şükela:  tümü | bugün
 • hem kendi eşimde hem yakın çevremde bizzat gözlemlediğim tüyler ürpertici durum.

  bu iş artık öyle bir hal aldı ki, instagram olmasa ne bir yere yemeğe gitmekten, ne güzel bir kafede oturmaktan, ne bir yerler gezmekten zevk alacaklar.

  artık giyim kuşam, yeme-içme, gezip tozma gibi şeyler sadece instagram için yapılıyor. bir yere yemeğe gidildiğinde artık o yemeği soğumadan yemek imkansız hale geldi çünkü hatun kişi en az 7638683756 farklı açıdan fotoğrafını çekmeden rahat edemiyor.

  instagram kullanan bir hatun ile bir yere gittiğinizde sizin o gittiğiniz yerden keyif almanız olanaksız çünkü hatunun attığı her adımın videosunu, fotosunu, boomerang'ını çekmek zorunda olan bir fotoğrafçısınız siz.
 • ne yazık ki %100 doğru bir tespit.
  genellemede kadın yüzdesi tabii ki daha fazla ancak bunu toplumsal bir sorun olarak düşünmek gerekir.
  (bkz: sidik yarışı) insanlık tarihince vardı. şimdiki teknoloji ise bunu en kolay hale getiren bir unsur. öyle ki insanlara normalde yapmayacağı eylemleri bile yaptırabiliyor.
 • insanların instagram için yaşaması diye değiştirilmesi gereken önerme.

  özellikle yeni yetme evli kadınların ekseriyeti kocasını, çocuğunu instagrama malzeme olarak kullanmakta bir beis görmüyorlar. çok rezil bir hale doğru gidiyoruz.
 • ortalıkta görünmeyen insanların evlendikten sonra ınstagram hesabı açması ve sonrasında çocukla gelen aileyi büyütme çabalarını ınstagram üzerinde her an paylaşma çabası beni de çok rahatsız ediyor. bu birşeyleri birilerine kanıtlama çabası.

  kendilerini ve çevresindekileri kimi paylaşımlarla komik duruma da düşürebiliyorlar. sonra şu videodaki gibi yorumlar geliyor :)
 • kadını, erkeği farksızdır:

  (bkz: instagrama fotoğraf koymak için yaşayan insan)
 • kesinlikle katıldığım tespit.

  evlenen, nişanlanan kadınların çoğu sadece instagram için bu işlerin içine giriyor. kadınlar gerçekten anlaşılması zor varlıklar.
 • artık gerçekten bunaltan durum. geçen gün bir göl kenarına gittik. kız arkadaş grubum hemen göl manzarasında fotoğraf çekinmeye başladı.

  abi manyak mısınız?!?!??!?

  git önce bir göle bak. bir renklerine, içinde yüzen balıklara üstünde kayıkla gezen amcaya dikkat et!!!

  tek hücreli misin???? tabi gölle kalmayıp her adım başını da fotoğrafladıkları için gezi banada lanet getirttirdi.
 • instagram dışında siklenmedikleri içindir. gerçek hayatta ne bok olduğunu çevresindekiler zaten biliyor ama instagramda hem sevinsin gariban diye layk basan var hem de görmemiş abazalar var.

  kıçı kırık bi hatun 3-5 bin takipçiye ulaşınca kendini star falan zannediyor. sosyal medya dışında tatminsiz sidiklisin halbuki biz bilmiyor muyuz?
 • kapadokyaya giden bir kadın kökenli arkadaşım instagrama fotoğraf atmayacaksak ne anlamı var gitmenin diyerek işin özetini yapmıstır