• seni sevmeyene sabır gösterme...
    sabrının adı yüzsüzlük, fedakarlığın adı eziklik, sevginin adı kişiliksizlik olur...
  • "nasıl balık tutulacağı balıktan değil balıkçıdan öğrenilir"
  • annem vermişti misal bana bir tane, "niye ütülerimi ben yapıyorum ya?" tribine girdiğim bir gün. "kendi işini yapabil ki kadınlara işlerini yapmaları için yaklaşma." dedi. ellerinden öpüyorum anne. sağol, varol.
  • eleştiriye açığız derken ciddi değiliz lan manyak mısınız?
  • bir tanıdığıma gittim bugün. boşanma arifesinde olan yakını da* gelmiş. bahçede otururken avukat bir arkadaşı da* sonradan bize katıldı. düşüncelerimde haksız olmadığımı bir kez daha anladım. evlilik güzel bir şeydir ama doğru kişiyle yapılırsa.

*evlenince işi kadına bırakmadan bir süre bizzat kendiniz korunun. bu entrydeki en hayati madde bu bence.* bugün 3. kez aynı hikayeyi dinledim. 35'inden sonra evlenen bir erkek ve 3. ayda hamile kalan kadın. kadın zaten hamile kaldıktan sonra gerçek yüzünü gösteriyor ama iş işten geçmiş oluyor. erkek çocuk için birkaç yıl katlanıyor ama dayanamayıp boşanıyor.

*evlenmeden önce bir süre mutlaka aynı evde yaşayın. iki taraf için de hukuki bir sürece gerek kalmadan yollarınızı ayırabilirsiniz.

*bencil biriyle olmuyor. çıkarı olmayan şeylerle ilgili neler yaptığına bakın. mesela çoğu kişi gibi aylardır ofise gitmiyorum, gidenler de var. geçen hafta bir iş için ofise uğramam gerekti. arkadaşın birinin ofiste çiçekleri vardı ama o da ofise gelmiyordu. ofise gelenlerden bir allahın kulu da çiçekleri sulamamış. gittim onları suladım. kimse sulamak zorunda değil, kimse de bana sular mısın demedi. bu çok ufak bir ayrıntı ama bana önemli geliyor bu tür şeyler.

*avukat arkadaşın da dediği gibi çoğu kadın evlenmeden önce erkeğe ve ailesine o kadar iyi davranıyor ki fark edemiyorsunuz bile. canım annecimler vs havada uçuşuyor. evlenmeden de gerçek yüzünü çoğu göstermiyor. avukat kadın bile "kadınım ama bu devirde kadınlar çok daha fena" dedi, düşünün.

*evlenirken çok fazla maddi beklentisi olan, düğün şurada, gelinlik buradan, balayı burada diyen kadınla evlenmeyi tekrardan gözden geçirin. çünkü sevdiğimiz bir adamla evlenirken çok fazla maddi beklentimiz olmuyor.

*karşınızdaki kadın ailenizle ilgili maddi konulara çok fazla karışıyorsa durup düşünün.

debe editi: (bkz: yerel tohumun yasaklanması/@paranormal paranoyak)

01.01.2021 editi: üstte boşanma arifesinde olan adam karısıyla barışmış arkadaşlar. kardeşi çok tepkiliydi son gördüğümde. bu tipler o kadar yakınıyor, ortalığı ayağa kaldırıyor. avukatlar tutuluyor. sonrasında gidip kadınla barışıyorlar ya, ben mantığı anlamıyorum yemin ederim. burada karısını eleştirenlerin bir çoğunun da böyle olduğuna eminim artık. memnun olmayanlar boşanıyor arkadaşlar. boşanmayanların burada gelip de karım şöyle böyle dediğine inanmıyorum artık.
  • kızın ortamına girdiğiniz vakit çenenizle, esprilerinizle, karizmanızla, kültürünüzle herkesi kendinize hayran bırakın. kız biraz arka planda kalsın. diğer insanlar kızı unutup sanki sizi kendi arkadaşıymış gibi hissetsin. kız ilk anda bok gibi olacaktır ama sonra paçalarınıza yapışmazsa gelin suratıma tükürün. finish and destroy her!
  • bir kadının en kral tribi bile, belinden çekip boynundan öpünceye kadardır. bakma çemkirdiğine tut, çek, öp.
  • iyi sevişen erkek olmak istiyorsan sözlerime kulak ver. kadınlar ve erkeklerin algı mekanizmaları farklı çalışır. erkekler görsel uyaranlara tepki verirken kadınlar işitsel uyaranlara tepki verirler. sen bir meme görünce erekte oluyorsan, hatunlar güzel sözlere ıslanıyorlar. sevişirken yalan söyle demiyorum ama seni etkileyen görsel güzelliği kelimelere dök ve seviştiğin hatunun kulağına fısılda.
  • güngörmüş kadın olarak kendilerine çok hayati iki tavsiyem olacak;

1- kaçmayın olm boşuna, birimizden birine çakılacaksınız ve neticesinde hayatınız sikilecek.
    2- nickinde sakal, kıl, tüy bahsi geçen kadınların tavsiyelerini siktiredin, dinlemeyin.

hadi bakalım.
  • bir gün bir kızınız olursa, onu sevin. ona sadece meyve soyup vermeyin, onu sevin, tam içinizden, gözlere dek. onu o kadar sevin ki dünyanın prensesi gibi hissetsin. çünkü gelecekte hiçbir erkek ona bunu hissettirmeyecek.
    bir şey olduğunda "ama babam var benim!" dedirtecek kadar çok sevin o kız çocuğunu. arkasındaki duvar olun, önündeki değil. o arkasındaki duvarda da en güçlü taş olun. geri çekilmeyin, yoksa hep bir yanı boş kalır o kız çocuğunun. bir kadın kambur duruyorsa, babanın olması gerektiği yerde bir boşluk olduğu ve o boşluk da duvarını eğdiği içindir.
    kız babası olmaya alışın çünkü bunu her baba kaldıramaz. bununla başa çıkın, tanrı aşkına, bir şey yapın ve o kızı sevin. dünyadaki tüm erkekleri elde edebilecekmiş gibi güveniyle yürüsün sokaklarda, tamam mı. kendini hep yetersiz görmesin, suçlamasın, babam bile beni sevmedi neden bir erkek sevsin demesin. kendini aynı zamanda hem eksik hem de fazla yük görebilmesin.

bir de şöyle bir replik var, ay yeter bileklerimi kesicem tadında finalimiz için:
    "çocukken çirkin olduğumu düşünürdüm. bence insanlar çocuklarının ne kadar yalnız olduğunu anlamıyorlar."
    -clementine kruczynski
hesabın var mı? giriş yap