şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: beyefendiye eşek gönderelim)
    edit: başlık başa.
  • kadın küçümsenmez, anca gözde fazla büyütülür.

şanındandır..
  • son yıllarda oldukça popüler olan eylem. bir insanın olumsuz bulduğu özelliklerini kadın olmasına bağlayan yahut kadınlara derin bir nefret duyan yobazların eylemi. kadının yaşından mesleğine, sevgisinden sevmemesine, saçına, tüyüne her türlü insanî veya cinsiyetine özgü özelliklerini kucumseyip kendini mutlu hissetme hali.
  • ben bizzat, kendim, xx kromozomlu bir canlı, feminizm sempatizanı ben, bazı kadınları bazı alanlarda küçümsediğimi dehşetle, ibretle, ensemden buz yuvarlanmış irkilmesine denk bir irkilmeyle fark ettim. alelade dolaşırken, kendime kitap seçmeye çalışırken.
    elimi hangi kitaba uzatsam aşk kitabı. herhangi bir dnr'a gidip, raflara bir göz atın. her kadın yazar isminin altında, vıcık vıcık bir aşk başlığı göreceksiniz. masum kız ve aşka tövbeli gizemli adam - nihayetinde yaptıkları devasa seks - başrolden sıkıldılar, kadınlar bunları yazmaktan sıkılmadı. böyle beylik beylik laflar arka kapaklarda.
    lütfen daha fazla aşk kitabı yazılmasın. herkesin başına gelen bir duygudurum dair nasıl aynı lacivertin binbir tonu romanlar yazılabilir yahu. kitap isimleri de birbirinden sakil.
    nolur aşk dışında bir şeyler yazın. hayata dair başka detaylar yazın. araştırmalar yapın. hayır kendime bir baktım sonra, dişi meriç gibiyim, sürekli ilişki teatisi, "barkın'a o konuda ben de çok kırgınım" rerö. kendimi de bu blender bıçağından geçirdim meraklanmayın.
    kadınlar daha fazla aşk yazmasın. bunun alıcısı çoktur anlarım, tamam çeşitli alanlarda, kaliteli yazan kadınlar da var, olmaz mı. benim derdim çoğunluk. kitapçıda gezerken elim hep erkek yazarlara gitti, kadın ismi görür görmez elimi döküm sobaya uzatmışım gibi çekildim. zira beyler genelde tarafsız, geniş bir skalada farklı şeyler yazıyorlar, hayatın her ucundan - genelde fazla alaylı veya karamsarlar gerçi- tutuyorlar.

kadınlar artık cazibe hanımın gündüz düşlerinden uyanıp başka şeylere odaklanabilmeli. sanatta ve bilimde uniseks, aseksüel, gerekirse hermafrodit olabilmeliyiz. cinsiyetçi kalıplar kitlelerin afyonudur.
  • yanlıştır.

lev nikolayeviç tolstoy şöyle yazar;

"kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin. küçümsediğin herşey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin."