• çirkinliktir. yakışıklı adam geğirse "ay ne tatlı ne doğal hiç kasıntı değil" derler çünkü.
  • #56328219 no'lu entryde görüldüğü üzere önce "-iyi sikememeleri." dedikten sonra "-kadının yanında terbiyesiz davranması, küfür etmesi, sikişli-sokuşlu konuşması" diyerek tutarsız olması da olabilir...
    edit: ben erkek halimle soğudum... (bkz: o derece yani)...
    edit2: (bkz: yer mi anadolu çocuğu) capsi aldım akşama koyarım...
    edit3: entry neydi diye sorular geliyor...
    efenim capsi henüz koyamadım resim upload siteleri malum yasaklı...
    entry transhumannerd adlı suserimizindi...
    edit4: caps var huzur var agaaa...
    edit5: (bkz: caps var huzur var)... (bkz: yoksa siz hala caps almadınız mı)...
  • özetleyecek olursam "zihniyet". bakıyorsun karşındaki insanın iyi bir eğitimi var ama zihniyeti bozuk işte. erkek için yazdım fakat cinsiyet belirtmedim çünkü zihniyetin kadını erkeği olmuyor ve eğitimle de düzelmiyor. karşınızda böyle bir insan varsa vakit harcamayın çünkü ne yaparsanız yapın o kişinin zihniyetini değiştiremezsiniz. detaylara inecek olursam:

-işi dışında konuşabileceği herhangi bir şeyinin olmaması.
    -bencil olması
    -iş hayatı ile özel hayatını karıştırması. kısacası uçkuruna sahip olamaması.
    -kendi ayakları üzerinde duramaması ve durmak için herhangi bir şey yapmaması. yani amaçsız ve sorumsuz olması.
    -siz insan gibi mesajlarına cevap verdiğinizde kendini bir şey zannedip bir yerlerinin kalkması.
    -karşı cinse sadece ihtiyacını giderebileceği bir şeymiş gibi bakması.***
    -benim kimseye ihtiyacım yok tripleri ve bu yüzden karşısındaki insana değer vermemesi.
    -siz kendisinden hoşlanırken size değer vermeyip sizin içinizde bir şeyler bittiğinde peşinizden gelmesi.
    -karşı cinse kafasını takmış olması ve düşman gibi görmesi.
    -ailesine bağlı değil de bağımlı olması.
  • - çok ve boş konuşması
    - ıssız adam tavırları
    - dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü sanmaları
    - aileye düşkünlüğü ayarlayamamaları ( aşırı düşkünlük ve ilgisizlik aynı oranda tepki alıyor)
    - para konuşmaları (varlığı ve yokluğunu belirten tüm konuşmalar aynı oranda tepki alıyor)
    - evlilikle ilgili kafalarının karışık olması, hele 35 ve üzerindekiler, korkunçsunuz
    - sexle ilgili kafalarının karışık olması,
    - yemek zevksizliği ve diyet yapan erkekler
    - içki ve sigara konusundaki her türlü abartı
    - aksan
    - dış görünüşe gösterilen aşırı özen
    - tepkilerini kontrol edememe
    ben böyle sabaha kadar yazabilirim sözlük, yani bildiğin armudun sapı, üzümün çöpü . geçinmeye gönlüm yok galiba
  • erkeklerin mal olması.

kadın ona deli gibi aşık iken bunu siklemeyip, kadında bütün duygular bittiğinde birdenbire kadına acayip baglanmasi, günde üç kere aramasi, gelecek planları yapmaya başlaması.

"geç kaldın birader, bsg" dememek için kendimi zor tutuyorum.

halbuki bir zamanlar delice aşıktım bu adama ben.

jetonu hızlı dusseydi mutlu olabilirdik.

artık olmaz.

duygularinizdan emin olma konusunda korkak ve yavas olmayın beyler.

hayat beklemez.
  • - ilişkiyi kişilik çatışmasına döndürme gayreti
    - dünyanın kendi etrafında döndüğü yanılgısı
    - sinirlenince ağzından çıkanı kulağı duymaması
    - ilgi manyağı olması
    - özür dilemekten aciz olması
    - istediği bir şey olmayınca hırçınlaşması
    - çok konuşması, çok susması
  • arkadaşlarının gerizekalı olması.
  • bi kaç sayfada yazanların özeti şu:

fazla üstüme düşüyor, beni sıkıyor .. çok ilgisiz, benimle hiç ilgilenmiyor
    kıro/maço .. fazla yumuşak/narin
    ciddi .. cıvık
    kültürsüz/cahil .. üff fazla "entel"
    çok konuşuyor .. konuşmuyor
    bakımsız. kendine bakmıyor .. ben bile kendime o kadar bakmıyorum
    çok katı/disiplinli .. sorumluluk sahibi değil
    işkolik, fazla hırslı, beni bile unutuyor .. pısırık, amaçsız, hedefsiz
    dürüst değil .. fazla dürüst (bana kilo almışsın dedi)
    fazla kıskanç, beni boğuyor .. ne yaptığımı nerede olduğumu bile hiç merak etmiyor
    fazla olgun, babammış gibi davranıyor .. çok çocuksu
    cimri .. savurgan

bu ne ya, silkelenin ve kendinize gelin hanımlar :/
  • kabalıkları.

gün geçtikçe daha da mı kabalaşıyorlar acaba gelişen teknoloji dünyasında?
    robotlaşıyorlar iyice de ondan mı bu kadar kaba ve iticiler?

