şükela:  tümü | bugün
 • bir gerçek. tabi ki tüm kadınları kapsamıyor bu(özellikle belli bir yaşa gelen kadınları), ama gençlik çağında olan veya iş hayatıyla çok bir alakası olmayan tüm kadınların boş yaşadığı su götürmez bi gerçek. şimdi kimse “vay efendim şöyle de böyle, feminizm kardeşim kadın hakları vs.” dırdırlamasın. burda anti-feminist bir yaklaşım sergilemiyorum. ama kusura bakmayın sevgili kadın kardeşlerim, büyük çoğunluğunuz boşsunuz.

  şimdi şu konuda anlaşalım, yeni nesil kızlarımızın büyük çoğunluğu herhangi bir gelecek kaygısı taşımıyor. taşıyanlar da sadece inek gibi ders çalışan tipler. starbucks’ta kahvenizi yudumlarken ayşe’nin emreyle nasıl seviştiğini 5 saat konuşursunuz, ama konu daha ciddi ve güncel meselelere gelince kenara çekilip instagramda kaybolursunuz. siyaset yok, bilim yok, spor sadece squat bilgisinden ibaret, mesleki bir bilgi ve girişim yok, ilerde ne yapacağınıza dair bir fikriniz bile yok. varsa yoksa dedikodu, varsa yoksa goygoy. karşınızdakine bir şeyler katmayı geç, onu da dibe çekiyorsunuz. sosyal medya için yaşar olmuşsunuz.

  belli bir yaşa gelmiş kadınlarımız hayat konusunda tecrübeli ve teknolojiden biraz uzak, haliyle aptalca yaşama modasına ayak uydurmuyorlar fakat yeni nesil kadınlarımıza aynısını söyleyemeyeceğim. tamam bomboş yaşayan it kopuk erkekler de var haklısınız, ama sizin yanınızda sayıca çok az. kabul edelim, boş yaşıyorsunuz, bomboşsunuz.

  bi de dünyanın en aptalca meselelerini kafaya takıp beraber olduğu insanı canından bezdirmek de sizin marifetleriniz aranızda. cv’leriniz mükemmel gerçekten.
 • başlık çok iddialı olmuş.
  kısm-i azamisi (bkz: cogunluk)denseydi pek sorun olmazdı.
 • biri özet geçebilir mi gözlerim bozuk. boş beleş bir genelleme.

  edit: evet eti gong beni galiba kabız yaptı. bende belki bir kaç kişiye faydam dokunur diye yazdım. ikincisi ben boş beleş ayar verilecek bir yazar bile olsam bu senin düşüncenin yanlış olduğunu değiştirmez. neymiş efendim şimdiki kızlar instagramda takiliyormus, starbucksta takiliyormuş. fabrikalarda, tarlalarda, köylerde çalışan mücadele veren kadınlar, kızlar senin ilgini çekiyormu. hemen yapistiriyorsun kezban etiketini kucumsuyorsun. kızlara, kadınlara köpek çekip mendil gibi kenara atanlar çok donanımlı. yansın geceler pelinsu eceler tarzında hatunlar sana vermiyor diye bu tripler. bak bir erkeğin mutlu olması ille de bir kadına bağlı değil. sen önce kendini tanı sev. kendine saygı duy. o zaman belki bir kadında seni anlar. boş beleş bir yazarın entry'sini okuduğunuz için teşekkürler.
 • fiziksel olarak doğru olandır.
  bu yüzden erkekler olarak içlerini doldurmuyor muyuz ehe ehe.

  edit: cem yılmaz yapsa şu espriyi gülersiniz ama inceee diyerek.
  mesaj kutumu boş bırakınız lütfen.
 • bir canlıya, üstelik bir canlıyı doğuran canlıya, sırf onun egosuna göre davranmıyorlar diye, sırf onunla alakadar değiller diye boş varlıklar genellemesi yapabilmek, hangi eğitimin ve hangi kültürün haddine olabilir ki?

  üstelik tüm beyinlerin, kendi ukala beyni gibi düşünmeye başlarsa boş olmayacagı kanısına kendini şartlamış bu kişiyi de bir kadın dünyaya getirmişse..
 • bu sözlüğün incel kaynadığını gösteren başlık
 • annesinden yola çıkarak genelleme yapan bir kişinin beyanı.

  kim bilir ne kadar boş ki senin gibi evladı olmuş.
 • meriçler ve feministler için olta niteliğinde olan beyanat. sabah uyandığınızda bakarsanız eğer bütün meriçlerin ve feministlerin hakaretleriyle dolmuş olacak başlık.
 • malesef haklı serzeniş. lakin başlık fazla iddialı ve offensive.