şükela:  tümü | bugün
  • soldaki arabaya yanasmamak icin iyice saga yanasmak.
  • yalnizca kadinlar icin gecerli olmayip erkek suruculeri de kapsayacak sekilde "sadece kullandiklari arabayi sevk ve idare etmeleri". trafikte baska araclar, motosikletler, yayalar hatta hayvanlar oldugunu unutmalari.
  • araba kullanmak yazan yazarın faili meçhule karışacağı başlıktır.
  • erkeklerin yaptığı hatalarla aynı olan hatalardır.
  • aynaları kullanmamak. sadece önlerine bakıyor bir çoğu.

edit: çok sık gözlemlediğim bir hatadan bahsettim ama bu bir genelleme değil ve çok iyi araba kullanan bir çok kadın da gördüm. ayrıca trafikteki öküz hemcinslerimden daha çok severim kadın şoförleri(:
  • yaptıkları en büyük hata kurallara uymaktır dediğim hatalar silsilesi. evet bizim memlekette var böyle bir şey adam 60 la orta şeritten gider küfür yer, sarıda kalkmaz yeşilde kalkar küfür yer, sağa dönüşün yasak olduğu yerde ışığı bekler küfür yer. emniyet kemerini takar dalga geçilir. sinyal vererek şerit değiştirir, dalga geçilir.
    arkadaşlar bu kurallar her gün kaza yapmayın diye konulmuş kurallar değil. her gün emniyet kemeriniz takılı olmadığı için camdan fırlamazsınız. her gün sarıda geçtiniz diye kaza yapmazsınız. ömrünüzde belki hiç yapmazsınız. ama bu kurallar, ömrünüzde bir kere bile arabayla takla atarsanız, camdan fırlamayın diye konulmuş kurallardır. benim başıma gelmez düşüncesiyle cahilce yaşamak büyük cesaret.
    hadi kendiniz bunu problem etmiyorsunuz. bırakın bunun bilincindeki insanlar rahatça araba sürsün.
  • kavsak donuslerinde yanlis seridi takip etmek.
  • direksiyona yapışmak
  • arabayı uçurumdan aşağı yuvarlamak. evet yanlış duymadınız.
    arabayı drive'da bırakıp inince araba doğal olarak yokuş aşağı uçuyor. biz denedik, uçtu. siz denemeyin. :)