şükela:  tümü | bugün
  • tuhaf bir durum. bakıyorum ekonomik krizle ilgili başlıklara, zamlarla ilgili başlıklara yazanların yüzde 90'ı erkek. dışarı çıkıyorum, kız arkadaşların pek umurunda değilmiş gibi hissediyorum. sanki aynı ülkede yaşamıyormuşuz, giren zamlar sadece erkeklere giriyormuş gibi geliyor. hepimiz aynı gemideyiz alooo:)

edit: ulan bir tespit yaptık, ne kadın düşmanlığımız kaldı ne cinsiyetçiliğimiz. 2 bin küsur entrym var hiç daha önce böyle iftiraya, çamur atmaya maruz kalmamıştım. hadi genelleme yaptın de, eleştir başımın üstüne ama resmen hakaret eden var. ben kendi çevremde bunu gözlemlemişimdir yazdım. sen kadın olarak ekonominin kötü gidişatından haklı olarak endişeleniyorsundur yazarsın ya da tespiti beğenmezsin eksi oy verirsin de hakaret niye? dalga geçiyor burnunla mı kokladın diye amk beyinsizinin biri! öbürü "son polonsolorlo tokoloyoson o yozdon boylo yozoyoson" diyor, başka biri gerizekalı diyor. bir de mesajdan hakaret edenler var:) erkek ha mesaj atıp hakaret edenler. ulan binlerce yazar var sözlükte, ben insanların yazacaklarına karışamam ki! adam böyle bir başlığı fırsat bilip kadınları kötülüyorsa git ona çemkir amk salağı bana niye çamur atıyosun?!

kadınlar tüm kötülüklerin anasıdır zihniyetinde adamlar var sözlükte, bunlara karşı çıkınca meriç oluyosun, kadınlarla ilgili bir tespitte bulunup bir şeyler yazsan cinsiyetçi, kadın düşmanı oluyosun. kaçış yok, illa ki birileri yakalıyor. e madem birileri bana sırf tespitte bulundum diye hakaret ediyor, aklınca dalga geçiyor ben de bunu yapanlara diyorum ki; siz orospu evladısınız, kevaşesiniz! hah al şimdi meriçlik yap, beni kadın düşmanlığıyla suçla, bana gerizekalı de, aklınca dalga geç!
  • kadinlarin hayatinda destek olacak bir erkek hep vardir babasi, dayisi, sevgilisi, kocasi vs. ama erkek yapayalnizdir
  • erkek olduklarını anlamak için ekranı koklamak yetiyor sanırım. kaldı ki sözlüğe göre tüm kadınları etiketlemek nasıl bir mantık ?

saçma sapan bir düşünce.
  • tasarruf dürtüleri körelmiş olduğundandır.

önlem lafını duymak istemediklerindendir.

tasarruf deyince ayy çıok cimrisiağn ayy çıook elisıkısıaağnn nidalarını duyabilirsiniz.

gezecekler, yedikleri önünde yemedikleri arkalarında olacak. son modayı takip edip birbirleri ile kıyafet yarıştıracaklar. aaa lütfen yani.

sanki kurtuluş savaşı'ndan çıkan büyükanneleri değildi.

sözüm aklı başında, bilinçli kızlarımızdan dışarı. sonuçta akıllı aklını belli yüksek yüzdede kullanabiliyor.
  • doğru tesbittir, işyerinde bakıyorum hep bi tatil planları, gelen giden kargolar, öğle yemeğinde nereye gidelimler..
    üstteki yazar demiş, kendilerine destek olacak birileri var demekki.
    biz işsiz mi kalacağız, bu sene nasıl geçecek derken onlar farklı bir uzayda.
  • karşı çıkan çok olacaktır ama haklı tespit.

türkiye'de ekonomik sorumluluk erkeğe yüklendiğinden kaynaklı durum.
  • şayet kadın olsam ben de asla umursazdım ne umursayacağım. düğün yap cebinden para çıkmasın, eşya al cebinden para çıkmasın, balayı desen erkeğe kilitle, evi erkeğe kilitle, faturaları erkek ödesin, alışverişi erkeğe kilitle... oh ne güzel hayat.

tüm bunlar yetmezmiş gibi karıyı boşamak istiyorum dersen de senden nafaka alırlar, oradan da bir darbe. bu hayata kadın gelmek lazımmış valla. neyseki bekarım da bu rezilliklerle uğraşmıyorum.
  • bütün dünya ülkelerinde geçerli olan bir durumdur.

dünyada bu zamana kadar yaşanan krizlerin hemen hemen hepsinde krize en çok dayanan, krizden en az etkilenen sektörlerin başında kozmetik sektörü gelir.hatta almanya'da kozmetik ürünleri en çok ikinci dünya savaşı döneminde tüketilmiştir.o yüzden bırakın ekonomik krizi, savaşların bile bu sektörü yıkmaya gücü yetmemiştir.peki neden özellikle kozmetik sektörü?

çünkü ülkenin siyasal olarak durumu ne olursa olsun, bir kadın ojesi bittiği zaman sağı-solu siklemez, o tırnağı boyar.

edit : feministler vurmadan söyleyip kaçayım hemen ;

iyi ki de boyar. barut kokacağina sokaklar, her yer oje koksun rengarenk oh mis.
  • belki 2 sene öncesinden tüm yatırımını dövize çevirmiş şu an sadece her gün değişen kurla beraber kaç param oldu diye gizliden hesap yapıyordur