özel ilişkiler anlamında da değil bu söylemim, gayet genel olarak insan topluluğu içerisindeki en temel davranışlarından bahsediyorum.

taze taze dün akşam yaşadığım hikayeyi anlatmak istiyorum.

2 günlük iş seyahatinden dönmek üzere akşam 9 civarında konya havalimanı'ndayım. hem yorgunluğun, hem de kronik rahatsızlığımın atağa geçmesi nedeniyle havalimanına girdiğimde biraz fenalaştım. köşedeki büfeden bir soda aldım ve büfenin önündeki sandalyelerde oturdum onu içiyorum, bir yandan da ıslak mendillerle kendimi ferahlatmaya çalışıyorum. insanlar üzerlerinde gayet montlarla dolaşıyorlar, fakat ben üzerimde ince askılı badi olmasına rağmen sırtımdan terler boşalıyor, nefes almakta zorlanıyorum, eklemlerim adeta yerinden çıkmaya zorluyor, ağlıcam, ama çok kalabalık utanıyorum, zor tutuyorum kendimi. ama canım çok yanıyor. mecbur dayanıyorum, yapacak bir şey yok.

uçağın kalkmasına az bir süre kaldığı için "güvenlikten geçin" anonsu yapıldı. en son kişi güvenlikten geçene kadar oturduğum yerden kalkmadım. yürüyüp yürüyemeyeceğimi kestiremiyorum zira. artık herkes güvenlikten geçtikten sonra bir cesaretle kendimi yerimden kaldırdım, kolumda iki tane çantayla birlikte yürüdüm güvenlik alanına ve x-ray cihazından geçtim.

konya havalimanı çok küçük. güvenlikten geçtikten sonra boarding için beklenen alanda doğru düzgün oturacak yer yok. baya az bir sayıda var yani. herkes ayakta bekliyor. kalabalık. havasız. nefes almam iyice zorlaştı. ayakta zor duruyorum, yere yığılıp kalacakmışım gibi.

bir anda uzakta köşede oturan bir adamın yanında boş bir yer gördüm ve ona doğru yürüdüm. yüzümün sopsolgun halinden, bitkin olduğumun anlaşılmamasına ihtimal yok. acı çektiğimi kimse farketmeyebilir ama. neyse.. yanı boş olan adama "oturabilir miyim?" diye sordum. "arkadaşım gelecek oraya" diye cevap verdi o da. fakat bu gayet rahat bir şekilde verilmiş olan bu cevap çok rahatsız etti beni, çok dokundu.

şimdi düşünüyorum da, hani büyükler diyor ya "eski insanlar başkaydı" diye. hah işte aynen o geldi aklıma. eski erkekler olsaydı, oturabilir miyim diye soran kadına kalkıp kendi yerini bile verirdi.

işin daha da acı yanı, o küçücük bekleme salonunda bulunan az sayıdaki koltukların yaklaşık %80'inde erkekler oturuyordu.
    kendimi bir anda sanki bir arap ülkesindeymişim gibi hissettim. yanlış anlamayın ırkçılık filan değil bu, malum arap ülkelerindeki kadının insan yerine bile konmama durumu...

bir yandan acı çekiyorum, çantalar kolumda zor yürüyorum, bir yandan farkına vardığım bu gerçek için üzülüyorum.
    ama problem yok, ben bir şekilde çaresini bulup kendime oturacak yer buldum, güvenlik görevlilerinin başında durduğu güvenlik bantının bitiminde demir bir yer vardır ya hani, işte oraya oturdum. ıslak mendillerimin de yardımıyla biraz nefes de alabildim.

ama erkeklerin geldiği bu duruma çok üzüldüm.
    bari hiç değilse "kadınlar da çok erkekleşti, kadın gibi kadın kalmadı şu dünyada canım" diye söylenip durmasalar. zira niye böyle olduğunun sebebini anlayamayacak kadar düşünmekten uzaklar artık.

yazık, çok yazık.
  • - parasının bitmesi.
    - yalanlarına kanmaması.
    - sakladığı şeyleri anlaması ve bunu sorgulaması.
    - çok değer vermesi ve hayatını paylaşması.

evet.
hesabın var mı? giriş yap