şükela:  tümü | bugün
  • sebebi ilgi çekmek için şabalaklık yapmalarına gerek olmamasıdır, ekseriyetle.
  • (bkz: lara gofret)

gerçi kadın olduğunu pek sanmıyorum ya...
  • ilgi ihtiyaçlarını günlük hayatta yeterince karşılamalarından dolayıdır.
  • çok normal bi durum bence çünkü biz bütün zamanımızı ofsaytı ve torrent kullanmayı öğrenmeye ayırıyoruz. trolllüğe zaman kalmıyo :/
  • trollük gerçek kişiliği kısmen askıya asmayı gerektirir. bir kadının egosunu rafa kaldırıp da buna yeltenmesi, hele hele beğenilmemeyi/eksilenmeyi hedeflemesi doğasına aykırıdır.
  • kendisi hakkında sözlükte atıp tutanlarla aynı seviyeye düşmek istememesinden kaynaklanıyor olabilir.
    (bkz: türk kızı)
    (bkz: kezban)
  • kendim için konuşmam gerekirse sorguluyorum kafamda. evirip çeviriyorum. şimdi öyle siyasi miyasi, savunmalı hedeli başlıklar var. yazar nicki başlıkları var mesela insanlar avuç dolusu yazmış. hani yazmadığımdan değil yani siz çirkinsiniz ben güzelim demiyorum. bizzat bir öz eleştiridir sonra yazmak bile saçma geliyor. o yüzden iç dökmesi gibi bir hal oluyor ki 12 yaşımdan beri günlük de tutuyorum. şişman çirkin sivilceli 22 yaşında üniversiteye birincilikle girmiş kimseye kopya vermeyen leş bir insan olmamın sebebi mi yoksa öyle bir insanım diye mi günlük tutuyorum tartışılabilir. neyse. hani sözlüğü çok ciddiye almak ile de alakalı. hayır sadece sözlüğü de değil kendimizi falan da çok ciddiye alıyoruz mesela uf deli komik aslında. öyle dramatik kahroluşlar su şişesi kapağına. ya yine dikkatim dağılıyor toparlamak gerekirse yapamayacağım sanırım. kendimden kadınları genellemeye çalışmak da saçma zaten. kadınlar nihilist mi oluyor bilmem. süper bir fikir gibi görünen şey var aklımda şu ki : şimdi erkekler avcılık yaptı hep tarihi çağlardan beri o yüzden burda da böyle hep öne çıkmalar şeyler. kadınlar oturdu evlerinde yemek pişirdi temiz sevişti. şimdi burda da öyledir. mesela şu efsanevi bir şey bence bir atom düşünün elektronların etrafında döndüğü çekirdek var proton nötron yüklü falan. sonra mikroskop hoooooooooooooooğp uzaklaşıyorsun bir bakıyorsun ki güneşin etrafında dönen bir gezegendesin. çok ilginç geliyor böyle şeyler.
  • akut özgüven sorunu yaşamayışımızdan kaynaklanıyor olabilir.
  • hatun kişinin trollüğü bilinçli yapılan attention whore'luk müessesesidir. ayrıca troll olmak * kötü, pis, kaka bir şeydir, özenmemek, özendirmemek gerekir.