şükela:  tümü | bugün
 • şey var, hani mesela yolda yanlışlıkla birine çarparsın, ayağına basarsın ya da ne bileyim mesela en basitinden elin kadının memesine değer, adamın çüküne değer falan, işte öyle bir durumda kadının verdiği tepkiyle erkeğin verdiği tepkiye bakıyorum bazen, erkekler genelde "rica ederim, yok önemli değil, iyi günler" falan diye alttan alıp "insanlık hâlidir efendim, olur böyle şeyler" minvalinde hareket ederken, kadınların (bır kısmı) aşırı tepki verip yüksek de bir sesle "üff önüne baksana be hayvan", "napıyosun sen yaa sapık mısın?" ya da "öküz" şeklinde kendilerinden beklenmeyecek cevvallikte hareket edebiliyorlar. hatta şaşkınlıktan hâlen özür dilemekle meşgul olan adamın "yaa çok afedersiniz, yanlışlıkla oldu, kusura bakmayın" demesine aldırış bile etmeden "üff siktir git gerizekalı" deyip sözde prensesliklerinden taviz vermemelerini aşırı derecede itici buluyorum. kadının hanzosu da hiç çekilmiyor arkadaş. başlı başına bir kelime, bir "oha" demesi bile korkunç.
 • ince çorapların koyu renk burun kısımları.
  ey kadınlar! türk erkekleri bundan nefret eder; çünkü küçük yaştan itibaren evlerine gelen misafirlerin bu görüntüleri beyinlerine kazınmış, o tombul ayakları kaplayan ten rengi naylon çorapların koyu kahverengi bölgesi zorla yedirilmeye çalışılan yemek gibi minik beyinlerimize tecavüz etmiştir.
  giymeyin şunları.
 • bir kadın olarak kafamı karıştıran, beni derin buhranlara, dipsiz kör kuyulara sürükleyen detaylardır.
  helak oldum itici görünmemek uğruna, ne bok yiyeceğimi şaşırdım.

  - büyük çanta taşıyan kadınların itici olması: tamam, çep telefonunu arka cebine sok.

  - arka cebine telefon koyan kadınlar boktan: yes orrayt, küçük çanta kullan.

  - küçük çanta kullanan kadınlar daha da boktan: ben bu telefonu nerede taşıyacağım? belime mi takayım? sütyenin içine mi sokayım?

  - kırmızı ojeli kadınlar itici, çok tiksiniyorum onlardan: aseton al, kırmızıları çıkar, french yap.

  - french manikürlü kadınlar çok özenti: bari hiç oje sürmeyim.

  - ojesiz kadınlar çok özensiz: eşeğin ziki de çok özensiz

  - kalın kaşlı hatunlar itici: cımbızım nerde

  - ince kaşlı hatunlar daha da itici: neyse bir ay sonra uzamış olur

  - beyaz tenli kadınlar peynir gibi: biraz bronzlaştırıcı sürüp ahmet’e yalvarayım, o çok kıymetli terasında güneşlenmeme izin versin.

  - bronz tenli kadınlar götüm gibi: ahmet itin teki aslında, terasına da sokarım.

  kayış koptu, boşa dönüyor. gidip limonata içeyim en iyisi.
 • göbekli olup dar badi giymeleri bir de bu badiyi pantolon içine verip kalın kemer takmaları üstüne bir de bolero giydiyse lanet olsun.
 • kadınları itici yapan detaylar ikiye ayrılır; kadınları teoride itici yapan detaylar ve kadınları partikte itici yapan detaylar. kadınları pratikte itici yapan detay ya da bilemiyorum.

  dünyada 3.5 milyar adam var. kadınları itici yapan bu teorik detaylar o kadar şahane ki sevgili okur, inan 3.5 milyar adamdan binlerce farklı detay çıkar. kimi saçı der, kimi kaşı der, kimi götü başı der, herkes çorbada benim de tuzum bulunsun der, herkes yapar katkısını. mesela şahsi fikrim bir kadını itici yapan en rahatsız edici detay bazı kadınlardaki ay herkes bana hayran tavrı. insanlık yapar selam verirsin, hanımefendi selamını alır ama lütfederek böyle. sanki galler pirensesi haspam. bu kafadaki kadının soyu sopu kurusun amına koyim; öyle ayar, öyle ifrit oluyorum böylesine. bir de insan kadında nezaket, incelik arıyor. bazen görüyorum bazı kadınları, kadından bir fikri, bir ahmet, bir abdullah aurası yayılıyor buram buram. bence bu da itici. bana böylesi itici gelir, başkasına küfreden, sigara içen; binlerce detay sayılır.

