şükela:  tümü | bugün
 • erkek ve kadın denen insan alt gruplarının birbirlerini anlamalarının hem olanak dışı olduğu hem de gereksiz olduğu belirlenmiştir. bu nedenle ait olunulan sosyal gruba göre, " huzur içinde birlikte yaşamak", "zevk içinde birlikte yaşamak", "devrim için birlikte yaşamak" vb gibi hoşgörü bazlı ilkelerden biri seçilmeli ve dikkat buna yoğunlaştırılmalıdır.
 • olaylar dişi ile erkek arasında gelişirken erkek sadece beraber olduğu dişiyi anlayabilir.
  ama olay sadece o dişinin anlanması olayıdır.
  başka dişileri anlamak o erkek için hala bir hayaldir.

  (bkz: anlaşılamayanı anlamaya çalışmak)
 • sadece cok basit onermeler ve genellemeler ile yapilmasi gereken davrani$. ayrintilandirildikca ba$ari $ansi du$er. misalen:
  "-butun kadinlar melektir."
  "-butun kadinlar annedir."
  "-butun kadinlar motordur."
  "-butun kadinlar salaktir."
  "-butun kadinlar eh i$te'dir."
  gibi.
 • hamamböcegini takip edeceksin ! hamamböcegi hizla bir istikamete dogru yol alirken, hiçbir engelle karsilasmamasina ragmen aniden durur ve bambaska bir yöne dogru kosmaya baslar. bunun nedenini çözdün mü kadinlari da anladin demektir.
 • bir kadını anlamak, bir ömür harcamaktır. harcayacaksın*
 • sürekli degisen binlerce hormonu icinde barindiran; gerek zeka gerekse de yaraticilik (her türlü yaraticilik iyi ya da kötü) bakimindan kimsenin eline su dokemeyecegi insan türünün disil olanini anlamak edimi...
  aslinda imkansiz degildir; empati kurmak ve neden böyle davrandi diye düsünmek bir yol olabilir...
  hos kadinlarin elinde egolari kabartilarak büyüyen, kim daha uzaga iser yarismalarinda ruhlarini cinsel organlarina daha kücücükken kaptiran erkeklerden böyle bir inceligi beklemek gereksiz olacagindan; bu anlamama durumlari hep böyle sürer gider...