şükela:  tümü | bugün
  • genlerinde vardır azizim kadınlar aşık olmazlar. evet çok sevebilirler lakin aşık olmazlar zira onlar için aşktan daha ileri olan şeyler bulunmaktadır.
    mesela para ve kariyer varsa bir erkekte kadının kalbinin sesi beyninin sesine yenik düşer. şöyle somutlamak gerekirse zengin hali vakti yerinde olan ve pek de yakışıklı olmayan zenginler listesini şöyle bir gözlerinizde canlandırın. yanındaki kadınları bi düşünün.

sonra da onları aynı fiziksel özelliklere sahip ama sıradan erkekler olarak düşünün. yanlarında gördüğünüz o bayanların hiçbiri aslında yanlarında olmayacaktır.

evet azizim belki sert bi söz olacaktır ama kadınlarda aşk=para maalesef.
  • yanlış önerme. kadınlar da aşık olur. lakin kadınlar erkeklerden çok daha çabuk unutur.

kadınların yaşama uyumları daha yüksektir. hayatta kalmak için yaratılmışlardır. öyle ki yaşamın ilk yıllarında bile belli olur bu beceri. erkekler yüzdeye vurulduğunda kadınlardan daha çok sayıda doğarlar. erkekler her yaşta kadınlardan daha çok oranda ölür.

''erkeklerin ölüm oranı kadınlardan 2 kat fazla…

tüik verilerine göre, 2007’de ölen 212 bin 731 kişinin 118 bin 59’u erkek, 64 bin 672’si kadın.''

http://www.kanal04.com.tr/…ysa-tam-bir-felaket.html
  • aşk denilen şeyin az yakanılan bir hastalık olması ve bulaşması noktasında cins ayrımı yapmamasından ötürü hatalı bir önermedir. kadınlar sever, saygı duyar, aşık oluyorsa sıçtı zaten. aynı şey erkek için de geçerlidir. aşk küçümsenecek bir şey değil.
  • öyle zengin bir adam yüzünden terk edilmiş bir yazarcık serzenişi değildir bu. naçizane tespitim. elbette katılıp katılmamakta serbestsiniz.
    demiyorum ki zaten kadınlar sevmez. çok yoğun sevgiler besleyebilirler evet. ama aşka gelince aşık olmazlar.
    geçmişten halk kültürümüzden örnek verecek olursak: aslı için yanan kerem, şirin için dağlar delen ferhat, leyla için çöllere düşen mecnun örnekleri var önümüzde lakin efsanevi şeyler olsa dahi niçin bi kadın kahramanın fedakarlığını konu edinen, aşk çırpınışlarını anlatan bi hikaye yoktur?

günümüzden örnekler verelim şimdi de konu yine edebiyat üzerine olsun. türümüz de şiir. kaç tane kadın şairden aşk şiiri biliyoruz dillerden dillere dolaşan. bi de bunun karşısında erkeklerin yazdığı efsanevileşen aşk şiirlerini düşünmek gerekir. örnek vererek sizi sınırlamayacağım. buna gerek de yok zaten.

belki yaratılış özellikleridir bilemem ne bileyim daha çok sevilmek üzerine kurulmuş bir düzendir onlarınkisi. zaten beğenilmek, hoşa gitmek her kadının vazgeçemeyeceği şeylerdir. ama yine diyorum ki konu aşka gelirse kadınlar bu konuda yaya kalır.
  • barbara hutton bu tezi yalanlar kadın 750 milyon doları aşık olduğu adamlara yedirmiş bir örnektir.
  • erkeklerdeki ölüm oranının yüksekliği -konumuzla pek alakalı olmamakla birlikte- yaşam koşullarıdır. yıpranma payı yadsınamaz bir gerçekliktir. zaten ortalama yaşam süresine de bakarsak kadınların daha fazla yaşadığı görülecektir. bu da erkeklerin iş hayatındaki yıpranmalarından kaynaklanmaktadır.
  • kadınların aşık olduğunda erkekler gibi şiir yazacakları, cam önünde seranat yapacakları varsayımından hareket eden yanılgıdır. (bkz: kadının aşık olduğunda yaptıkları)
  • çok aşık kadın gördüm lakin (maalesef) hiç aşık olmadım. yalnız şöyle de bir durum var : erkek aşık olduğunu dağlara taşlara haykırır; adam denir, vay be denir, yürü be koçum denir. kadın aşık olduğunu belli eder; kaşar denir, hafif denir, yollu denir, gurursuz onursuz denir, denir de denir. yani (genelleme yapıyorum kaçılın) biz kadınlar için -hele ki güçlü/namuslu/aile kızı geçinen kadınlar/kızlar için aşık olmak/olduğunu ilan etmek utanılacak bir durumdur.
    tasvip etmiyorum ama maalesef durum böyle.
  • aşık olduğu adamlara ne komik. oysa aşk insanın başına bir kere, nadiren iki kere gelir. kadınlar şundan emin olmalıyız ki sevildiğini anladığı vakit --buna sahtekarların yalancıktan oynadığı aşık rolleri de katılabilir- birçok fedakarlıkta bulunabilirler. insanın doğasında da bu vardır zaten güvendiği insanlara cömert davranmak. insanlara parasını vermek ne zamandan beri aşk olmuştur merak etmekteyim. fedakarlıktır hem de büyük fedakarlık.

belki baştan demeliydim bilmiyorum ama onu diyince de söylediklerimin bir anlamı kalmayabilirdi. ama yine de söylemeliyim. elbette bu söylenenler gelmiş geçmiş bütün insanlık içinde hiç aşık olmayan kadın yoktur anlamına gelmez. ama genelleme yapmama da engel değildir o nadir çıkan aşık kadınlar.