şükela:  tümü | bugün
  • anlam verilebilen davranışları çok azdır. o yüzden bu liste uzar gider.
  • daha iki gün önce "ühühüh geçen gün şuna ağladım, geçen gece buna ağladım, hiç sebepsiz ağladım.", "hayatımda şunlar şunlar kötü gidiyor, çok aşırı yalnızım, erkekler yüzüme bakmıyor (sevgilim beni üzüyor), öyle fenalardayım, böyle çıkmazlardayım, şunu beceremiyorum, bunu yapamıyorum büühühüh." diye zırlarken üç gün sonra içine hoppidi yaşam koçu kaçmış gibi "ihihih yaa yeni kararlar aldım artık, hayatımda yepyeni bembeyaz bir sayfa açtım, ağlamıyorum, spora başladım, diyete girdim, saçımı boyattım, artık x'i kafaya takmayacağım, y'ye odaklanacağım, bakımlı olacağım, kedi seveceğim, yoga yapacağım, şunu da beceririm, bunu da yaparım hahahaaayt süperim beeen!" moduna girmek.

hayır yani o ağlak halini görsen cidden aşamayacağı sorunlar içinde debeleniyor, çıkmazlara girmiş, boka batmış, kör kuyularda merdivensiz kalmış sanırsın. merdiven uzatmaya, moral vermeye, yanında olmaya çalışırsan boşuna enerji tüketmiş olursun. çünkü iki gün sonra kendiliğinden evrim geçirip laylaylom takılmaya başlayacak zaten o. hatta "tipsizim, yalnızım, loser'ım" diye yorgan altında zırım zırım ağladığını, nice yastıklar ıslattığını** söyleyen tipler üç vakte kadar evlenecek, seni beni tanımayacak, mutlu mesut honolulu'yu gezecek falan...

işte bunlar hep menstrual siklus yörüngesinde yaşayan, aklını mantığını kullanıp bundan sıyrılamayan piremsesler... kraliyet şaklabanı değilseniz moral vermeye çalışmanıza gerek yok.

not: işbu entry sol frame'de göze çarpan "pms döneminde ağlanan saçma şeyler" başlığını görünce aklıma geldi. #60492331
  • hemcinslerini yermeleri sanırım göze en çok çarpanlar arasındadır.
  • sabahın 07:50 sinde karga b.kunu yemeden, altı üstü "pabuç" hakkında- şaka gibi- kunduracı titizliğiyle muhabbet etmeleri. pabuçla kalsa iyi, her türlü kıyafet üzerine müthiş bir geyik-muhabbet potansiyelleri var. sabahın 7:50si diyorum abi, 10:30 u düşün bir de. 14:00 ü düşün. dakikada sarf ettikleri kelime sayısı saat be saat logaritmik artıyor.
  • sorduğunuz soruya cevap vermeden önce, en az yarım saat başka bir konudan giriş yapmaları, sonra da laf lafı açtı mantığıyla soruyu unutmaları.

mesela, örneğin, farz-ı misal:

+ ayakkabı mı aldın?
    -ay evet, sabah kuaföre gitmiştim, damlacan aradı yolda beni, hastaymış iki gündür yatıyormuş, onunla konuşurken yanlış yola girdim bir saat döndüm durdum....
    + ayakkabıya ne oldu? (iç ses)