şükela:  tümü | bugün
  • genelde kadinlarin soyledigi ama kabul etmedigi aldatma sebepleri vardir ki;*

- ben mehmet le birlikte oldugumda ahmet le kavgaliydik
    (bkz: kendini hakli gorme)
    (bkz: we were on a break)
    - o da bana bir gun beni aldatabilecegimi soyledi (bkz: yansima)
    - alkolluydum ve o kiz hakkinda yorum yapmadi (bkz: mucbir sebep)
    - bir haftadir gorusmuyorduk (bkz: zaman)
    - sevgilim olup olmadigini bilmiyorum henuz iliskimiz hakkinda karar vermedik (bkz: adi koyulmamis iliski)
  • kadin egosu yla bagintilidir . kadinlarin aldatma potansiyeli artik sadece cinsi munasebetlerle olmadigi gibi sozsel bir butunluluk de icerir.
    buna sebep olarak ; erkeklerin aldatmasi genelde hormonal ve dusunmeden yapabilirken ,
    kadinlar icin genelde dusunerek ve ne yaptigini bilerek devam eder.
    sozlu yapilan aldatmalar kadinlar arasinda en aktif olanidir.

kadin erkege ; "senden once kimse olmadi "yalanini attigi gibi "senden hoslanmiyorum "yalanini da rahatlikla atabilir .ikisinin ozude aynidir .

o sadece arkadasim bana asilmiyor gibi cumlelerde sarfedilir .her ne kadar karsida ki kisiyle cinsel munasebet e girmese de kendisine kur yapmasindan hosnut olmasi ihtimaliyle bunu devam ettirir. ve bu sevgiliye tamamen israrla baska sekilde ifade edilir .
  • erkeklerin aldatma potansiyelinden farkli degil gibi gorunse de ozde biraz degisiktir.
    erkeklerler herkesle rahatca aldatabilir illa anlamak icin ugrasilirsa erkeklerin biyolojik bazi sebepleri * mevcuttur .
    oysa kadinlar iradelerini daha rahat kontrol altinda tutabilen bir mekanizmaya sahiptir . bu sebepledir ki kadinin aldatmasinda genelde en onemli neden intikam alma ic gudusudur. seven kadin aldatir onermesi mana olarak bu yuzden dogru kabul edilebilir .
    ikincisi ise kadinda biten askin ardindan baslayan ani yeni bir iliskidir.*` :yine de tasvip etmiyoruz `
    gunu birlik aldatan kadinin potansiyel orani cok az oldugu gibi hem cinslerimiz tarafinda da onay gormeyen aldatan kadin tipidir.
    ucuncu ve son olarak sadece sehvet , tutku ve arzudan *dolayi aldatan kadinin bunu bir baskasina * soylemesi ise az gorulmustur . *
  • erkeklerin spontane gelişen girişimlernden farklı olarak, planlı ve organize bir şekildedir.
  • her nasıl bir potansiyelse beraberinde kendini haklı görme bonusunu da barındıran potansiyeldir. bu bonusu da öyle bir kullanır ki nerdeyse aferim iyi yapmışsın diyesiniz gelir.
  • erkeklerinki kinetik kadınlarınki potansiyel enerjidir. atalarımız boşuna dememişler taş yerinde ağırdır diye...
  • kadinin hem kendine olan guveniyle hem de guvensizligiyle dogru orantili olabilecek potansiyel. kendine cok guveniyorsa zaten aldatir, guvenemiyorsa kendini iyi hissetmek icin aldatir..
  • son zamanlarda erkeklerle yarisan bir potansiyeldir ki tutmak ne mumkun. kadin oyun kurmada bu kadar basarili bir yaratikken erkegin gozune sokmadikca anlamasi mumkun degildir.(bkz: kadin oyunlari)

sozgelimi ofisteki bir adamla aralarinda bir mevzu gecmisse,
    - ya hayatim ne zamandir pesimde ne bileyim arkadasim sandim sanirim fazla samimi oldum haklisin gibi cumleler kadin tarafindan kurulasidir
    (bkz: kadin erkek esittir)
  • sosyal olarak erkeğe göre daha mazbut yetiştirilse de, genlerinden sadakat ve şevkat geçse de, kadının aldatma potansiyeli erkekten daha fazladır. lakin kadınlar, ancak cinsel birleşme gerçekleşmişse (öpüşmeyi bile saymazlar aldatma girişimi diye) kendilerini aldatmış taraf sayarken, erkek tarafı odasının duvarına fotoğraf yapıştırsa olayı aldatma olarak tanımlarlar. yanılmıyorsam, zihinsel aldatma tanımı da bir kadın tarafından ortaya atılmıştır.
  • bence erkege oranla kat be kat fazladır. saman altından su yürütür gibi sessiz ve derindendir.