şükela:  tümü | bugün
 • kadınların ayakkabı takıntısının bir uzantısıdır.ama sadece bununla bitmez.önce ayakkabıya uygun bir çanta alınır.sonra bunlara uygun bir mont veya manto ,onun içine giyebileceği bir gömlek,bluz veya tshirt,onun altına uyumlu olan bir etek,kot pantolon veya veya kumaş pantolon.tercih etek ise onun altına uyumlu bir kilotlu çorap veya çorap ve jartiyer, tercih pantolon ile uyumlu bir veya bir kaç kemer, bütün bunlara uyumlu yeni makyaj malzemeleri,teknoloji desteği için de yeni model bir cep telefonu alınır. e bütün bunlar alındıktan sonra eski sevgiliyle veya eski kocayla idare etme ihtimali var mıdır? yoktur tabii ki. çünki eskilerde bunları yenileyecek para kalmamıştır.bunlara uyumlu ve bunlar eskidiğinde yenileyebilecek niteliğe sahip**** bir yeni sevgili veya yeni koca da bulunduktan sonra, taşınmaz malların yenilenmesine geçilir.
 • bir kadın olarak akıl sır erdimediğim.anlam veremediğim.ancak her beğendiğim çantayı almadan edemediğime göre bendede var olan;büyük ihtimalle yaradılıştan kaynaklı bir hadise.
 • sadece olur olmaz canta satin almakla degil ayni zamanda hicbir yere cantasiz gidememe hali olarak da incelenebilecek takinti. oyle ki bu cantalarin icinde bin tane sey vardir ama o anda gerekli olan sey asla yoktur. yine de golge gibi yaninda tasimak adettendir.
 • canta, ayakkabi uyumu saglanabilsin diye takini haline gelen tutku.
 • çanta kullanışlı bir şeydir. dahası, üst başla uyumlu olsun diye birden fazla çanta edinmek de garip bir şey değildir. bana garip gelen şey dönem dönem moda olan çantaları satın alma saplantısıdır, üzerinde 500 tane vakko armasından başka hiçbir şey olmayan çanta, çuvala benzeyen ve üstünde lacoste amblemi olan çanta, 2 mikron boyunda ve 5 dakika uğraşılarak koltuk altına monte edilen çanta gibi. belki bunların da bir hadisesi vardır da olayın içinde olmadığımdan anlayamıyorumdur o da olabilir tabi.
 • dünyadaki en saçma takıntılardan biridir ve kadınlar bunu sadece ve sadece hemcinsleri arasında statü kazanmak için yapmaktadırlar. özellikle pahalı çanta takıntılı hatunlardan bahsediyoruz tabii ki; yoksa 50-100 tl'ye ihtiyacını karşılamak için çanta satın alanlara sözümüz yok.

  mesela ben bir tane erkek tanımam ki bir kadının çantası vakko diye ona aşık olsun, çantasına bakarak o kadın hakkında bir yorum yapsın. erkek dediğin kadının gözüne bakar, yüzüne bakar. tamam lan tamam, götüne bakar, memelerine bakar. gel gör ki kadınların birbirlerinin çantaları hakkında "ayy, canım ne kadar güzeeel, kaça aldın?" şeklinde kıskançlıkla birbirlerine sorduklarına defalarca şahit olmuşumdur. işte kadınlar bu yüzden takıntılıdır, özellikle de pahalı çanta satın almak istemek konusunda.

  ha unutmadan; vay, vay, vay...çantaya bak!
  yerseniz...
 • alain de botton'un libido'ya bağladığı durumdur. libidonun yarattığı yaşam enerjisi çeşitli "nesne"lere yönlendirilir. bu bir insan da olabilir, kurum da, alışveriş ögesi de.

  (bkz: romantik hareket)
  (bkz: nesne ilişkileri kuramı)
 • bir baktım, fotoğraflarımın yüzde 90ında 4 yıl önce aldığım çantam var. denizde, düğünde, derste, barda, kokteylde, işte, evde.. her yerde.. yüzeyi biraz yıprandı ama hala kullanıyorum. yeni bir çanta almak için tek motivasyonum onun daha fazla yıpranmaması. yani yenisini kullanıp bunu biraz dinlendirir ömrünü uzatırım diye düşünüyorum. aynı rahatlığı sağlayanını bulursam emekli edicem. takıntı bende böyle.

  not: bundan önceki çantalara böyle bağlanmamıştım.
 • yıllardır hayatımın çantasını arıyorum. hayallerime göre gördüğümde "işte budur" diyeceğim. tamamen beni ifade eden bir tasarım olacak. deri de olacak evet. o kadar güzel olacak ki çevremdeki tüm kadınlar beğenecek. çünkü çevremdeki kadınlar beğenince ben daha çok inanacağım çantamın güzel olduğuna. çok seveceğim, benimle bütünleşecek, başka çanta kullanmaz olacağım.

  yıllardır çanta alıyorum, her birini bu hayalle alıyorum ama aslında aradığım çanta olmadıklarını biliyorum. her yeni aldığım çantada diğer eski çantalarımı kullanmayı bırakıp yeniye yoğunlaşsam da bu aldığım çantanın özel olduğunu değil eski çantalarımdan sıkıldığımı gösteriyor. böyle anlatınca bi dolap dolusu çantam var gibi oldu asdfkf. değil ama öyle. az, öz ama güzel çantalarım var allah için. yine de aradığımı bulamıyorum yahu bulamıyorum.

  kadınların çanta takıntısı gözlemleyebildiğim kadarıyla her kadında farklı şekillerde öne çıkıyor ama mutlaka var. benimki de bu işte. "hayatımın çantası". bulacağım inşalllah, dur bakalım.
 • yemin ederim hiç anlamıyorum neden o çanta taşınır, neden bir çanta olmazsa olmazdır, en saçma örneği şudur. kadın nudist, üzerinde hiç bir şey yok ama o çanta var, neden lan?

  (bkz: otobüse ve metroya çıplak binen kadın)