şükela:  tümü | bugün
  • tanım: abartılı şekilde dekolte ve dar giyinerek gerçekleştirdikleri eylem.

hepimizin malumu; hayvanlarda da olduğu gibi, kadın ve erkeğin de ilkel dürtülerinden biri üremektir.

fakat şu noktada ayrılırlar: erkek, avcılık -yani en güzel görünümlü dişiyi elde etme- uğrunda mücadele etme güdüsüne sahipken; kadınlar en güzel gene sahip erkeği kendisine çekme eğilimindedir ve bu kendisine çekme işini gerçekleştirirken çeşitli yollara başvurur. tabiatta da sistem bu şekilde işler.

yani özetle erkeğin cinsel dürtüsü kadının “üzerine gitmek”ken, kadının dürtüsü erkeği “üzerine çekmek”tir.

mesela sapkın erkeklerin tecavüz teşebbüsü, istismara dayanan bir üreme girişimidir. bedensel taciz teşebbüsü ve sözlü laf atma girişimi de aynı dürtüden -kadının üzerine gitme dürtüsünden- gelir. bunların hepsi bastırılması gereken güdülerin, bastırılmamalarından ötürü ortaya çıkan cinsel suçlardır.

şimdi asıl mevzuya gelelim... peki kadınlarda cinsel suç nedir? kadın erkeğin üzerine gidemiyor ve tacizde bulunamıyor diye muaf mı?

hayır. erkek, “üzerine git” dürtüsüne sahip olduğu gibi; kadın da “üzerine çek” dürtüsü ile karşı cinsi istismar eder. tabi erkeğin yaptıkları gibi, kadının bu hareketi de teorik olarak suç hükmünü taşır. bir kadının, erkeğin cinsel ilgisini uyandıracak şekilde giyinmesi ve hareket etmesi, erkeklere karşı işlenmiş cinsel bir istismardır.
    her ne kadar toplum içerisinde yaygın bir hal alıp normalleşmiş olsa da hakikat budur. zira bir olgu, sırf toplumun normu haline geldi diye meşrulaşacak değil.

aksi halde kimse, o bin bir güçlükle içine sığdıkları daracık kıyafetlerin, suratlarını sürdükleri kilo kilo boyaların, botoksların, bakarken bile insana eziyet veren o topukluların izahını yapamaz.

bu durumun böyle olmasından çok, sanki böyle değilmiş gibi davranmanız beni rahatsız ediyor.

gerçekleri söyledim, hadi şimdi günah keçisi ilan edileyim.

üstat tolstoy da, “kadın ruhu” isimli kitabında aynı hakikate parmak basıyor. kitabı alıp okumanız şiddetle tavsiye

- çok pis linç yiyecem di mi :) neyse, eheh eh

twitter adresimi de burakayım, reklam olsun
  • ucuz olmuş. dekolteden taciz edildiğini düşünen adam ılıktır.
  • şimdi doğruları konuşalım. dekolte veya dar giyen güzel bir bayana bakmıyorum diyen erkek ya yalan söylüyordur ya da problemleri vardır.
    bunu giyen bayanda erkeklerden ilgi görmek için giyer, bu kadar kasmaya gerek yok.
    bu saatten sonra içgüdülerimizi inkar edecek değiliz.
  • hormonların kontrol etmeyi ve kafanı kullanmayı öğrendiğin zaman çok da etkili olmadığını fark edebileceğin durumdur.
  • sana kimse içgüdünü inkar et demiyor, rahatsız etmemen ve bunun bi özgürlük olduğunun farkında olman yeter. "aman tanrım her yerde çıplak kadın var dayanamıyorum, kendime engel olamıyorum, napacağım?" hezeyanına gerek yok.
  • geçen yine birisi beni üzerine çekiyordu.
  • -artık ne demekse- "açık giyinmiş" bir kadının, bir erkeği sözle ya da eylemle, ör. laf atarak, elleyerek ya da bir tarafına bir şeyler monte ederek gerçekleştirebileceği fiil; başka bir açıklaması olamaz. ancak suçtur tabii ki; yapılmamalı.
  • evriminizi tamamlamaya henüz 250.000 yıl falan varsa doğru olan önermedir.