şükela:  tümü | bugün
  • yıl 2020 hala sokakta elinde çiçekle gezen zavallıları görüyorum ve acıyorum. masum çiçekleri kopartıp, gereksiz fiyatlara satanlar mı dersin, 100-200 hatta daha fazla miktarları bayılıp bu çiçekleri sevgilisine götürmeye çalışanlar mı dersin... devir değişti arkadaşlar çok eski çağlarda bile insanlar sevdikleri insanlara manevi değeri daha yüksek hediyeler alıyordu. şimdiki devirde ise sevgililer gününde metrobüs üst geçitlerinde, sokakların her bir köşesinde türemiş olan çiçek satanlardan çiçek alıp sevdiklerine hediye diye alıyorlar.
  • iki gün sonra kuruyup solan, yapraklarını döken çiçeklere yazık.
    onun adına ağaç dik, dünyada dikili ağacı olsun.
  • gül sadece gösteriştir. tabii 17-22 yaş arasında değilse sevgiliniz böyle düşünür, diğer yaş grupları ama verilen bir demet veya tek gülün öyle aman aman bir sevgi gösterisi olmayacağına inanır.
    sevgilinize illa çiçek alacaksanız menekşe alın, papatya alın saksıda. senelerce baksın ona, yetiştirsin. bonzai alın mesela (minyatür ağaç olanı, uyuşturucu almayın durduk yere) yıllarca onunla beraber kalır. 2 günde solacak bir çiçeğe hele ki 14 şubat gibi fiyatların kat be kat arttığı günde para vermeyin.
  • çiçek sevmiyorum diyen kadınlar başta olmak üzere hepsi çiçek sever.
    bunun istisnası filan yok.

bir kadını en cok mutlu eden eylemlerden biri de topluluk içinde çiçek almasıdır mesela.

30'luk abiniz bildirdi.
  • çiçeği verenden hoşlanmıyor oluşumuz olarak değiştirilebilir.

bendeniz çiçeğin toprakta oluşunu seviyorum. yani çiçek dikip onları sulamak olsun budamak olsun, toprak değiştirmek gibi işler.

uzmanlık alanım menekşe
    (bkz: menekşe)
    ekimi kolay çoğaltılması olay ve rengarenk. böyle bunların olduğu bir bahçede menekşelerime sarılarak uyuyabilirim.

çiçekte en sevdiğim şey yerde olanı dağılmayan ve renkli olanıdır. ağaçta yahut bir sarmaşık üzerinde olanlar itici geliyor.
    örneğin gül . fazla dağınık ve ağaçta.işim olmaz.
    sümbül ve lale de hakeza öyle.
  • ya kim uydurdu bunu arkadaşlar? kaç kere elinizde çiçekle kapımıza dayandınız da surat astık? başlığı değiştirelim
    (bkz:erkeklerin kadınlar çiçek sevmiyor diyerek ayak yapmaları )
  • koparılan çiçekleri sevmiyoruz evet. saksıda getirdiniz de biz mi sevinmedik?
  • hiçbir anlamı yok çünkü. bir de üstüne bikaç gün sonra ölüyor. hatırası bile kalmıyor
  • kadınlar çiçekten hala hoşlanıyor ama instagram vb platformlar kadınların hoşlandıklarını sandıkları şeyin skalasını değiştirdi biraz. öyle kıro falan dediklerine bakmayın gidip vinçle gül dökün kafasından ona da bayılır çünkü sosyal medya öyle emretmiştir.
  • 10 gün sonra çöpe atacağım çiçeğe bu kadar para verilmesi beni bile üzüyor ama şimdi bunu itiraf edersem değil çiçek kıvırcık bile almayacağını bildiğimden saksı çiçeklerine yönlendirmeye çalışıyorum.