şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: çikolata)
  • kadınların aşk acısını atlatabilmelerini sağlayacak çok çeşitli nedenler bulabilmesinden kaynaklanan durumdur. bu nedenler neler mi? :
    1) çikolata yemek
    2) kuaföre gitmek
    3) alışveriş yapmak
    4) yemek yapmak
    5) onu dinleyecek bir sürü arkadaşının olması
    6) etrafında onunla aşk yaşayacak bir sürü erkeğin var olduğunu bilmesi
    7) aşk acısı yaşatan erkeğin köpek gibi pişman olacağını bilmesi
    ...

erkek için aşk acısını unutmanın yolları :
    1) içmek
    2) ? yok bitti bu kadar..
  • (bkz: sen öyle san)
  • kadin ayriliktan sonra herhangi bir erkegi arayip "sevgilimden ayrildim cok moralim bozuk. yalniz kalmak istemiyorum. bu gece bende kalir misin?" dese reddedilme ihtimali cok dusuktur.

ayni soruyu sevgilisinden ayrilan bir erkek, bir kiza sorsun bakalim. ne sapikligi kalir ne tecavuzculugu. daha da kotusu bu davet kizlar arasinda aninda yayilacagi icin bir daha o erkegin yuzune bile bakilmaz.

sonuc olarak bir erkek sevgilisinden ayrilinca yalnizdir, ama kadin, kendi istemedigi surece asla yalniz degildir. bu yuzden kadinin atlatmasi daha kolaydir.

not: iki cinsin de asik oldugunu varsayiyoruz tabiki.
  • "genelde" kadınların aşk acısını dibine kadar yaşaması durumundan kaynaklanır. herşey zamanında yaşanır ve biter.
    evet acı çekmekten korkmayın. çekmediğiniz acının bir şarkı, bir ses, bir koku duyduğunuzda aniden saçma sapan bir yerde hortlamasından korkun.
  • kadınların erkeklerden daha duygusal oldugu zannedilse de tersinin dogru olmasından kaynaklanan durum.
    aslında erkekler daha hem de cok daha duygusaldır. ancak belli etmezler işte kritik nokta budur.
    erkekler duygularını hele de zayıflık olarak gördükleri duygusallıklarını asla belli etmezler. o yuzden de duygusuz zannedilirler.

erkekler ask acısını dibine kadar yasarken kadınlar ask acısı degil, "eyvah acıkta kaldım, diger kızların sevgilisi var benim yok" üzüntüsüne kapılırlar yanlızca.
  • görünüşte öyledir. içinde açılan yaraların kapanması bazen yıllar sürebilir.
  • böyle bir şey yoktur efendim. olay sadece kadın ve erkek arasındaki tepkime süresi farkından kaynaklanmaktadır. kadınlar olayı hemen kavrayarak üzülür, kahrolur, iyileşir ve yola devam ederler. bu esnada erkek kişisi henüz hiç bir şeyin idrakinde değildir. bir süre özgürlüğün verdiği mutlluğu yaşayarak elinde balonlarla çimenlerde koşar. ancak bir süre sonra(erkeğine göre 2 hafta ila 6 ay arasında değişir bu süre) yavaş yavaş bu sanal özgürlük duygusunun ayrılıktan ve kaybedişten kaynaklandığının ayırdına varmaya başlar. o esnada ise hanım kızlar çoktan acıyı yaşamış, gömmüş, üzerine yeni bir hayat inşa etmiştir bile e dolayısıyla da aradan 6 ay geçtikten sonra karşılarında ağlayan sızlayan adamlar gördüklerinde tepki veremeyebilir ve neler olduğunu anlayamayabilirler.