şükela:  tümü | bugün
  • maksim gorki'ye göre bozuk hatundur... "ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir."
  • boynumu incecik tam saran zincirleri çok seviyorum. sürekli takmak ve hiç çıkarmak istemiyorum. bu zamana kadar imitasyon, anlattığım gibi zincirleri çok denedim. hepsi kararma yaptı, paslandı, soldu. kullanım ömrü 1 ayı geçen olmadı. gittim kendime tam istediğim şekilde altın olanını aldım. daha hiç çıkarmadım ve herhangi bir bozulma olmadı.
    şu takılara verilen bütçeyle sağlam, sürekli takılacak şeyler almanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.
    çevremde 20li yaşlardaki hiçbir genç, altın diye ağlamıyor. çok yanlış insanlarla birliktesiniz, çok yanlış insanlara denk geliyorsunuz galiba.
  • egitimli kadinlar icin bence yanlistir ama onlardaki salaklik da pirlanta duskunlugudur. altin en azindan deger kazanir ama pirlanta olu yatirim oluyor.
  • genelleme yapılmış bir başlık daha.
    yani ekonominin kırılgan olması durumunu da kadınlara yüklüyorsunuz ya pes yani. hep kadınları suçlamayı kesin artık, ayrıca her kadın altın düşkünü değildir.
  • altın evliliğin garantisidir. bi durum olursa altınlarını alırsın, kapıyı çekip çıkarsın. bu kadar.
  • konjonktürel bir durumdur. bunca yıllık meslek hayatımda gördüğüm “paranın zaman değeri” olgusunu erkeklerin anlaması çok vakit alıyor. kadınlarda ise böyle bir tartışma yok.

örneğin ortalama eğitim düzeyinde kadınların kendileri arasında yaptıkları günlerde altın kullanmaları enflasyonist etkilerden arınmak amacıyla yapılan bir tasarruf eylemidir. fakat herhangi bir döviz cinsi (euro, dolar, eskiden mark buna dahildi)
    altın karşısında bile hızla değer kazanırsa kadınlar günlerini hemen o döviz cinsine adapte ediyor.

bu davranışsal ekonominin inanılmaz bir örneğidir ve gerçekten takdir edilesi bir durum. erkeklere bu olguyu anlatmak birkaç seans eğitimle anca mümkün.
  • bütün genellemelerde olduğu gibi yanlıştır.

benim hatuna beşi bir yerde alsam başımda paralar, bilezik filan alsam kolu yerine ne yapar eder benim boynuma takar swh .
  • altın düşkünü kadınlar neredeymiş?
    bu kadar büyük genellemeyin, hata yaparsınız.
    altın bir yatırım aracıdır ama aldığınız altın takılar yatırım aracı değil süs eşyasıdır.
    altın takılar tüekiyede 14 ayar yapılır ve bozdurduğunuzda ciddi değer kaybeder.
    altını yatırım aracı olarak görmek istiyorsanız, çeyrek, yarım, tam, gram altın gibi ürünleri tercih edin.
    diğerleri yatırım aracı değildir, aksine aldığınızın çok altında satarsınız.
    ama eğer altın takıyı seviyorsanız bunları da satmamak kaydıyla alın, kullanın.
    sonra üzülürsünüz.
  • -kadınların tüm dünyada mal varlığı erkeklerinkinin yüzde 1’i bile geçmiyor. ülkemixde bu oran daha düşük.
    yani piyasada 100 kilo altını ancak 1 kilosu kadının, 99 kilosu erkeğin elinde denebilir.
    hadi sktir git şimdi amk akibnesi seni!
  • fyodor mihailoviç dostoyevski'ye göre mutluluğu hak etmeyen kadındır.

bu sebeple fyodor mihayloviç dostoyevski'nin karamazov kardeşler isimli eserinde, altına tapan gruşenka, hayatı boyunca mutlu olamamıştır.