüzünden aç da kalmak üzeredir. tek çare vardır karşısındakinin tabağına saldırmak. prim vermemek lazım böylelerine.
  • kadinlardaki kararsizlik geninin her alana yayilmisliginin orneklerinden yalnizca birini temsil eder ki: soyledir,, onune* gelen menuye melun melun!! baktiktan sonra siparise karar verememesi ile sureklilik kazanan davranis bicimidir.
    ilk cumlenin..ben simdi karar veremedim, sen devam et..oldugu siklikla tecrube edilir.
    ama sevgilinin, arkadasin gelen siparisinin ardindan "hmmm, pek lezzetli gorunuyor. biraz deneyebilirim" dusuncesi ile alinan ilk lokmalardan sonra bunye hafiften doymaya baslamis ve siparis verse gelebilecek porsiyonu yiyebilme ihtimalide artik ortadan kalkmistir.
  • sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülür. tokum deyip servis almaz ancak tabaktan otlanır da otlanır. sinirim tepeme çıktı akşam akşam.
  • karga bar kadınlarının haleti ruhiyesi.