şükela:  tümü | bugün
 • özgürlük bilincine sahip ve duyarlı olan her bireyin en temel görevlerinden biridir.

  bilindiği üzere kadınların yeryüzündeki en değerli varlığı bedenleridir. bedenleri sayesinde varoluşlarına anlam katarlar. açık giyinerek biz erkeklerin göz zevkini doyurdukları sürece toplumdaki konumlarının ne durumda olduğu pek de önem arz etmez. fakat yine de onlara değer veriyormuşuz gibi davranmamak için de bir sebep yok.

  kadınların yaşadıkları problemleri, ikinci sınıf bireyler olarak görülmelerini veya şiddete maruz kalmalarını falan önemsiyor gibi görünüp tüm haklarını savunuyor izlenimi bırakabiliriz. açık giyinerek bize istediğimiz görüntüleri verdikleri takdirde gerisi mühim değil.

  yeterince açık giyinmeleri oldukça önemli. boş yere onların hak mücadelelerine destek vermek, zahmete girmek mantıklı olmaz sonuçta.
 • gerçekliği yadsınamaz olan iddiadır.

  sorsan kendi istekleridir öyle giyinmek ama aslında erkekler istediği için öyle giyindiklerinin farkında değiller. genelleme dışında kalan insanlar elbette olacaktır.

  bu arada kimsenin giyim kuşamıyla derdimiz yok sadece insanlar düşüncelerinin onlara ait olmayabileceğini bilmeli. bu durum erkekler içinde geçerli.