şükela:  tümü | bugün
 • cinsiyetçiliğe karşı çıkma noktalarını erkek eliyle temin eden ve cinsiyetçi rollerin kadının doğasından kaynaklandığına inanan feministimsilerdir..
  bunlara göre kadınların kırılgan ve anaç özelliklerinin tümü doğanın eşsiz bir hediyesidir.. erkekler tarafından nasıl sevilmek istediklerini bile erkeklerin belirlediğinin farkında olmaksızın, kendilerini hediye edecekleri beyaz atlı prenslerini beklerler umutluca !

  yetmezmiş gibi erkeklerden öğrendikleri özelliklerini/tercihlerini bütün kadınlar tarafından benimsenen şeylermiş gibi dillendirir ve kadınları kafalarına göre genellerler.. yeter ki bir bilimadamı (bilimkadını olmaz referansları nedense) kadınlar hakkında bir çözümleme yapmış olsun..

  kadın sorununun hiç farkında olmayan bir kadın bile akıl yordamı ile daha sağlıklı bir rota çizebilir kendisine.. kadınları çözdüğünü sanan kadınlar ise bilinçsiz farkındalıklarıyla retorik üreterek güvenilir bir kaynak olma vasıtasıyla cinsiyetçiliğin devamını örtük bir şekilde sürdürmeye hizmet ederler..

  misaller verelim;
  erkekler "bak götten verirsen çok zevk alacaksın, inan bana, bilimadamları böyle söylüyor" dediğinde inanırlar (bu cümlede onları rahatsız eden tek şey "vermek" sözcüğü olur, ne de olsa lafın gerisi bilimadamlarınca desteklenmektedir).. kendilerini keşfetmek yerine, kadının yatakta "işte böyle" zevk aldığına dair erkek elinden çıkmış her türlü pornografik kurguya inanır ve bunların kadınlara benimsetilmesi hususunda erkeğin elçisi olurlar.. o da olmazsa kadınların tümünün aslında bu kurgusal orgazm araçlarından zevk alabileceklerini, bunun kadının doğasında mevcut bulunduğunu ama erkek egemenliği altında ezildiklerinden kendilerini rahat bırakmadıkları için zevk alamadıklarını iddia ederler..

  "evlenilcek ve eğlenilecek kız" tanımındaki cinsiyetçilikten rahatsız olur, bunu kıyasıya eleştirir ama kendisini ömür boyu seveceğinin garantisini verecek bir erkek arayışına girerler.. bahaneleri de hazırdır "ee kadının doğası bu, biz kendimizi ömür boyu sevecek bir erkeğimiz olsun isteriz"
  bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demeden önce; (bkz: popmodern feminizm)
 • düşmanımın düşmanı dostumsa, kadınları çözen kadınlar.. hmm.. erkektir bunlar.
 • en güzel örneğine pos bıyıklı idolüm nietzsche 'nin zerdüşt 'ünde rastladığımız feminen tipler.
  zira hep es geçilen hadise; aslında "hm nietzsche "kadınlara şiddet uygulamamız gerektiğinden bahsediyor! o bir deli! okuma sen de delirirsin!" lafını eden mevzuyu özümsemiş * bünyelerin es geçtiği hadise şudur;
  pos bıyıklı filozof, söz konusu eserinde birinci bölümde ihtiyar ve genç kadınlar üzerine başlıklı bölümde bu sözü yaşlı kadına söyletmiştir;
  yani kadınları çözmüş olan pos bıyıklı değil, yaşlı kadının kendisidir.
  işin bir trajik ve ironik boyutu daha var, o da şu; söz konusu bölümde evvela yaşlı kadın, zerdüşt'ten kadınlarla ilgili konuşmasını ister, zerdüşt de uzun uzun kadınlar bahsine dalar; şöyleyken şöyle böyleyken böyle diye. ve sonunda zerdüşt susar ve yaşlı kadına der; (evvelinde nietzsche resmen eserin bu kısmında ağlar be: "..ne tuhaf! zerdüşt az tanır kadınları ama haklı onlar için söylediklerinde! bunun böyle olması, kadınlarda hiçbir şeyin imkansız olmayışından mı acep?" böyle der.) "ver küçük hakikatini kadın!"

  yaşlı kadın da şöyle verir hakikatini;

  "kadınlara mı gidiyorsun, kırbacını unutma!"
 • istisnaları dışında tutarak , genelde sadece kendilerini çözüp tüme varan kadınlardır.
 • işbu kategoride, işbu kadınlar ayna tuttuklarını sanıyorlar topluma, ayna bozuk, ayna tahrip edilmiş gerçeği yansıtmak bir yana gerçeğin çarpıtılıp yansıtılmasından başka bir işe yaramıyor ne yazık ki.
  deşifre etmek değil, teşhir etmek hiç değil.... duygusal ya da fizyolojik bir teşhir kişisel düzeyde yapılabilir sadece, kişisellikten çıkarıp nesnellik kazandırmak için entipüften genellemeler sürüsüne bereket serseri mayın gibi ortalığa saçılmışlar.

  x kadın tuttuğunu yatağa atıyor. x kadın şunu beyan ediyor:
  "maddi özgürlüğünü kazanmış bir kadın istediğiyle yatıp kalkar, sabaha kadar bile tahammül etmez anında postasını koyar"

  başka bir x kadın nedeni kesinlikle kimseyi ilgilendirmez bakiredir. x kadın şunu beyan ediyor:
  "bekaret bir erkeğin özgüven eksikliği hissetmemesi için evlilik düşünülüyorsa gerek şart bir durumdur"

  aferin, aferinn devam edin..bu kadınların eşitlikçi/feminist olduklarını iddia etmeleri sorunu var bir de ki kavramlar burda mundar olmaya başlar ve de olur. kadına en seksist ve ayrımcı söylemlerle saldırmanın adı "eşitlikçilik" olur. bunun örnekleri için ise (bkz: ekşi sözlük)
 • tümden gelirler.bu yüzden hep zannederek ya$arlar.
 • çözüldüğü gün kavganin bittiği gündür. bu da rutin bir yasam demektir. artik karmasa yoktur, paranoya yoktur. cekilmez boyle bir hayat bre...
 • bir diğer -kadınları çözdüğünü sanan kadın grubu- tarafından çözüldüklerinin bilincinde olamayan kadınlardır.
  çözmüşlükle o kadar ilgilidirler ki çözülmüşlüklerinin farkına varabilmeleri oldukça geç ve acılı olur.