  kadınları itici yapan binlerce teorik detay olmasına rağmen kadınları pratikte itici yapan tek detay vardır; kadının bakımsız olması.

  neden kadınlar hormonları tarafından kontrol edilir diye daha çok yerleşmiş kafalara bilmem. sikinin keyfine yaşamak, taşaklarla düşünmek, sikinin doğrultusuna gitmek diye bir sürü dilde bir sürü deyim var. bunlar yok yere uydurulmuş şeyler değiller. neredeyse tüm hayatımız libidoyla kontrol ediliyor bizim. tuttuğumuzu sikmek düsturumuz. "ama kuzenim mert kankim cem hiç öyle değiller" dediğini duyar gibiyim sevgili okur. meraklıysan sana ananın babanın vermeyeceği bir tavsiye vereyim; bir akşam, sadece bir akşam azıcık meylet kankine de gör o hiç öyle değil dediğin pezevenk nasıl ortam adamına dönüşecek. her kadının yanında imkan bekleyen bir cem, fırsat kollayan bir mert vardır.

  bakımlı kadınla kastım da badana fırçasıyla makyaj yapan, giyime kuşama servet döken kadın değil. kendine dikkat etmekten bahsediyorum. sağlık sorunlarını bir kenara bırakırsak; kilo problemli olan kadın ne kadar güzel giyinirse giyinsin, nasıl şirin olursa olsun iticidir. tabii bu erkek için de geçerli ama konumuz kadın. bu arada kilo problemi derken herkes tığ gibi olsun demiyorum elbette. sağlıklı olmaktan bahsediyorum. bazı kadınlar yırtınsalar da olamazlar tığ gibi. vücut kompozisyonuyla ilgili bi şey bu. güzellik de öyle. aileden gelir. güzel olunmuyor, güzel doğuluyor maalesef. yine bazı kadınların basenleri geniştir, bazı kadınların belleri kalındır. bunlar zaten insanın elinde değil. belki iyileştirilebilir ama genetiği kutsal insanlarınki gibi olmazlar. buna lafım yok. bakımlı olmak manken gibi olmak değil. kendine, yemesine içmesine, sağlığına dikkat eden, evden çıkarken elini yüzünü yıkayan, aynada kendine bakan kadın bakımlıdır. bu kadar basit.

  işin bence komik tarafı erkeğin itici gördüğü kadından ilgi görmesiyle başlıyor. erkeğin şımarık, kendini beğenmiş, küfürlü konuşuyor -yelpaze genişletilebilir, isteğe bağlı tuz ve karabiber- diye saydığı tüm detaylar kadının çok az meyiliyle sona eriyor. burada tek şart yukarıda da söylediğim gibi kadının bakımlı olması. o kadar. erkekler arasında çok meşhurdur mesela, evlendikten sonra tanıdım karımı gibi laflar. çok doğru. seksi cebimize koyunca başlıyor kan kafaya da gitmeye. yıllardır birlikte olduğumuz kadının bazı özelliklerini ancak farketmeye başlıyoruz. kadın baştan beri öyle halbuki.

  üniversitedeki ilk senemde yakın bir arkadaşımla 3 tane kızla tanıştık yurtta. kızlardan biri hakikaten hoş bi kızdı. fakat kız o kadar kendini beğenmiş, o kadar ukala ki anlatamam. lütfederek cevap veriyor, tarif edemeyeceğim kadar itici bir usluple konuşuyor filan. biraz muhabbet ettikten sonra bizim eleman kızlara numarasını verdi, vedalaştık kalktık. odada konuşuyoruz.

  -olum o ayşe ne kadar gıcık bi kızdı lan öyle.
  +sorma birader ya. ukala, kendini beğenmiş hatun.
  -aynen lan. ayar olurum böylesine. güzel ya, herkes buna bayılıyor sanıyordur amına koyim.

  -dıt dıııt- *, bizim eleman beşlik simit gibi sırıtıyor.

