şükela:  tümü | bugün
  • reserved.
  • insandan insana değişir, cinsiyetle ilgisi olduğunu sanmıyorum. partnerden partnere de değişir. mesela ben eski kocamla evli kalmaya devam etsem kesinlikle aldatırdım, yaptığım uyarıları ve içinde bulunduğum istekleri tamamen görmezden geliyor ve canı ne isterse onu yapıyordu. ondan ayrıldıktan birkaç yıl sonra bir erkek arkadaşım oldu, onunla da ayrıldım ama birlikteyken onu aldatmayı bir kez bile düşünmedim. isteklerime inanılmaz saygılıydı.

yani, biraz da kendimize bakalım.
  • iyi kadın kötü erkek gibi bir algı var ama maalesef ki hepimiz insanız. cinsiyete bakılmaksızın bu oran insan olduğumuz için eşit.
  • kadindan kadina degisen potansiyeldir.

kadinlar hakkinda yekten genelleme yapmak erkeklerin yaptigi en buyuk hatadir.
  • her zaman vardır. çoğu zaman sıkıştırılmış gaz gibi açığa çıkmayı bekler. bunu bilmek oldukça can sıkıcıdır.
  • erkeklerden çok daha fazladır.

erkekler 1 yapar 10 anlatır. (ne eziklik)
    kadınlar 10 yapar bisikletten düştüm der. (nitelikli dolandırıcı)

çünkü allah'ın belası topluma göre erkek yaparsa aslan kaplan, kadın yaparsa kaşar, yollu oluyor.

ikisi de insan. yapılan eylem sonucu bir sıfat gelecekse ikisine de aynısı gelmek zorunda.

erkekler çok aldatır diyen türkiye'nin dünya lideri ne derse ona da inanıyordur.

matematik ve mantık böyle bir şeyi kabul etmiyor.
  • kişinin insan ilişkileri anlayışı sizinki ile uyuşmadığında, karakteriyle alakalı sıkıntı yaşadığında, empati yoksunu olduğunda ve uygun şartlar/ardına sığınılan bahaneler hazır olduğunda cinsiyet ayırt etmez, çoğu insan bu potansiyeli taşır.