*

şükela:  tümü | bugün
  • kadınlara göre,

sadece ve sadece, duygusal erkeklerin, zayıf erkekler olduğu düşüncesinden kaynaklanır.

çünkü onlara göre,

"erkek dediğin adam güçlü olur",

"erkek dediğin adam karı gibi ağlamaz"

yukardaki cümlelerden görüleceği üzere, eğer duygusalsanız, hele bir de bir kadının gözü önünde ağlamak gibi bir gaflete düşerseniz, "süen ne biçüm erkeksün" şeklinde, erkekliğinize laf söylecek kadar cesaret bulur bunlar.
  • olsa olsa aynı anda iki şahsın duygusallığını bünyeleri kaldırmadığı içindir. kendisi ağlak, karşısındaki ağlak nereye kadar?
  • erkeklerin buyuk yanilgiya dustugunu gozler onune seren yanlis dusunce. erkek adam aglar cunku insandir o da. hayvan olanlari da var tabi ama kadinlar genelde onlardan pek haz etmiyolar... bir erkegin aglayabilmesi duygusal olmasi romantik olmasi kilibik oldugu kendi kendine kararlar alamadigi ana kuzusu oldugu anlamina gelmiyo. ne erkekler gordum anasinin sozunden bir gun cikmayan, sinavda 90 aldim diye aglayan, kiz arkadasinin yaninda bir anda kabadayi kesilen....gecin bunlari efendim yemezler
  • duygusal erkek hezeyanı.
  • türkiye'de pek görülmüş şey değildir.
    duygusallık sadece ota boka sümüklü sümüklü ağlamak veya mum ışığnda yemek yiyip aşk filmi seyretmeye bayılmak vs. değildir,
    bok varmış gibi her halta hönkürmek, kızmak, ev ahalisi başta olmak üzere çevrede küçük çaplı terör estirmek de duygusallıktır.
    herif duygularına hakim olamıyor, mantığını, vicdanını, muhakemesini kullanamıyor/işletemiyor demektir.

türkiye'de erkek ne kadar duygusalsa o kadar erkek sayılır ama onun adı duygusallık değil, başka şeydir.
    misal maçoluk, kazmalık, özgüven eksikliği vs.dir fakat bilerek kavram karmaşası yaratılarak bunlar duygusallığın uzantıları değil de erkekliğin sübut ermesiymiş gibi sunulmuştur ve herkes de buna inanmış kafa sallamaktadır habire.

misal küçük bebeler anneleri başkasının çoğcuğunu sevince nasıl kıskanır,
    öyle kıskanıyor karısını,
    duygularını mantığıyla dengeleyemiyor,
    yapış yapış ağlaklıkla şiddet gösterilerinin her türünün aynı derecede duygusallık eseri olduğunu vurgulamak lazım artık.
    lan ilkokul çoğcuğu gibi sürekli önüne yemek konulmasını,
    donunun yıkanmasını, sırtının keselenmesini beklemenin nesi erkeklik!
    düpedüz duygusallık!
    anne şefkati arıyor kıllı sakallı herif.
    emzik ver ağzına da sussun..
  • garip ama tam anlamıyla kocaman bir gerçek.
  • erkeklerin "efendi" adamla "ezik" adamı birbirine karıştırması ve "ben cok efendiyim ama sen o adamı istiyorsun o pic" moduna girmesi gibi yine yanlis anladıkları ve yorumladıkları bir durumdur.
    kizlar duygusal erkekleri halden anlayan erkekleri sever cunku karşısındaki de insandır. ama ben duygusalim deyip sürekli dram tadında bir hayat yasarsan, olduk olmadık her olaya gözlerini doldurursan evet sen nasıl boyle kızdan nefret ediyorsan kadınlar da nefret eder.
    bu sefer de bayık olmakla duygusal olmayı karıştırıyorsunuz gibi geldi bana?
  • sevselerdi sairler bu kadar huzunlu siiirler yazmazdi diye açıklanabilir gercek.
  • bir şey de beğenin be kardeşim...

bir şey de sevin be!

kadınlar bla bla erkeği sevmez

...

tamam galler prensi değiliz
    bulunmaz hint kumaşı da...

ama sizde pamuk prenses değilsiniz...

bokunu çıkartmayın
  • (bkz: yalan)