  -hassiktir.
  +ne oldu lan?
  -ayşe mesaj atmış lan yarın ne yapıyorsun diye.
  +al olum eline fırsat geçti. hayatının dersini ver kıza da hayatı öğrensin. yüzüne gözüne renk gelsin.
  -ya abi saçmalama. böyle kıza yapılır mı öyle şey?
  +ha?
  -böyle özgüveni yüksek kızlar her zaman karşısına çıkmaz insanın. kız meziyetlerinin farkında.
  +vay amına koyim.

  ertesi gün ayşe'yle sinemaya gitti bizim eleman. döndüğünde "abi kız çok kafa yææ" dedi. arkadaş sonuçta bi şey diyemedim.

  az evvel bu piçin mailini okudum. yaza ayşe'yle evleniyorlarmış. düğünüme gelmezsen ağzını yüzünü sikerim, şirazen kayar yazmış. gidelim bari ne yapalım amına koyim. sonuçta insan insana böyle günlerde lazım.
 • benimle sevişmemeleri. akrabalarım hariç. bi' de sizin akrabalarınız hariç.
 • güzele güzel diyememeleri.

  -adriana lima da ne kadar güzel kadın yaaa!
  +o kadın güzel mi şimdi? ona güzel diyen bana demesin. ay bi git yaa zevksiz. onun suratı aslında hep akneymiş bi kere. 6 tane ayak parmağı var onun be. o mu güzel? götüm gibi karı. yok valla sen çok midesizmişsin, kadından da anlamıyomuşsun yani. onu anladım ben.

  -adriana lima'ya ne kadar da benziyosun.
  +aaayy canım yaa çok teşekkür ederim, benzetiyolar evet ihihihi.
 • burada yazılanları ciddiye alıp kafaya takacak, bunlara üzülecek ve kendilerini bu yazılanlar yüzünden değiştirecek kadar 'güçsüz' olmaları.
  kadın dediğin güçlü olacak aga.
  sigara içmeleri rahatsız ediciymiş, bak bak. kötü kokuyomuş. yiğidim biz sigara içince kaka kokuyoruz da siz parfüm mü kokuyorsunuz allasen? kol kılları rahatsız ediciymiş, hemen sizin için vücudumuzdaki tüm tüyleri aldıracağız, evet. yeter ki orangutandan hallice olam sizler mutlu olun.
  haha buna çok güldüm, yazın koltuk altlarının terlemesiymiş, kendi taşak kokusunu alamayan adamlar tişörtün kol altı terliyor diye bizi itici buluyormuş. yav he he.
 • feysbuka "kendime not" başlığıyla aşağıdaki notu yazmaları.

  sen renklisin,
  sen beceriklisin,
  sen erkeğin mutlu olma sebebisin (yuh!)
  sen başlangıçsın,
  sen sonsun...
  (sanırsın isa aleyhisselam, sanırsın alfa ve omega amına koyiim)
  mecbursun, bunu fark edeceksin!
  yapamayacağın şey yok.
  gidemeyeceğin yer yok.
  sana kapalı olabilecek kapı yok.
  şu an silkelenip kendine geleceksin!
  tekrar söylüyorum,
  kafana kazı istiyorum;
  sen özelsin,
  sen bi'tanesin,
  önce kendi değerini bileceksin!

  egona, oto-motivasyonuna osurayım afedersin.
 • bir kadında iki şeyden nefret ediyorum:

  haklarımızın hiçe sayıldığı bir toplumda yaşıyoruz. kadına şiddet, tecavüz, mahalle baskısı, erkek istediği kadar sevişebilirken, kadının bakire olmayanının öldürülmesi, dövülmesi, insandan sayılmaması vs...

  bazen erkeklerin empati kuramadığını düşünüyorum. asla kadın gibi hissedemeyecekleri için, sokakta yürürken onlar kadar korkamayacakları için, asla bir kadın gibi/kadar taciz edilemeyecekleri için, içgüdüsel olarak bir çocuğu sevemedikleri için vs...

  bu erkekleri gözümde haklı bir konuma tabii ki sokmuyor. ama bir kadının bu empatiyi kuramaması benim için kadını en itici yapan detay!

  nasıl mı?

  mini etek giydiğinizde, dekolte verdiğinizde ya da ne bileyim illa açık bir şey olmak zorunda değil, absürt, sıra dışı bir şey giydiğinizde erkeklerin size bakması olağandır. kabul edilebilir değil, ama olağandır. ama kadının bakmasını kabullenemiyorum.

