şükela:  tümü | bugün
 • çok iyi tiyatrocu, oyuncu olmalarından kaynaklanır. eğer böyle bir yetenekleri olmasaydı çoktan kendilerine çeki düzen verme yolunu seçmiş olurlardı. bu muhteşem yetenek kadınları daha yüzyıllar boyunca idare eder. hem o timsah göz yaşlarının cazibesine kapılmayacak erkek mi var.

  (bkz: kadınların eleştirilemez olması)
 • kadınların cinselliği, doğurganlığı, doğumu nasıl yapacağı, hatta yapıp yapmayacağı, ahlağı, namusu, giyinmesi, soyunması, örtünmesi, açılması, geçmişi, geleceği, evliliği, bekarlığı, sosyal hayatı, ne zaman nerede dolaşabileceği, kime nasıl konuşabileceği...

  konularında fetva veren ve kadın olmayan haddini bilmezlerin ortadan kalktığı gün bitecektir.
 • oha dedirtmiş mağduriyettir.

  bir sırf şu sözlükte bile türk kızı başlığı altında yazılan entrylere bakıyorum sonra da kadının eleştirilemez olması başlığına...
 • varolan mağduriyettir. kadınların orta çağ'da düştükleri mağduriyet bile tüm zamanlara yetecek niteliktedir.
  (bkz: cadı)
 • her gun sol framede en az bes baslik goruyorum kadini asagilayan, kucuk dusuren, dalga gecen.. ya da cinayet, tecavuz vs.. hic mi vicdaniniz yok sizin hala magduriyeti oynamakla sucluyorsunuz. ne diyelim ki ne ile anlatalim ki, daha bu sabah takip edildim laf yedim ara sokaklardan birinde, ama bu zaten dogal bi durum degil mi? ne var taciz ediyorsa, ne var her gun bir cinayet bir tecavuz haberi okuyorsak.. ne var sirf kadin oldugumuz icin asagilaniyorsak. ustelik bunu en asagilikca yapan sirf o an egosu tatmin olsun vicdani rahatlasin diye 'ay bu insanlar yobaz, kadinlara ne iskenceler ediyorlar, cikcik' diyen en samimiyetsiz duygularin insani, nedense toz kondurmaz kendine.isine gelmeyen durumlarda hatirlar erkek oldugunu, aslinda karsisindaki insandan ustun oldugunu dusundugunu farkeder birden, ve o el kalkar kadina... kari gibi erkek diye asagilar karsisindakini, yada erkek gibi hatun valla diye over baska bir begendigini. cunku butun asagilik ozellikleri kadina atfetmistir. ustun ozellikleri ise erkege.. soylenecek anlatilacak cok sey var ama biliyorum ki su anda bir cogunuzun kaslari kalkti yukari ve yaftaladiniz beni anlamini bile bilmeden 'feminist' bu diye..ha kastettigim insanlar sadece erkekler degil yanlis anlasilmasin. kadina en buyuk zarari gene kadin veriyor bunu da biliyorum.. lutfen dikkat edelim artik ellerimizi vicdanlarimiza koyalim, anneler ozellikle size soyluyorum.. sonra gelip zirvaliyo cocuklarimiz boyle suursuzca bitmek bilmeyen magduriyet diye!
  tanim: kadinlar hakkinda bitmek bilmeyen asagilamalardan biri.
 • genel anlamda kadınların zayıflıkları toplumda zaten bir mağduriyettir. kadınların korunması tarihin ilk zamanlarından beri süregelen bir durum.ancak sanayi devrimi sonrası oluşan ve kapitalizme son derece güzel hizmet eden feminizm akımı kadının aslında toplumda gayet güçlü biz erkeklerin ise hiç de güçlü olmadığımızı ortaya koydu.
  o kadar buluş yapan, siyaset yapan, yeni yerler fetheden erkek bir güzel kadını görünce yelkenleri suya salıyordu.bazen para pul hiç bir anlam ifade etmiyor birini kandırmak için ancak güzel bir kadının bir gülücüğü o çok sert erkekleri bile dize getiriyordu.o halde nerede güç? erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz evet ama kaç tane kadın egemen toplum var dünyada? eskimolar'da bildiğim kadarıyla kadın egemen toplum var.peki ya başka? tarihte amazon kadınlarını saymazsak hiç yok? kadınların mağduriyeti bitmeyecektir, ve istekleri de bitmeyecektir.erkekler ise bunu karşılamakla yükümlüdür!çünkü erkekler kadınlar olmadan bu dünyada bir hiç! tüm dünya malı elinizde olsa bile kadınsız bir erkek kendini bir hiç olarak görecektir.o yüzden ayağınızı denk alın! korkun kadınlardan.
 • en birinci mağdur senin anandır. senin gibi vicdansız bir evlada sahip. yazıık.
  neden kadın cinayetleri kadar erkek cinayetleri yok? neden tecavüz bu kadar normalleşiyor? neden okuyan kız çocuğu sayısı günümüzde bile bu kadar az? neden hala başlık parası var ? neden küçük yaşta zorla evlendirilen kızlar bu kadar çokken, küçük yaşta evlenen erkek sayısı ona oranla çok çook daha az?
  bu soruların cevabını kendine bir ver. verdikten sonra cevabın hala onların usta oyuncu oldukları ve sahte bi mağdurriyet içinde olduklarıysa sana yapılacak bir şey yok.

  (bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
 • "huff şunların hepsini bi güzel eve kapatsak da kurtulsak" mağduriyeti.