şükela:  tümü | bugün
  • herkes klişe cevaplar yazmaya gelmiş. halbuki çoğu kadın en çok ağzına para harcar. yemeğine, sigarasına, alkole vs... bunun dışında çoğunun birinci gider kalemi kiradır. kimse çantayla hayatta kalmıyor. 2021de hala kadınlara insan dışı varlık muamelesi yapmak da ne bileyim...
  • ulan çevrenizde ne boş örnekler var ki, tek sandığınız ayakkabı/çanta/kozmetik/giyimden ötesini bilmiyorsunuz. size göre bir kadın sadece giyinir, makyajını yapardan mı ibaret, kafanızda bu şekilde mi yer etmişler?

elbette ihtiyacına göre alışverişini yapacak, çıplak gezmiyor kimse, bakımını da eksik etmeyecek. ama bu bütün gelirini oraya gömdüğü anlamına gelmiyor.

sandığınız gibi her kadın o kadar sığ değil. seyahat etmeye, yeni tatlar denemeye, gezilere, konserlere, yardım bağışı yapmaya, sevdiği insanlara/ailesine mutlu olacakları jestler yapmaya, sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmelerine ayrılan bütçeler olabiliyor.

şahsen şu son bir kaç yıldır yardıma muhtaç hayvanlara harcadığım paranın haddi hesabı yok, ama karşılığında hiç bir çanta, ayakkabı bana o manevi doyumu veremez.

edit: sabahtan beri şu entry için almadığım mesaj kalmadı, buradan toplu bir cevap olsun.

okuduğunuzu algılayamamakla beraber önyargınız hiç çekilmiyor arkadaşlar. bu entry ne övünme, ne "boş duyar", ne de menfaat içerir. yallah başka kapıya! çünkü benim önceliklerim sizin önyargılarınızdan daha kıymetli.
  • kedi maması.
    ömrümü yedi şu an bir de antialerjik alıyoruz. etin kilosu daha ucuz yemin ederim.
  • ped. kaldırın artık şu vergileri!
  • arabam.
    kaskosu, sigortası, yakıtı, servisi, lastiği, pasta cilası, yıkaması vs. derken en çok arabaya harcıyormuşum gibi geliyor.
  • şahsım adına bu kitaptır. sıklıkla, kargoyu aynı heyecanla beklerim.
  • kozmetik, kuaför ve kitaptır.
  • ayakkabı, çanta, kozmetik bunlara para harcayan kadın neden sığ oluyormuş? güzel giyinmek, bakımlı olmak benim için önemli arkadaşım sence önemli olmayabilir. sen her şeyi giyersin de ben en iyisini giymeyi isteyebilirim. kime ne.
    evet en çok kendi bakımıma para harcıyorum. sığ olduğumu düşünenler de şurdan siktirsin gitsin.
    ayrıca bu kitabı da bir siz okuyorsunuz zaten. seyahatte size özgü bir şey olmalı. biz bilmeyiz.*
  • maalesef şu sıralar sağlık :(