  sen! en çok tacize uğrayan, en çok o gözlerden rahatsız olan sen! en çok "sevgilim ne giydiğime karışmasın istiyorum" diyen sen! babasıyla ne giyeceği konusunda en çok kavga etmiş sen! annesi dayak yediği için en çok ağlayan sen! nasıl olur da aynısını başka bir kadına yaparsın? nasıl olur da onu gözlerinle taciz edersin? nasıl olur da iş yerinde üç beş kişi oturup orada olmayan hemcinsinin saç rengini, etek boyunu, yaşam tarzını eleştirirsin? nasıl olur da "orospu" damgasını herhangi bir erkekten önce sen yapıştırırsın? ve sonra nasıl olur da hala "kadınlar üzerinde çok yüksek mahalle baskısı var/bir yere laf yemeden gidemiyoruz/özgür değiliz" diyebilirsin? yaptığının dolandırıcılık yaptıktan sonra "ekmek çalan öldürülmeli" demekten farkı yok.

  sen benim gözümdeki en itici yaratıksın!

  **********

  bir de beni gerçekten çok rahatsız eden ikinci bir konu var:

  bakire olmanın utanç verici olduğunu düşünmediğim gibi, sayısız kişiyle birlikte olmanın ayıp ya da "kaltaklık" olduğunu düşünmüyorum. kadın seks yapmak istiyorsa yapmalı, istemiyorsa yapmamalı. kendi nasıl istiyorsa öyle olmalı cinsel hayatı. diğer kişilerin ne düşündüğünün hiçbir önemi yok. bu ön notu ekleyip entrime geri dönüyorum.

  ikiyüzlü bir toplumda yaşadığımız doğrudur. ancak kadının bu toplumda ikiyüzlüleşmesine tahammül edemiyorum.

  özellikle mezun olduğum lisans bölümünde (ve sonrasındaki akademik hayatımda) kadın populasyonu yüksek bir çevredeyim. kadınlarla fazlaca haşır neşirim. hiçbirinin cinsel hayatı zerre ilgimi çekmiyor. ancak bir ortamdayken konu üremeye, cinsellik konuşmaya gelince bir anda meryem ana kesilmelerine o kadar çıldırıyorum ki...

  hepimiz 25-35 yaş arasındaki üniversite okumuş insanlarız. meninin nasıl bir şeye benzediğini bilmiyor gibi yapmanız sizin hakkınızda "ay bu bakire. hiçbir şey yaşamamış" diye düşünmemi sağlamıyor. sizin son derece cahil ve ikiyüzlü bir insan olduğunuzu düşünmemi sağlıyor. oral seks deyince "aaa o ne?" demeniz latincenin dibine vurduğunuz bir bölümde sizi gerizekalı gibi gösteriyor. "nasıl yani? grup seks derken?" demeniz sizi tam bir beyinsiz yapıyor. grup seksin ne olduğunu bilmek sizi orgy master yapmaz.

  bunları bilmeyen kadın olabilir. yanlış anlaşılmak istemem. ama benim çevremdeki insanların bunları bilmemesi imkansız. hepimiz "monica bellucci 15 dakika tecavüze uğruyormuş lan" deyip irreversible filmine koşa koşa gitmiş insanlarız. hepimiz there's something about mary filminde cameron diaz'ın saçına jöle olarak sürdüğü meninin neye benzediğini gördük. hepimiz belki okulda hiç öğrenmemiş olsak da en azından sinemada, dizilerde maruz kaldık cinsel öğelere...

  ama bu saf kız ayaklarına yatmak neden? konuşmayın ya. o konu açıldığında yorum yapmayın hiç daha iyi.

  işte susmak yerine bir şey bilmiyormuş gibi yaptığınızda bana ne hissettiriyorsunuz biliyor musunuz? "aslında ben çatır çatır sevişiyorum. ama böyle bilmiyormuş gibi konuşarak namusumu temizliyorum ve ikiyüzlülük yapıyorum. çünkü ben sevişen insanlara "orospu" derim, onları namussuz olarak görürüm. kendimden bildiğim için başkasını namussuz ilan etmeyi, başkasının bunu bana yapmasına izin vermem. ben böyle davranacağım sonsuza kadar. siz beni temiz kız olarak görürken, ben sizin arkanızdan demediğimi bırakmayacağım"

  işte böyle olunca yine en başta söylediğime dönüyoruz. yine kadın kadını taciz ediyor... öyle kadına sıçayım ben.