şükela:  tümü | bugün
  • kadın cinsinden insanların altına karşı zafiyetlerinin olması durumu. bu yüzden ekonomimiz sürekli kırılgandır. insanlar kazandığı parayı yatırıma yönlendirmek yerine yastık altı yapıp ekonomide karadelik yaratıyorlar.
  • genelleme yapılmış bir başlık daha.
    yani ekonominin kırılgan olması durumunu da kadınlara yüklüyorsunuz ya pes yani. hep kadınları suçlamayı kesin artık, ayrıca her kadın altın düşkünü değildir.
  • maksim gorki'ye göre bozuk hatundur... "ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir."
  • yoğunluğu yüksek diyedir.
    daha az hacme daha çok değer sıkıştırabilirsiniz.
  • insanların kazandığı parayı yatırıma yönlendirmemesinin sebebi de kadınlardır, tabii ki.
  • egitimli kadinlar icin bence yanlistir ama onlardaki salaklik da pirlanta duskunlugudur. altin en azindan deger kazanir ama pirlanta olu yatirim oluyor.
  • boynumu incecik tam saran zincirleri çok seviyorum. sürekli takmak ve hiç çıkarmak istemiyorum. bu zamana kadar imitasyon, anlattığım gibi zincirleri çok denedim. hepsi kararma yaptı, paslandı, soldu. kullanım ömrü 1 ayı geçen olmadı. gittim kendime tam istediğim şekilde altın olanını aldım. daha hiç çıkarmadım ve herhangi bir bozulma olmadı.
    şu takılara verilen bütçeyle sağlam, sürekli takılacak şeyler almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
    çevremde 20li yaşlardaki hiçbir genç, altın diye ağlamıyor. çok yanlış insanlarla birliktesiniz, çok yanlış insanlara denk geliyorsunuz galiba.
  • hic elinde altin tutmamis yazar beyani.
    hic unutmam 10-12 yaslarindayim. dayim bize gelmis. elinde 30-40 adet civari cumhuriyet altini.

daha o yasta bebe kafasiyla altin denen sikik madene aşık olmustum. hafif kizila calan bir renk, ağırlık, uzerindeki kusursuz atatürk kabartmasi.

o zaman karar verdim yatirimi altina yapmaya. oyle dugun icin aldiginiz tek altin degil dedigim. biriktikce guzellesiyor serefsiz. kesinlikle insani hipnotize eden bir etkisi var.

hayatimda hic kulce altin gormedim ama eminim onun etkisi kat kat daha fazladir.

pesin edit: erkek adamiz evelallah.
  • altın, kadınlık alametidir. bir kadın ne kadar altın düşkünüyse, o kadar kadındır. ne kadar düşkünü değilse, o kadar da daha az kadındır. kadının altından uzaklaştığı her an, her gün; kadınlıktan uzaklaştığı anlamını taşır. siz bunu izleyip takip edemeseniz de, bu böyledir.

ben mesela, altını hiç sevmem. seksen sene geçse, bir kuyumcu vitrinine yanaşayım demem. bana altın alınsa, değerini hiç bilemem. hemen satıp savar harcarım onu.
    ama hele bir bak ki, kadın mıyım? bana kadın denir mi? dense, ne kadar denir? kadınlık oranım yüzde kaç? evet tabi evet, sorsan, kadınım. ama baksan.. kaba saba, ağzı bozuk, ruhu kaçık, kıçı büyük, eli iş tutmaz, gözü oynaş bilmez.. erkekten bozma, bir ara cins.. peki böyle bir bana altın yakışır mı? ııh. hiç yakışmaz zannımca. öyle takılar tokalar.. bir şeylerin vücudumun umumi yerlerinden asılıp sallanması, beni sarıp sıkması.. çok boğalırım hepsinden. çok boğalgan bir kadınımdır zaten. yol bilmez, iz sürmez. altınla bile kıvama gelmez..

neyse, sonuç olarak.. altın seven kadın, özbeöz kadındır. saçından ayak tırnağına.. beyninden baldırına.. büsbütün bir kadın! kadın gibi kadın! altınlara layık bir kadın. hey yavrum!