şükela:  tümü | bugün
  • yaygın bir batıl itikattır.

kaıdn kendini özne olarak konumlandırmıyor, nesne olarak konumlandırıyor ve kendisini özne konumundan sıyırıp nesne konumunun patronluk taslanabilen kısmına kolayca atabilmesinin sebebi de doğal arzu nesnesi konumunun erkeğe nazaran güçlü olması.

özneliği bırakıp kendini nesneleştiren de özneliği karşısındakinden beklemeye başlar ve özne olmak demek de bir şey olan demektir. erkekler özne olmaktan kaçamayacakları koşulları yaşadıklarından, özne olmaya giden yolda sürünürler seneler boyunca ama kadın, şerbetine göre, 18 yaşında bile geçmesi gereken bir 15 seneyi bir çırpıda geçebilir ve nesne olabilme gücü sayesinde "olmuş" özne ile kendisini paralel kurmaya başlayabilir. bu da işte kadınlar erkeklerden olgundur safsatasına hayat veren hakikattir.

hiç dikkatinizi çekmedi mi nesne konumunu seçmeyen kadınların daha çocuksu hallerinin olduğu. akademik kariyeri hedeflemiş, bir özne olmayı seçmiş kadınların ekseriyetle naif insanlar olması bir tesadüf değil.
  • bana çok doğru gelen iddia zira çoğu çocuk gibi.
  • erkekler büyümez aslında.

oyun oynamayı severler.
  • kimseye şirin görünme çabam yok çok şükür.kadın teslim olmalıdır kendisini teslim alana karşı. ne demek istediğimi izah dahi etmeyece'm. aklınızı kullanın. bir şeyin tamamı salağa söylenir. kadın yarım akıllı bir varlıktır. q.e.d.
    (bkz: quod erat demonstrandum)
  • ben kadınların erkeklerden olgun olduğunu düşünmüyorum , çünkü kadınlar ergenliğe girdikten sonra 50 yaşına da gelse çıkamazlar davranışlar , tavırlar hiç bir zaman değişmez değişemez doğasına aykırı bir kere.
  • kadınlara olgun davranmaları gerektiği dayatıldığından ve erkeklerin her daim çocuk gibi davranmaları normal karşılandığından olsa gerek.

(bkz: toplumsal cinsiyet)
  • başına 'çoğunlukla' ya da 'genellikle' söcüğünün eklenmesi gereken sav.
    ben iki koca eskitmiş ama olgunlaşmamış, kendi yarattığı sorunları desteksiz aşamayan kadınlar da tanıyorum.
    şu genellemelerden uzak durun.
  • katılmadığım iddia. insanları cinsiyetleri olgunlaştırmaz. yaşadıkları daha doğrusu yediği kazıklar olgunlaştırır. o yüzden erkeklerin daha olgun olduğunu düşünüyorum. kadınların sadece gün adetlerinden oturmasını kalkmasını daha iyi bildiğini kabul ederim. aksini asla kabul etmem.
  • gerçekten olgun biri başkalarını olgunlaşmamış olmakla suçlayıp kendini olgun gösterme ihtiyacı hissetmez. o yüzden kendiyle çelişen bir self pohpohlama içeren saçmalık.
  • yalandir efendim. burada uzun uzadiya bi ton sey yazardim fakat feminist tayfayla ugrasmak istemiyorum simdi. olgunlugun cinsiyetle alakasi olmadığını bilmek gerekir önce. mentaliteyle, yaşanmışlıkla, bilgiyle, kendini gelistirmeyle alakalidir.