şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayrıntılara böylesine tutkuyla takılmayıp, daha az şeyle yetinebilseler olmayabilirler aslında. bu kadar istek fazla hayalkırıklığına yol açıyor olabilir. tabii kendilerini mutsuz edenin erkekler olduğunu da söyleyebilirler. yok yok, kadınlar mutlu olmayı beceremiyor. manyaklar anladığım kadarıyla. becerenleri tenzih ederek erkeklerin de kadınların da kendi türlerinin evrenlerine dönmesinin daha mantıklı olacağını söyleyebilirim. siz de bana homo dersiniz. ama en azından erkekleri kurtarmış olurum. kadınların kendi evrenlerinde de mutlu olabileceği düşüncesi bi hayli uzak çünkü.
 • erkeklerin suçudur.
 • hormonlarla alakalıdır
 • (bkz: pms)
 • kadın birim mutsuzluğuyla erkek birim mutsuzluğunu eşit değerde almış tespit. hiçbiriniz de demiyorsunuz.

  (bkz: kadınsal mutsuzluklar)

  bonus: (bkz: kadın orgazmı)
 • kadınların karmaşık ruh yapısı, erkeklerin düz kontak tavırları göz önüne alındığında doğru bir önermedir. kadınların kaygıları vardır hayatla ilgili, erkekler ise ipim kuşağım .ikim .aşağım der tek hücreliler gibi yaşar genelde..bundan mütevellit bir kadının kafası asla boş durmaz..sürekli düşünür dünü, bugünü, yarını..hiç bitmez derdi anacım kendimden biliyorum..gamlı baykuş gbi gezer hep bi memnuniyetsizlik..yok yani çekilcek dert deil..erkek kısmısı da sağolsun rahat micazıyla kadını daha da deli eder..bu sefer kadın dırdıra başlar sürekli, mütemadiyen şikayet eder..buna bir de dengesiz bahar havaları eklendi mi tam bir mutsuzluk başlamıştır işte kadın için..sözün özü; erkekler bu kadar rahat takılmayın, söylenir söylenir susar demeyin siz de bir iki çileli laf edin katılın olaya mutsuzluğun dibine vurun sonra ele ele tutuşup çıkarsınız..
 • kadınlar sürekli düşünüp pratik bir sikim bulamadıkları için düşünmeleriyle ilintili değildir kanaatimce. ne güzel söylemişler yahu yok cehaletle ilgilidir yok erkeğin hiçbir şey sikinde değildir falan. a be benim iki hamle ilerisini hesaplamaya üşenen cancağızım. ikiyüzbin yıllık insanlık tarihinde düşüne düşüne hangi yarrağıma derman buldu bu kadın denen canlı. şimdi de çıkıp aman biz düşünüyoruz erkeklerde göbeğini kaşıya kaşıya maç seyrediyor diyorsun. erkek gerekeni düşünüp direk sonuçla işi noktalarken. kadın karmaşa yaratıp gizem peşinde koşmaktadır. erkeği mutlu eden şey bu dünyanın kurallarıyla paralelken, kadınınki ütopik ve belki paralel evrenlerde mümkündür. kadınların kaygıları en güzele en iyiye en kolay nasıl ulaşırımdan öteye geçemezken. erkek it gibi çalışıp çabalayıp elde ettiklerinden gurur duyarak hayatını sürdürür. şimdi siz küçük ama çok karmaşık dünyanızda düşünmeye devam ederken. kullandığınız arabadan, mikrodalga fırına kadar işe yarar ne varsa erkekler icat etmeye ve üretmeye devam edecekler canlarım. hadi tırnakları ojelemeye.

  çok küçük bir kadın gürühunu tenzih ettiğimi de bilmenizi isterim.
 • çağımız gereği kadınların üzerinde oluşan baskıdandır kanımca. şöyle ki, günümüzde bir kadından beklenenleri sıralarsak, şöyle bir liste çıkar karşımıza:

  - her zaman güleryüzlü ol
  - her zaman bakımlı ol
  - iyi bir ev kadını ol
  - iyi bir anne ol
  - seksi ve çekici ol
  - pms dönemini yansıtma
  - işinde başarılı ol
  - kocana/sevgiline karşı daima verici ol - buradaki verici kelimesi nasıl anlıyorsanız o manadadır.
  - anlayışlı ol
  - iş yerindeki stresi eve taşıma
  - ve bütün bunları yapmaktan mutlu ol..

  bu kadar baskı bir erkeğin üzerinde olsa kaç tane mutlu erkek olurdu acaba?
 • daha az bencil olmalarından kaynaklanır.